Rozlučkové turné Rafaela Nadala se bohužel blíží rozloučení

To bolí v Indian Wells, místě, které miluje a kde může „být v klidu“.'Nemohu lhát sám sobě,' řekl Rafael Nadal jeho rozhodnutí stáhnout se z Indian Wells ve středu večer.

Přijel brzy, aby se pokusil být připraven, a dokonce si o víkendu zahrál exhibici s Carlosem Alcarazem. Sedmatřicetiletý hráč však nedokázal překonat své nejnovější zranění kyčle včas, aby mohl skutečně soutěžit.Rafovo (možné) rozlučkové turné v roce 2024 se zatím blíží k rozloučení. Poté, co odehrál tři zápasy v Brisbane a natrhl si přitom kyčelní sval, musel odstoupit z Australian Open, kde byl dvojnásobným šampionem. Nyní se stáhl z Indian Wells, kde je trojnásobným vítězem.

Nadal vzhlédl poté, co v roce 2013 vyhrál BNP Paribas Open v Indian Wells.Obojí muselo bolet – Australian Open, protože je to major, a Indian Wells, protože to bylo pro Rafu vždy speciální místo. Jestliže Paříž je místem, kde obvykle dosahuje své vrcholné formy, kalifornská poušť je místem, kde dosáhl vrcholu rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Legendární místní golfová hřiště miloval skoro stejně jako jejich pomalé tvrdé kurty a byl každoročním hostem majitele turnaje Larryho Ellisona. Někdy jsem si myslel, že hlavním důvodem, proč miliardář koupil akci a držel se jí, byla možnost setkat se s Rafou.

'Každý ví, jak moc miluji toto místo a jak moc rád zde hraji,' napsal včera Nadal s nezvyklou přímostí na sociálních sítích.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rafa Nadal (@rafaelnadal)Před dvěma desetiletími pomohlo tempo na povrchu mladému Rafovi při přechodu z antuky na tvrdé kurty. Nejednou vyšel z období sucha a vyhrál titul BNP Paribas Open/Pacific Life Open. V roce 2007 porazil ve finále Novaka Djokoviče, aby ukončil minipropad. V roce 2013 se vrátil z dlouhého výpadku kvůli zranění a ve výborném finále porazil Juana Martina del Potra. Před dvěma lety přežil Alcaraz a vítr v semifinále – jen aby utrpěl další zranění, na jednom z jeho žeber. V této sezóně ho však v 37 letech nemohla zachránit ani vlahá, uklidňující atmosféra jižní Kalifornie.

Indian Wells s přístupnými cvičnými kurty byl pro fanouška dobrým místem, kde mohl zahlédnout Rafu s mírně sklopenou stráží. Toni Nadal, jeho hlavní trenér, nikdy cestu neudělal, takže všichni v jeho táboře byli o něco klidnější. Zároveň se zdálo, že to usnadňuje hlubší technické diskuse s Franciscem Roigem, jeho druhým trenérem. Roig a Rafa by 10 nebo 20 minut v kuse přecházeli přes jemnější body jeho forhendového úhlu, zatímco stovky lidí to tiše sledovaly z tribuny na cvičném hřišti. Začal jsem chápat sílu Nadalova soustředění, když jsem ho sledoval, jak úplně blokuje všechny fanoušky, kteří ho obklopovali během jeho tréninků v Indian Wells. Uprostřed moře lidí se opravdu zdálo, že je s tenisákem sám.

Toni Nadal, Rafův hlavní trenér, nikdy cestu do Indian Wells neudělal, takže všichni v jeho táboře byli o něco klidnější. Zároveň se zdálo, že to usnadňuje hlubší technické diskuse s Franciscem Roigem, jeho druhým trenérem.

hodinky hrbáč z notre dame

Indian Wells, kde hráči a média sdíleli jídelní kout a tiskové konference byly o něco méně pod tlakem, bylo také dobré místo pro reportéra, aby zahlédl Rafa.

V roce 2009, krátce předtím, než měl hrát finále proti Andymu Murraymu, jsem viděl Rafu s někým z jeho týmu sledovat golf v televizi, zatímco jedli oběd. Nadal byl pohlcen: Když něčí střela spadla do pískové pasti, udělal 'Doh!' zvuk a soucitně sklonil hlavu. Pak, asi o hodinu později, vyšel a porazil Murraye v rovných setech.

Golf byl také častým tématem tamních Rafových lisů. V roce 2007 se ho zeptali, jak hrál.

Není z Kalifornie, ale perfektně se hodí.

'No, první den, katastrofa,' odpověděl bez zaváhání. „Druhý den, pravděpodobně velmi špatný, a třetí den jsem hrál lépe. Mohu hrát čtyři hodiny po sobě v klidu, takže je to dobré. To je dobré k zamyšlení a k malému odpojení.'

'Zítra se polepším.'

Povznášející, ale upřímný, to byl Rafa v kostce, tehdy a dnes.

O dva roky později, poté, co vyhrál titul, se Nadal objevil v místnosti pro rozhovor a jedl sušenku. Když se ho na to zeptali, řekl, že rád jí, co chce. Kdo jsme se měli hádat? To byl Rafa, kterého jsme mohli vidět v Indian Wells – normální chlap pod superstar. Není z Kalifornie, ale perfektně se hodí. Můžeme jen doufat, že ho tam ještě uvidíme.

Populární Problémy

Casper Ruud věří, že ho lidé v Norsku začali více poznávat po jeho loňském zápase s Rogerem Federerem. Nora ve 3. kole na Roland Garros 2019 snadno porazil Federer 6-3 6-1 7-6.

Jak vyrobit špičaté rukavice. Nízká kvalita rukavic se prodává příliš mnoho online. Buďte autentičtí. Vytvořte si vlastní. Pokud nevíte, co je to rukavice, je to velká ostnatá páska, kterou nosí různí členové extrémnějších forem ...

Jak omezit chrápání. Chrápání je bolest. Když je hlasitý, může rušit vašeho partnera, spolubydlící a (v extrémních případech) i vaše sousedy. Chrápání je běžné: The Sleep Foundation odhaduje, že asi 90 milionů dospělých Američanů (37% ...

Nemožné úspěchy Rogera Federera v roce 2017 nás přiměly přemýšlet, zda dokáže také zabít Bílé chodce a chodit po vodě.

Pokud se vydáte na turistiku nebo běháte venku, vaše boty se mohou ulepit bahnem. Nechcete na botách nechat bláto, protože to nevypadá dobře a může to zničit celistvost obuvi. K čištění bláta z bot použijte štětec, abyste se dostali z upečeného ...