Roger Federer utrpěl v Římě šokovou porážku Jeremyho Chardyho

Roger Federer po prohře s Jeremym Chardym v Římě ve 2. kole

Bylo to deja vu pro Rogera Federera, který utrpěl úvodní porážku na turnaji Masters poprvé od Italian Open v roce 2010. Jeremy Chardy předvedl odvážný výkon a zachránil mečbol téměř nemožnou forhendovou přihrávkou, aby získejte nádherné vítězství 1-6, 6-3, 7-6 (6) nad svým dobrým přítelem.

Švýcar hledal, aby se zmocnil jeho hry na claycourt, když se objevil v Římě jen několik dní poté, co jeho manželka porodila jejich druhý pár dvojčat. Je ale zpět v Basileji a na cvičných kurtech pro maestra, trávit čas se svou rodinou a najít potřebný rytmus před French Open v Paříži.

Za bouřlivých podmínek, kdy vítr hnal hlínu z kurtu, se oba hráči snažili ovládnout své střely. Federer zlomil podání ve čtvrtém a šestém zápase úvodní sady, aby získal převahu. Ale po proběhnutí první sady za 24 minut se zdálo, že Švýcaři ztratili trpělivost s nárazovými větry.

Ve druhé hře se snažil udržet podání od 40 do 15 a vytvořil balíček nevynucených chyb. Nakonec udržel druhý bod deuce, ale ve čtvrté hře se znovu dostal do potíží. Federer nabídl Chardymu dva brejkboly a Francouz tentokrát příležitost nepromarnil, když poskočil do vedení 3: 1.

V sedmé hře měl Federer příležitost vrátit se zpět, ale Chardy zachránil oba brejkbaly, aby si udržel držení v setu. Světová jednička č. 47, jejíž osamělý titul přišel ve Stuttgartu před pěti lety, využil své příležitosti a svázal zápas vždy po jedné sadě, když v deváté hře získal svůj první setbol. Federer byl v 37minutové sadě příliš nevyrovnaný a vyprodukoval 20 nevynucených chyb ve srovnání s pouhými třemi od Chardyho.

Světová čtyřka měla na začátku rozhodování potíže, ale nějak se mu podařilo získat pět přímých bodů, aby se zachránil před jamkou 0-40, aby udržel podání. I na Federera bylo trochu moc, aby se udržel nad vodou, když v pátém zápase opět klesl na 0-40. Chardy si vzal přestávku při třetí příležitosti, aby získal kontrolu nad zápasem.

Poté, co držel lásku, vousatý Francouz byl jen dvě hry od rozrušeného vítězství nad geniálním Švýcarem. Federer se ale vyhnul pádu do hlubší spáry, když v sedmé hře zachránil pár brejkbolů.

Sada pak pro Švýcary získala obrat, když Chardy nedokázal v sedmé hře vytěžit herní bod za vedení 5-3.

Federer místo toho zahodil krátký míč na bekhendovou přihrávku a o chvíli později Chardy našel forhendem síť, aby mohl soupeř vyrovnat na 4: 4.

Vítr do té doby ustál a oba hráči se odtud pohodlně drželi, aby dotlačili zápas do rozhodujícího tie-breakeru.

Opět jako první zamrkal Federer, který se vzdal mini-přestávky na čtvrtý bod. Chardy to přijala s radostí a ujala se vedení 4-2. Francouz však laskavost brzy vrátil a hned poté ztratil podání. Chardy poté nabídl Švýcarům virtuální přihrávku do třetího kola, když za stavu 5-5 hodil dvojchybu.

Místo toho došlo k náhlému dramatu, protože Chardy tvrdě závodila, aby se dostala k umírajícímu míči a udeřila jedovatého forhendového vítěze crosscourt, aby přihrávala Federerovi do sítě a zachránila tak mečbol. Energie z bodu probudila Chardyho, stejně jako to deflovalo Federera, a Francouz vzal další dva body, mimo velkorysé forhendové chyby od Federera, aby zápas ukončil.

Federer možná bude litovat svého rozhodnutí hrát v Římě, ale odmítl před médii cokoli prozradit. Tahle přihrávka je pro mě těžká, protože to nebude dělat tak často, řekl Federer. Ale to se stává a je mu zásluhou, že se probojoval zpět do zápasu a získal ho.

Federer řekl, že tím, že rozptýlil veškeré obavy o stav své hry, je vše pod kontrolou. Stále se cítím dobře, moje tělo je dobré, moje mysl je dobrá a je to jen nešťastné, pro jednu dnešní střelu nedostanu další příležitost hrát tento týden. Ale určitě se Federer zamyslí nad některými z těch 43 nevynucených chyb, které ho stály zápas za něco málo přes dvě hodiny.

Nyní se vrátí domů do Basileje, aby byl se svou rodinou a cvičil ve známém prostředí, když se připravuje na další útok na druhý titul French Open. Federer, který byl v Římě třikrát vicemistrem, však prozatím stále nemá titul ze svých pobytů ve Foro Italico.

Populární Problémy

Andy Roddick v rozhovoru řekl, že si je plně vědom velikosti svého finále Wimbledonu 2009 proti Rogeru Federerovi. Roddick také věří, že zápas je jedinou věcí v jeho kariéře, kterou si fanoušci pamatují více než kdokoli jiný.

Jak vyrábět křížovky. Křížovky a jiné hry s myšlenkami generují hodiny zdravé zábavy a je jim připisováno, že udržují mysl agilní. Jsou to také vynikající vzdělávací nástroje, které vám umožní zapojit studenty a povzbudit ...

Nadal si stěžuje na chladné počasí v Paříži

Kromě obtěžování může mít popruhy na batohu, které vám stále sklouzávají z ramen, také bolesti ramen, krku nebo zad. V mnoha případech je viníkem nesprávně vybavený školní nebo venkovní batoh, který lze vyřešit ...

Dominic Thiem má za sebou přinejmenším mizernou sezónu 2021. Fyzické a duševní problémy vykolejily Rakušanovu kampaň a zanechal s ním skličující rekord vítězství-prohry 9-9.