Klasické zápasy US Open: Martina Navrátilová vs. Chris Evert, 1984, finále

USA Martina Navrátilová, 1984 US Open

Martina Navratilovová během svého finále z roku 1984 proti svému protivníkovi Chrisu Evertovi

Můžete se posunout dolů a sledovat nejdůležitější momenty zápasu.

Martina Navrátilová ve formě zahájila ve finále střet s šestinásobným šampionem US Open Chrisem Evertem, což se zdálo být opětovným zápasem finále z roku 1983 mezi nimi na stejném grandslamu.

Ti dva spolu dlouhodobě soupeřili na hřišti a oba si byli navzájem dobře vědomi svých schopností a slabin. Ale hybná síla byla s Navratilovou, která vládla dámskému tenisovému okruhu od začátku osmdesátých let.

V letech 1982 až 1984 prohrála pouhých šest zápasů, když urvala osm grandslamových titulů. Nedávné střety mezi těmito dvěma těžkými váhami navíc viděly její dominantní Evert. Navratilova, která porazila Evertovou ve třech po sobě jdoucích grandslamových finále, US Open ‘83, French Open ‘84 a Wimbledon ’84, byla žhavým favoritem na vítězství v tomto střetnutí.

Jejich setkání ve finále 1983 přineslo silně jednostranný zápas s Navrátilovou výhrou 6-1, 6-3 ve dvou setech. Evert ale nebyla obyčejnou soupeřkou, na svém kontě má již 15 grandslamových titulů, včetně šesti titulů na US Open.

aircast tenisový loketní ortéza

Evertová ve snaze potlačit nadvládu Navrátilové usilovně pracovala na své kondici, serverech a střelách. Díky obrovskému davu v New Yorku, který jí fandil, vypadala atmosféra zralá na zahájení její kampaně za získání ztracené pozice.

Evertovu výhodu toho dne přidala chybující Navrátilová. Po těžkém prvním setu to byl Evert, kdo zvítězil v setu 6: 4, k velké spokojenosti domácího publika a šokoval ty, kteří očekávali snadnou výhru obhájce titulu. Oblíbený byl ohromen a zápas se připravil na vzrušující thriller.

Druhá sada zaznamenala další temperamentní výkon od Evert, který způsobil chyby ve hře obhájce titulu. Zatímco Evertová si vytvořila docela dost šancí na to, aby mohla pokračovat i ve druhém setu a možná vyhrát zápas, nedokázala je vytáhnout. Na druhou stranu Navrátilová, která je známá „nervy z oceli“ a duchem „nikdy se nevzdávat“, nenechala první setovou prohru ovlivnit její hru. Rychle odpověděla a po vítězství 6: 4 ve druhém setu se vrátila zpět do zápasu.

Ztráta druhého setu, poté, co nevyužila příležitosti k vítězství v šampionátu, jako by otřásla Evertovým sebevědomím. Ve třetím a posledním setu její hra nedosahovala značných výsledků, v porovnání s předváděním vynikajícího tenisu v prvním.

Mnohem mladší a zdatnější Navrátilová začínala být na veterána příliš horká, což ji již delší dobu trápilo. Nedokázala odrazit Navrátilovu vlnu ženského tenisu.

Po vzrušujícím zápase, který trval 30 her, Navrátilová vyhrála set rozhodující 6: 4, aby zvedla US Open vítězstvím 4: 6, 6: 4, 6: 4.

jak se dívat na nováčka roku

Zápas bude zapamatován pro třídu tenisu, kterou oba hráči vystavili. Zápas také potvrdil dominanci Navrátilové v ženském tenise v té době.Populární Problémy

Chcete se stát vynikajícím středním záložníkem jako Xavi? Pokud ano, tyto tipy jsou jen pro vás Získejte nějaké zkušenosti s fotbalem/fotbalem. Střední záloha je nejnáročnější pozice, kterou je třeba zvládnout, protože hra se točí kolem ...

'Gen: LOCK' má svůj televizní debut v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat epizody streamované online bez kabelu.

Rafael Nadal si ve středu připsal 1000. vítězství v kariéře, když ve druhém kole Paris Masters porazil Feliciana Lopeze. Při této historické příležitosti ATP zveřejnilo video, na kterém Španěl znovu prožívá svých 6 oblíbených zápasů všech dob.

Zde je návod, jak sledovat Jaguars vs Bills online bez kabelu

Jak vyrobit švestkový dort. Pokud hledáte lehký dezert nebo svačinu, nehledejte nic jiného než švestkový koláč. Švestkové koláče mají lehkou, nadýchanou texturu a neodolatelně máslovou chuť. Chcete -li si vyrobit vlastní dort, vypeckujte a nakrájejte několik ...

Tom Brady zmeškal dostupnost médií začátkem tohoto týdne, a přestože v pátek hovořil s novináři, své zranění ruky blíže neupřesnil.