„Když Rafa vyhraje, vyhrajeme všichni“ - Alex Corretja o tom, co Rafael Nadal znamená pro všechny Španěly

Rafael Nadal po vítězství na French Open 2020

Rafael Nadal po vítězství na French Open 2020

Rafael Nadal získává poklony z celého světa za své nedávné exploity na French Open. Svým 13. ziskem titulu na Roland Garros za posledních 16 let Nadal ukázal, že je a vždy bude králem jílu - bez ohledu na podmínky nebo soupeře.

Taková byla Nadalova dominance, že bývalý finalista French Open Alex Corretja byl přesunut, aby prohlásil, že je největším španělským sportovcem všech dob.

Píše ve svém sloupku pro Sports.es “Corretja zasypala bohatou chválu na Mallorcan a jeho neuvěřitelné úspěchy. 46letý muž vysvětlil, jak Rafael Nadal díky své trpělivosti a odvaze přišel ztělesnit naděje a sny všech svých krajanů.

Je velmi těžké shrnout, co Rafael Nadal pro nás všechny znamená: Alex Corretja

Vítěz French Open 2020 Rafael Nadal

Vítěz French Open 2020 Rafael Nadal

Rafael Nadal se za ta léta stal jakousi národní ikonou a velvyslancem Španělska. Jeho vykořisťování na hřišti přináší Španělům z celého světa obrovskou radost a aby toho nebylo málo, slouží své zemi mimo dvůr prostřednictvím své nadace .

Španělé si Rafaela Nadala velmi váží a Corretja na tom není jinak. Bývalý světový hráč číslo 2 ve svém sloupku napsal, že vítězství Nadala je jako vítězství pro každého jednotlivého Španěla.

„Když Rafa vyhraje, vyhrajeme všichni,“ napsala Corretja. Je pro mě velmi obtížné shrnout na jedné stránce, co pro nás všechny Rafa Nadal znamená.
Rafael Nadal na US Open 2019

Rafael Nadal na US Open 2019

Alex Corretja pokračoval ve velebení Rafaela Nadala tím, že jej označil za největšího španělského sportovce všech dob.

Tento minulý týden se všichni vrátili, aby mluvili o Nadalovi. A v těchto dobách nenacházím nic lepšího, než si vážit a oceňovat rekordy, které den za dnem dokáže překonat ... pro mě je (on) nejlepší španělský sportovec všech dob (s absolutním respektem ke všem ostatním ), Napsala Corretja.

Corretja zároveň všem připomněl, že Rafael Nadal je navzdory svým strojovým projevům na tenisovém kurtu stále člověkem. 46letý muž napsal, že Nadal je citlivý jedinec, bez ohledu na to, co naznačuje jeho tvrdý a divoký zevnějšek.

Chci si pamatovat, že Rafa je člověk, i když se chová jako stroj, napsala Corretja. Že je citlivý, i když vypadá jako železo, a že jeho hra může být zdrcující jako láva ze sopky.
Rafael Nadal sedí se svou trofejí na French Open

Rafael Nadal sedí se svou trofejí na French Open

Zisk 20 grandslamových titulů vyžaduje mnohem víc než jen talent. Vyžaduje tvrdou práci a trpělivost nejvyšší velikosti a Alex Corretja věří, že Rafael Nadal je toho dokonalým příkladem.

Když Španěl vyrovnal rekord Rogera Federera v počtu 20 Slamů, Corretja vyzdvihl vlastnosti, které pomohly Nadalovi dosáhnout této známky.

Když vezmeme v úvahu, že tenis hraje více než 28 let, bude muset investovat přibližně 245 000 hodin svého života, aby se dostal tam, kam přišel. Takže buďte trpěliví, pokud si chcete splnit sen, “pokračovala Corretja. „Dobrá věc (pro Rafu) je, že je hotovo. Gratulujeme, Rafa!

Populární Problémy

Pokud jste někdy viděli sportovce v tělocvičně houpat se kolem něčeho, co vypadalo jako dělová koule s rukojetí, byli jste svědky švihu kettlebell. Houpačka Kettlebell je úžasné cvičení pro posílení, tónování a budování ...

Zde je návod, jak sledovat Better Call Saul Season 5 Episode 1 online, i když nemáte kabel.

Bartoli doufá v brzké uzdravení ve WTA Carlsbad

Jak brousit kosti. Pokud máte ležet náhradní kosti z večeře, jejich rozemletí je skvělý způsob, jak pro ně najít využití. Dobrý mlýnek na maso nebo mixér promění měkké kosti, jako ty z kuřat a jiných malých zvířat, na ...

Navštěvovat vysokou školu nebo univerzitu je velmi obohacující zážitek, ale pro studenta, který žije mimo akademickou půdu, může být cesta do kampusu velmi stresující. Plánování dopředu, kontrola pravidel dojíždění a parkování vaší školy a zvažování ...

Marion Bartoli citovala výdělky Rogera Federera ve výši 100 milionů dolarů, aby upozornila na výzvy, kterým čelí hráči s nižším umístěním. Aby vyřešil nerovnováhu, vyzval Bartoli na turnajích Challenger další prize money.