US Open 2020: Pořadí žen ve dvouhře

Serena WilliamsováDo zahájení 2020 US Open zbývá necelý týden, je tedy ideální čas podívat se na vyhlídky některých velkých jmen, která by se objevila v losování dvouhry žen.

I když pole nebude tak zaplněné jako obvykle, stále je na co se těšit. V čele je definující finalistka Serena Williamsová a další hlavní šampionky Naomi Osaka, Petra Kvitova, Venus Williams a Sofia Kenin a také velké hvězdy Karolina Plíšková a Madison Keys.Zde řadíme osm nejlepších uchazečů o titul na základě výkonů hráčů v sérii US Open za posledních pár let.

8. Petra Kvitová

Petra Kvitová

Petra Kvitová bude na letošním US Open toužit po tom, co nejlépe využít z poněkud vyčerpaného pole. Čech, který trpí astmatem, v minulosti bojoval s horkými podmínkami v New Yorku a neměl tam nejlepší výsledky.grip pro tenisovou raketu

To znamená, že Kvitova má několik dobrých představení v úvodních turnajích - včetně čtvrtfinále v New Havenu a semifinále v Cincinnati před několika lety. Její hra se dobře hodí na povrch, a možná je to jen její rok.

7. Sloane Stephensová

Sloane Stephens s trofejí US Open 2017

Mistr US Open 2017 Sloane Stephens se v posledních měsících snažil najít jakoukoli konzistenci. Nelze však popřít její rodokmen na amerických hardcourts.Stephens na zahřívacích turnajích často ukazoval jiskru lesku, ale nakonec v New Yorku skončil s ohromujícími výsledky. Její první kolo v roce 2020 nevzbuzuje velkou důvěru, ale příznivé losování a několik strategických vylepšení by jí mohly pomoci získat další hluboký běh.

6. Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka byla velmi úspěšná v produkci velkých výsledků v zadní polovině posledních sezón, dokonce loni získala titul ve čtyřhře na US Open.

Semifinále a čtvrté kolo na Cincinnati a US Open v roce 2018 a druhé místo v Connecticutu v loňském roce naznačují větší a lepší věci pro Běloruska.

5. Karolina Pliskova

Karolina Plíšková se umístila na druhém místě na US Open 2016

Karolina Plíšková bude na letošním US Open pod tlakem, aby se dočkala nejvyššího rozúčtování osiva. Její forma vstupu do turnaje nebyla nejlepší, ale v New Yorku se jí vždy dařilo.

Její nejlepší výsledek ve Flushing Meadows se dostavil v roce 2016, kdy se dostala do finále. A přestože Plíšková od té doby nedokázala zopakovat takový úspěch, hrála trvale solidní tenis.

Trocha inspirace navíc by mohla s velkoobslužným Čechem letos dělat zázraky.

4. Sofia Kenin

Sofie Kenin

Sofia Kenin ukázala světu, jak dominantní může být letos po čtrnácti dnech na Australian Open. Ale pro mladého Američana to všechno začalo během série US Open v loňském roce.

Keninová v roce 2019 absolvovala semifinále zády k sobě v Cincinnati a Torontu a opravdu dostala formu. V New Yorku se však nemohla dostat přes krajanku Madison Keysovou a bude se snažit lépe se ukázat na letošním US Open.

3. Naomi Osaka

Naomi Osaka

Světová č. 10 Naomi Osaka si v New Yorku opravdu přijde na své. Mladá japonská hráčka se zde v roce 2018 vydala až k titulu a oznámila svůj příjezd na velké pódium.

Osaka se v loňském roce opět vrátila na tvrdá stanoviště kontinentu a hledala vykoupení po zdrcujících obdobích trávy a jílu. Trvalo jí velmi málo času, než znovu našla krok, a i letos bude velkým uchazečem.

2. Madison Keys

Madison Keys

Madison Keys má velké výsledky na všech površích, ale její nejkrásnější vzpomínkou musí být vítězství na amerických tvrdých zápasech.

Její výkony na posledním US Open a zahřívacích turnajích byly za poslední dva roky pozoruhodné. Keys získal titul v Cincinnati v roce 2019 a poslední čtyři na US Open předloni.

Ať už do série přichází jakákoli forma, nikdy ji nemůžete úplně spočítat.

1. Serena Williamsová

Serena Williamsová

Když se ohlédnete za posledními dvěma US Opens, nemůžete se divit, kde se stala chyba Sereně Williamsové. Američanka vypadala v obou svých finále viditelně nervózně, ale nervozita ve velkých zápasech není něco, na co jste od sedminásobného bývalého šampiona zvyklí.

Serena Williamsová však zůstává pevným uchazečem díky svým loňským finálovým show v New Yorku a Torontu. Ztráty zády k sobě by rozhodně přispěly k požáru v Sereně, když pokračuje ve svém pátrání po tomto nepolapitelném titulu 24. majora.

Ostatní uchazeči

Podobně jako Venus Williams, Maria Sakkari, Elise Mertens, Anastasjia Sevastova a Donna Vekic si během amerického švihu v minulosti vedly dobře. Tyto ženy rozhodně vyžadují zmínku o vnější šanci na pořádání hlubokého běhu ve Flushing Meadows.

Populární Problémy

Nadal a Berdych mají za sebou proslulou historii skvělých zápasů a jejich střet na Australian Open prostě nelze přehlédnout.

Petra Kvitová, Karolina Plíšková a Naomi Ósakaová titulují horní polovinu losování na turnaji Western & Southern Open. Ve spodní polovině jsou Serena Williamsová, Sofia Keninová a obhájkyně titulu Madison Keysová.

Gojowczyk může mít proti Federerovi šanci, pokud na zápas přivede svoji hru A a švýcarský maestro bude mírně spokojený.

Italský Fognini dostal pozastavení dvou grandslamových zákazů za výbuch USA Open.