Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru

Je naprosto normální cítit se během pandemie COVID-19 neklidně, zvláště pokud jste právě testovali pozitivně. Pokud jste neprojevili žádné zřetelné příznaky, jako je kašel nebo horečka, můžete nemoc přenášet asymptomaticky. Naštěstí u asymptomatických jedinců není pravděpodobné, že by virus přenesli na jiné lidi. I když nevykazujete žádné zjevné příznaky, jako je kýchání nebo kašel, je důležité přijmout příslušná opatření, abyste mohli udržovat svou komunitu co nejbezpečnější a nejzdravější.

Metoda 1 ze 2: Potvrzení, pokud jste asymptomatičtí

 1. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 01

  1 Všimněte si, že asymptomatický přenos není příliš běžný. COVID-19 se rychle šíří kapičkami, jako kýchání nebo kašel. Pokud tyto příznaky nemáte, pravděpodobně nebudete tak pravděpodobně šířit infikované kapičky na povrchy, kterých se mohou dotýkat jiní lidé.
  • Mnoho asymptomatických případů je odhaleno pouze prostřednictvím sledování kontaktů, což je proces, ve kterém zdravotničtí pracovníci oslovují osoby s COVID-19.


 2. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 02

  2 Nechte se otestovat abychom potvrdili, že máte COVID-19. Naplánujte si schůzku s místním lékařem, abyste zjistili, zda máte podezření, že můžete mít koronavirus. Test můžete také provést doma otřením nosu nebo odebráním malého vzorku rožně a odesláním položek do laboratoře. Promluvte si se zdravotníkem, abyste zjistili, která možnost je pro vás nejlepší.
  • Můžete očekávat, že výsledky svých testů získáte zpět během několika dní.
  • Pokud jste strávili hodně času s někým, kdo měl nedávno pozitivní test na COVID-19, můžete se nechat preventivně testovat.
 3. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 03

  3 Počkejte, až vám zavolá sledovač kontaktů, pokud vám diagnostikují koronavirus. Pokud jsou vaše oficiální výsledky testů pozitivní, očekávejte zavolání zdravotnického pracovníka, jinak známého jako stopovač kontaktů. Dejte této osobě vědět, kde jste byli a s kým jste byli v posledních několika dnech a týdnech, aby tato osoba mohla určit, zda jste virus předali někomu jinému.
  • Kontaktní sledovače pomáhají poskytovat povědomí lidem, kteří byli možná vystaveni COVID-19, aniž by si to uvědomovali.
 4. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 04

  4 Nevracejte se do práce alespoň 10 dní po počátečních výsledcích testů. Pamatujte si přesný den, kdy jste obdrželi své pozitivní výsledky testů, i když nejevíte žádné příznaky. Snažte se zůstat doma v karanténě, abyste neriskovali přenos viru na nikoho jiného. Pokud uplyne 10 dní a stále nevykazujete žádné příznaky, můžete se vrátit do práce.
  • Pokud pracujete na dálku, můžete to ignorovat.
  • Pokud začnete mít příznaky, pijte hodně vody a hodně spěte. Acetaminofen můžete užívat, pokud pociťujete bolesti hlavy nebo těla. Pokud se vaše příznaky začnou zhoršovat, určitě zavolejte lékaře.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Prevence asymptomatického šíření COVID-19

 1. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 05

  1 Dejte si karanténu doma po dobu 10 dnů. Snažte se neopouštět svůj domov často, i když jste bez příznaků. Vytvořte si doma samostatný obytný prostor, takže už pravděpodobně nebudete šířit žádné zárodky svým spolubydlícím nebo členům rodiny. Kromě toho se vyhněte sdílení jakýchkoli šálků, nádobí nebo jiných předmětů, které mohou virus šířit. Karanténu můžete ukončit 10 dní poté, co jste poprvé obdrželi výsledky testů.
  • Pokud je to možné, přihlaste se k doručovacím službám. Můžete si také objednat jídlo s sebou nebo využít služeb rozvozu jídla, když jste doma.
  • Pokud trávíte čas s jinými lidmi ve svém domě, noste roušku.
 2. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru Krok 06

