US Open 2020: Federerův první, Nadalův debut - poslední QF byly bez grandslamového šampiona

FedererNadal - oříznuto

Roger Federer a Rafael Nadal ve Wimbledonu v roce 2003

Pamatujete si na první grandslamový titul Rogera Federera nebo hlavní debut Rafaela Nadala?

Oba přišli ve Wimbledonu v roce 2003, což je naposledy-před letošním US Open-kdy ve čtvrtfinále grandslamu nebyl předchozí mužský hlavní šampion.

Když Federer a Nadal v New Yorku chyběli, Novak Djokovic úžasně selhal poté, co v posledním střetnutí s Pablem Carreno Bustou zasáhl míč čárovým hráčem.

Poprvé od roku 2014, kdy si Marin Cilic připsal titul ve Flushing Meadows, bude první mužský grandslamový vítěz.

přizpůsobené tenisky Converse

Zatímco čtvrtfinále je připraveno na talentované mladíky, ohlédneme se za tím, jak vypadal turnaj ve Wimbledonu v roce 2003.

jak si vybrat tenisky

Hewitt, Agassi padají brzy

Obhájce titulu a top seed Lleyton Hewitt byl v úvodním kole v All England Clubu ohromen.

Australan v obrovském rozrušení propadl Chorvatovi Ivo Karlovicovi 1-6 7-6 (7-5) 6-3 6-4.

Hewitt vyhrál druhý ze svých dvou grandslamů v předchozím roce, ale byl velkým šokujícím Karlovicem šokován, že se stal teprve druhým obhájcem titulu, který se v prvním kole turnaje uklonil.

loketní kompresní pás

'První, byl jsem úplně - to znamená, že jsem se bál,' řekl poté Karlovic. 'Poté, co jsem viděl, že ho můžu porazit, začínám hrát lépe.'

Osminásobný grandslamový vítěz, jehož poslední úspěch se dostavil na Australian Open v roce 2003, Agassi postoupil do čtvrtého kola, než jej Mark Markésisoussis ohraničil 6-3 2-6 6-7 (4-7) 6-3 6-4 .

Philippoussis pokračoval ve svém druhém grandslamovém finále, ale na 21letého Federera nedosáhl.

Dalšími předchozími hlavními vítězi losování byli Juan Carlos Ferrero, který právě vyhrál French Open, Jevgenij Kafelnikov a Gustavo Kuerten.

Ferrero podlehl ve čtvrtém kole Sebastienovi Grosjeanovi, ve druhém odešel Kuerten a v prvním Kafelnikov s pětisetovou ztrátou na Raemona Sluitera.

tenisový loketní ortéza vs rukáv

Federer využívá své šance, protože Nadal debutuje

Federer byl již čtvrtým nasazeným do Wimbledonu a rok 2003 by znamenal začátek éry úspěchu.

Švýcar se dostal do čtvrtfinále před dvěma lety, jeho pověst byla posílena neuvěřitelnou výhrou pěti setů nad Petem Samprasem.

Ale rok 2003 byl pro Federera pohodlný, když se dostal do posledních osmi, než vyhrál nad Sjengem Schalkenem, Andy Roddickem a Philippoussisem.

Philippoussis prošel pěti settery proti Agassimu a Alexandru Poppovi, než v semifinále porazil Grosjeana.

Grosjean ukončil poslední domácí nabídku Tima Henmana ve čtvrtích, zatímco Roddick projížděl kolem Jonase Bjorkmana, než padl k Federerovi.

Federer by vyhrál pět po sobě jdoucích wimbledonských titulů a rekordních osm, zatímco jeho 20 celkově je také nejvíce mužů.

mám hrát tenisový kvíz?

Muž, který se stane jedním z jeho velkých soupeřů, Nadal, debutoval na grandslamu.

17letý Nadal porazil Maria Ancice a Lee Childse, než prohrál s Paradornem Srichaphanem. První z 12 Nadalových 12 titulů French Open přišel o dva roky později, zatímco jeho wimbledonské úspěchy přišly v letech 2008 a 2010.

Populární Problémy

Zabalit tašku do posilovny může být náročné, zvláště pro dívky. Zatímco chlapci potřebují jen převlékání a deodorant, dívkám může stačit více. Tento článek vám ukáže, jak si zabalit tašku do posilovny. Pořiďte si tašku do posilovny, která je pro vás to pravé. Ujistěte se, že se vám líbí ...

Jste začátečník, který chce udělat další krok a zlepšit svou bowlingovou hru? Pokud chcete zaháknout bowlingovou kouli, pak stačí zvládnout správný úchop a techniku ​​a dodržovat ji. A potřebujete nějaký čas a ...

V pondělí došlo na německém tenisovém mistrovství k nespokojenosti, protože Benoit Paire a Cristian Garin byli poraženi.

Pohled na bezlepkovou dietu Novaka Djokoviče, která mu pomohla stát se dominantním tenistou.

Od strachu z odchodu do důchodu až po radost z titulu ATP Tour to byl pro Andy Murray rok maxima i minima.

Váš průvodce streamováním hercules online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.