Serena Williamsová: Proč by reputace Carlose Ramose neměla být pošpiněna

2018 US Open - 13. den

Serena Williamsová se kvůli své výzvě o porušení kódu hádá s rozhodčím Carlosem Ramosem

Mnoho bylo řečeno, napsáno a tweetováno o kontroverzi Sereny Williamsové ve finále US Open, kde po třech porušeních kodexu obdržela herní trest. Rozhodčí Carlos Ramos, rozhodčí se zlatým odznakem, byl za takové volání obviněn ze sexismu.

Někteří fanoušci a bývalí hráči rychle kritizovali rozhodčího za tento čin, zatímco někteří souhlasili s tím, že Williamsová byla mimo řadu, ale přesto cítila, že je částečně ve svém postavení. Statistiky v letošním turnaji však vyprávěly jiný příběh. Mužští hráči obdrželi 86 porušení kódu, zatímco ženy jen 22.

Historie Ramose ho viděla rozdávat mnoho porušení kódu a času, ze kterých nemohli uniknout ani špičkoví hráči jako Djokovič, Murray a Nadal. Nejnověji potrestal Srba za to, že na začátku letošního roku rozbil jeho raketu o zem ve Wimbledonu. „V ženském tenise došlo k nedávnému trendu, kdy narůstá počet porušení kodexu“, což je bod, který někteří uvedli při obraně Williamsu, skutečně platný.

Na tom, co Serena řekla během celého fiaska, může být něco pravdy. Před seskočením zbraně a stereotypem rozhodčích by však měl člověk vzít v úvahu historii konkrétní zúčastněné osoby. Když se s tím nepočítá, vede to jen k reputaci rozhodčího, která zbytečně zpochybňuje, zvláště když tenisové asociace jako WTA a USTA zpochybňují volání, které vede k mnohem více než jen k debatám.

Přesně to se stalo v této kontroverzi s Carlosem Ramosem. Naštěstí v tomto incidentu rozhodčí neutrpěl nic jiného než atentát na postavu, protože je připraven předsedat střetnutí USA proti Chorvatsku v Davisově poháru.

Víc než to, kdo udělal chybu, je důležité, že by se nemělo dospět k žádnému spěchu, což bohužel část fanoušků udělala chybu, když to udělala na sociálních médiích a na kurtu. Jako fanoušci hry mohou naše reakce a názory v této online éře snadno poškodit pověst a my to nesmíme dopustit, aniž bychom znali celý příběh.

Populární Problémy

Může Dimitrov pokračovat ve své neporažené jízdě na Poháru ATP 2020?

Chcete se v sobotu podívat na souboj McGregor vs Kovboj? Zde je návod, jak objednat UFC 246 PPV prostřednictvím ESPN Plus.

Cher, Reba McEntire a tvůrci Hamiltona patří mezi vyznamenané v Kennedy Center Honors v roce 2018. Zde je návod, jak sledovat show.

Jak žít prakticky z ničeho. Žít prakticky z ničeho je dosažitelné a v závislosti na postoji, se kterým k tomu přistupujete, může být život bez ničeho spíše osvobozujícím než zbavujícím zážitkem. Pro ty, kteří jsou nuceni ...

Jak skenovat kódy Mii QR na přepínači Nintendo. Protože přepínač nemá kameru, tento wikiHow vám ukáže, jak pomocí 3DS nebo jiného systému Nintendo (jako Wii U) skenovat kódy Mii QR. K tomu budete také potřebovat figurku amiibo ...