„Snažíme se budovat mentalitu šampiona“ - Felix Auger -Aliassime o novém partnerství s trenérem Tonim Nadalem

Felix Auger-Aliassime

Felix Auger-Aliassime

Felix Auger-Aliassime, nejmladší hráč z první dvacítky, přichází do US Open Series s vysokou důvěrou po úspěšné sezóně na trávníku.

Mladý Kanaďan dosáhl finále ve Stuttgartu a semifinále v Halle a postoupil také do svého rodného grandslamového čtvrtfinále ve Wimbledonu. To vedlo k 20letému stoupání na kariérní žebříček č. 15.

Auger-Aliassime, který trénuje pod Fredericem Fontangem a Tonim Nadalem, se nyní zaměřil na svůj další cíl: rozvíjet to, co považuje za „mentalitu šampionů“.

V rozhovoru pro ATP na okraji Citi Open ve Washingtonu Kanaďan zdůraznil důležitost nalezení správného mentálního přístupu.

„Tato mentalita s Tonim [Nadalem], tato mentalita šampionů, které říkám, se pro nás snažíme vybudovat tuto mentalitu tam, kde jsem v přítomnosti pokory, ne příliš starostí o budoucnost, ne příliš frustrovaný z toho, minulý,' řekl Auger-Aliassime .
'Mám pocit, že to je to, o co jsme se snažili, a to je vize, doufejme, že jednoho dne ... blízko k téměř dokonalé rovnováze bytí v přítomnosti.'

Auger-Aliassime také zdůraznil, že je důležité mít silnou pracovní morálku. Dvacetiletý mladík řekl, že se snaží každý týden dávat svých 100%, ale poukázal na to, že je nerealistické očekávat, že budete po celou sezónu v nejlepším.

boty na tenis
'Myslím tím, že jsem se snažil každý týden přijít s důslednou pracovní morálkou a úsilím,' řekl Auger-Aliassime. Došlo k vzestupům i pádům [...] Hrajeme tolik turnajů, sezóna je 11 měsíců, takže nikdy nebudete vzhůru, ale cítil jsem, že jsem dokázal dobře vydělat, kdykoli jsem se cítil dobře, kdykoli Hrál jsem dobře, abych měl nějaké dobré výsledky. '
Auger-Aliassime dosáhl svého prvního grandslamového čtvrtfinále ve Wimbledonu minulý měsíc.

Auger-Aliassime dosáhl svého prvního grandslamového čtvrtfinále ve Wimbledonu minulý měsíc.

Kanaďan také prohlásil, že je spokojen s kvalitou svých nedávných výkonů, což zdůraznilo jeho stálý pokrok.

„Někdy to může být o něco lepší, může to být horší, ale nakonec jsem rád, že se dostávám do žebříčku Top 15, mého prvního grandslamového čtvrtfinále. Věci se pro mě pohybují správným směrem, dodal.

Nevím, co přinese budoucnost: Felix Auger-Aliassime

Auger-Aliassime

Auger-Aliassime

Auger-Aliassime je v současné době na 15. místě v závodě do Turína a na druhém místě v závodě do Milána na finále NextGen.

Mladík řekl, že zatímco doufal v kvalifikaci na turnaje končící sezonou, nedíval se příliš dopředu.

„Je snadné přistihnout se při pohledu do budoucnosti a doufat, že pro mě udělám buď turínské [nebo milánské] finále, takže se snažím zůstat v přítomnosti. Nevíme, co přinese budoucnost, “řekl Auger-Aliassime.

Auger-Aliassime uvedl, že se v současné době soustředí na to, aby se mu dařilo v severoamerickém hardcourtovém švihu. Kanaďan doufá, že zveřejní několik pozitivních výsledků jak na probíhajícím Citi Open, tak na nadcházejících akcích Masters 1000 a US Open.

'Myslím, že na začátku roku jsem hrál dobře na tvrdých kurtech, takže si myslím, že teď v příštích několika týdnech budu hrát dobře na houpačce na tvrdém hřišti, abych získal jistotu a přinesl nějaké dobré výsledky,' říká přidal.

Populární Problémy

Vše, co potřebujete vědět o závěrečném turnaji Masters 1000 roku před US Open.

Jak povzbudit své dítě k rolování. Převalení je pro děti velkým vývojovým krokem. Kolem čtyř nebo pěti měsíců věku mají děti obvykle dost síly v oblasti krku, paží a zad, aby se mohly převrátit zády na ...

Citadel a Mercer se sejdou v sobotu na zajímavém fotbalovém zápase. Takto můžete hru sledovat.

Jak zjistit, kolik něco stojí. Přemýšleli jste někdy o tom, kolik stojí vaše starožitné umělecké dílo nebo jaká je hodnota vaší sbírky karet baseballu? Ať už plánujete věc prodat, nechat si ji pojistit, nebo jste prostě zvědaví, ...

Bayern a Dortmund se potřetí za poslední čtyři roky utkají v Superpoháru DFL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu v USA.

Leander Paes a Matthew Ebden se ve čtvrtfinále utkají s vítězi Maharashtra Open, Rungkatem a Goranssonem.