  2 Řekněte spolubydlícím a členům rodiny, aby také zůstali doma. Dejte všem ve vaší domácnosti vědět, že jste měli pozitivní test na koronavirus, i když nejevíte žádné příznaky. Poraďte svým spolubydlícím a členům rodiny, aby zůstali doma, v případě, že jste jim virus také rozšířili.
  • Pokud máte podezření, že jste některého člena rodiny nebo spolubydlícího vystavili onemocnění COVID-19, povzbuďte ho, aby se nechal testovat a nechal doma 2 týdny v karanténě.
 3. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 07

  3 Kdykoli opouštíte domov, noste masku nebo obličejový kryt. Kdykoli vyjdete na veřejnost, zakryjte si nos a ústa maskou nebo obličejovým krytem, ​​který zabrání šíření kapiček. Kromě toho zkontrolujte, zda jsou elastické pásky kolem vašich uší napnuté, aby se maska ​​neposunula. Mezi každým použitím vždy vyperte látkové masky, aby fungovaly co nejefektivněji.
  • Kromě toho se snažte umýt si ruce před nasazením masky.
  • Zkontrolujte, zda vám maska ​​zakrývá nos, protože virus se může potenciálně šířit samotným dechem.
 4. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 08

  4 Když jste venku, procvičujte si bezpečná opatření pro sociální distancování. Postavte se alespoň 0,91 m od lidí kolem vás, abyste nesdíleli stejný vzdušný prostor. Další míli se můžete vydat také tak, že budete stát alespoň 1,8 m od lidí kolem vás.
  • Pokud jste v bezpečné vzdálenosti, není pravděpodobné, že byste koronavirus šířili asymptomaticky.
 5. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 09

  5 Vyhněte se cestování přeplněnými prostory. Netrávte čas v přeplněných budovách nebo oblastech, pokud to absolutně nemusíte. Snažte se udržovat odstup od lidí kolem vás, nebo se vyberte chodit na místo, které je řídce osídlené. Pokud nejste v blízkosti mnoha lidí, bude méně pravděpodobné, že omylem přenesete koronavirus na někoho jiného.
  • Požádejte přítele nebo rodinu, aby vám v případě potřeby vyzvedli potraviny.
 6. Obrázek s názvem Co dělat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru, krok 10

  6 Pokud musíte kýchat nebo kašlat, zakryjte si nos a ústa. Přesměrujte své kýchání a kašel do lokte, což zabrání kapičkám létat do vzduchu. Poté, co kýcháte nebo kašlete, si důkladně umyjte ruce a paže, abyste se po tom dezinfikovali.
  • Můžete také kýchat nebo kašlat do tkáně, abyste zabránili šíření choroboplodných zárodků.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zůstaňte v obraze o nejnovějších zprávách o COVID-19 pomocí spolehlivých zdrojů, jako jsou Světová zdravotnická organizace (WHO), Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Nadace OSN (OSN).
 • Místo organizování osobních schůzek se můžete setkávat s přáteli a rodinnými příslušníky prakticky.

reklama

Populární Problémy

Jak udělat dort k narozeninám vašeho dítěte. Baby smash dort je tradice, která začala v USA. Jedná se o miniaturní dort, který je dítěti předložen k jeho prvním narozeninám. Dítě může rozbít dort, chytit ho za hrsti, ...

Roberto Bautista Agut a Gilles Simon se ve čtvrtek setkají ve druhém kole akce ATP 250 v Kolíně nad Rýnem. Simon vede Bautista Agut 5-1 v jejich vzájemném rekordu.

Loketní stojan je skvělá pozice pro začátečníky jógy a gymnastiky a je předpokladem pro tvrdší pohyby, jako jsou stojky na ruce. I když se to může zdát obtížné, pokud jste to ještě nikdy neudělali, ve skutečnosti jsou mnohem jednodušší než ...

Speedy Vinci závodí ve třetím kole na US Open

Jak používat popruhy k mrtvému ​​tahu. Mrtvý tah je cvičení na posilování těla, při kterém zvedáte činku z podlahy do poloviny stehen. Náramky jsou kus látky, jehož jedna strana se omotává kolem zápěstí a druhá strana ...

Otec Rafaela Nadala Sebastian je nyní jedním z ředitelů společnosti Mabel Capital, firmy, kterou částečně vlastní světová č. 2. V únoru 2020 převzal Španěl jako 1/3 partnera s 33% podílem ve společnosti Mabel Capital.