Výběr dne: Alexander Zverev vs. Carlos Alcaraz, Roland Garros

Zverev porazil Alcaraz na lednovém Australian Open, ale více o nedělním finále vypovídá jejich setkání v Indian Wells. GettyImages-2156628149

V neděli 9. června jde Carlos Alcaraz pro svůj třetí grandslamový titul, když se ve finále Roland Garros utká s Alexandrem Zverevem. Zverev se bude snažit vyhrát svůj první major a hraje ve svém prvním grandslamovém finále od US Open 2020. Ten rok Zverev promarnil dvousetový náskok a propadl v dramatickém pětisetu proti Dominicu Thiemovi. Ale Němec je právě teď ve skvělé formě, protože vyhrál titul v Římě a v Paříži porazil několik skvělých soupeřů – včetně Rafaela Nadala. Zverev je hladový po tomto vítězství a je prostě příliš talentovaný na to, aby ukončil svou kariéru bez majoru. Musí si myslet, že je to jedna z nejlepších šancí, kterou bude mít.Naneštěstí pro něj nemusí všechen hlad světa stačit k tomu, aby sesadil Alcaraz na Court Philippe-Chatrier.

Alcaraz je příliš velký favorit na hraní na moneyline, ale položení 1,5 setu se zdá jako skvělá volba. Zverev porazil na Australian Open Alcaraz a na Slamech vede proti Španělovi 2:1. Alcaraz ale odehrál v Melbourne odfláknutý zápas a ví to. Snažil se hrát okázale, když to nedávalo moc smysl, a nešel po soupeřových slabinách. Zverev má jeden z nejhorších forhendů – relativně vzato – ze všech v Top 25, ale Alcaraz na tuto stranu kurtu nemířil dostatečně. Když se o několik měsíců později ti dva setkali v Indian Wells, Španěl okořenil tuto stranu kurtu.

Pokud Alcaraz půjde dostatečně na forhend Zvereva, vytěží z Němcovy rakety spoustu chyb. A i když Zverev trefuje tuto ránu přesně, nedělá to s tempem. To znamená, že Alcaraz by měl dostat několik skvělých příležitostí ke střelám, když Zverev pouze vede svůj forhend přes síť.Není náhoda, že Alcaraz bušil do Zvereva, když hráli v Indian Wells. Jedná se o akci na tvrdém hřišti, která hraje extrémně pomalu a téměř napodobuje podmínky v Paříži. No, pomalejší kurty ubírají část síly, kterou Zverev dostává při svém podání, a také dávají Alcarazovi schopnost zůstat v rally. Hlína také dělá Alcarazovu varietu o něco nebezpečnější, protože jeho topspinový forhend je obrovskou zbraní. Má také schopnost vyrovnat to pro vítěze a zároveň zamíchat některé drop shoty.

Celkově vzato jsme čekali, až Alcaraz prorazí a vyhraje svůj první titul na Roland Garros, a zdá se, že se to stane letos. A věřím Španělovi, že to zvládne ve čtyřech setech nebo méně. Lidé vždy říkali, že Alcaraz dosáhne vrcholu na pomalejších kurtech, a to je velká část důvodu, proč je v Indian Wells neporazitelný. Nyní je na čase, aby Alcaraz převzal tuto dominanci do Paříže, kde právě triumfoval v pětisetovém zápase proti světové jedničce Janniku Sinnerovi. Ten zápas mohl mít pro Alcaraze své mouchy, ale nakonec se prosadil. Ve finále by měl být méně nervózní, zvlášť proti slabšímu soupeři. A celkově nevidím, že by Němci dovolil, aby ho zdokonalil na jiném majoru. Australian Open mi připadalo trochu jako náhoda.

Výběr: Alcaraz -1,5 sady (-139)Populární Problémy

Vedoucí představitelé Horizon League Wright State se ve čtvrtek zúčastní Detroit Mercy. Zde je návod, jak hru sledovat.

Marion Bartoli se nevrátí poté, co jí problém s ramenem znemožnil pokus o návrat na WTA Tour.

Najděte vše, co potřebujete vědět o Disney+, včetně toho, jak si objednat Disney Plus, co je k dispozici při spuštění, časy spuštění a další pomocí našeho dokonalého průvodce.