Jak vypadat prezentovatelně při práci v restauraci

Práce v restauraci je skvělá pro každého, kdo je v pracovním světě nový nebo jen potřebuje vydělat trochu více peněz. Při práci na jakémkoli místě, kde se prodává jídlo, je však nejdůležitější nejen to, jak jednáte a reagujete na ty, kterým sloužíte, ale také váš fyzický vzhled, který může říci ještě více než vaše slova.Část 1 ze 3: Mít dobrou osobní hygienu

 1. 1 Udržujte se v čistotě. Zákazníci chtějí mít pocit, že jedí v čistém a uklizeném prostředí, a to včetně vás. Před prací se vždy osprchujte a vyčistěte si zuby. Ujistěte se, že máte nehty čisté. Muži by si měli úhledně oholit nebo ostříhat vousy.
  • Čistěte si zuby raději než žvýkačky, což je považováno za neprofesionální a může to být pro zákazníka neatraktivní.
  • Zastřihněte si nehty a očistěte je pod trsátkem.
 2. 2 Vyvarujte se nošení silných vůní. Součástí kulinářského zážitku je vůně jídla, které budete jíst. Příliš mnoho osobní vůně může překážet nebo se mísit s vůní jídla a vytvářet nepříjemný zápach.
  • To platí i pro kuřáky. Vyvarujte se kouření v pracovním oblečení, aby vás vůně nesledovala do restaurace.
 3. 3 Zakryjte všechny otevřené rány. Pokud se při práci zraníte, chcete se o ni okamžitě postarat kvůli sobě i svým zákazníkům. Některé zákazníky také rozčiluje vidět obvazy na rukou lidí, kteří jim slouží.
  • Pokud je zranění vážné, požádejte o odeslání domů nebo k lékaři, aby jej napravil.
  • Investujte do čirých obvazů, abyste se vyhnuli nevzhledným, zjevným.
  • Použijte trojité antibiotikum, které pomůže řezům rychleji se uzdravit a zůstat čistí.
 4. 4 Vlasy mějte upravené a nepřekážejte jim. Muži a ženy by měli pravidelně stříhat vlasy, aby byly čisté a zdravé. Pravidelně jej kartáčujte a upravujte do práce klasickým způsobem.
  • Pokud jsou vaše vlasy dostatečně dlouhé na to, aby se shromáždily do ohonu, měly by být zajištěny a udržovány mimo dosah jídla, když je podáváte nebo nosíte na tácu.
  • Lidé pracující v kuchyni by měli nosit síťky na vlasy nebo klobouky, aby vlasy při přípravě nepadaly do jídla.
 5. 5 Ruce si pravidelně myjte. Špinavé ruce mohou vašim zákazníkům šířit viry a nemoci. Při manipulaci s jídlem, nabídkami, penězi a nádobím byste měli mít čisté ruce. Uvědomte si také, že manipulace s pery, tácy, hadry, penězi a dalšími věcmi vás neustále vystavuje bakteriím. Umyjte si ruce tak často, jak je to možné, zvláště pokud vypadají špinavé nebo se lepí.
  • Před návratem do práce po použití toalety si vždy umyjte ruce. Neumytí rukou před návratem do práce je porušením zdravotního kódu.
  reklama

Část 2 ze 3: Výběr správného oblečení

 1. 1 Určete styl oblečení pro místo konání. Když jste přijati do restaurace, ujistěte se, že jste obeznámeni s očekáváními, pokud jde o to, co byste měli nosit. Podobně jako pozvání na událost nebo večírek budete chtít mít představu o oblékání a úrovni formality.
  • Zeptejte se vedení, jaká jsou jejich očekávání ohledně vaší uniformy. Pravděpodobně budou mít písemný dress code, o který se s vámi mohou podělit.
  • Pokud má restaurace značkové uniformní kousky, jako jsou klobouky nebo zástěry, budete možná muset koupit za malý poplatek, který lze zaplatit předem nebo odebrat ze šeku. Tato částka se vám obvykle vrací při vrácení položek.
  • Navštivte restauraci nebo podobné restaurace a podívejte se, co mají ostatní servery na sobě.
  • Černé šaty a džínová košile by byly příkladem ležérnějšího, ale stále profesionálního vzhledu.
  • Formální uniforma může zahrnovat společenské kalhoty, košili s knoflíkem a vestu nebo dámskou sukni nebo šaty na střídání.
 2. 2 Mějte po ruce více triček. Ať už triko poskytnete vy nebo váš zaměstnavatel, několik jich ve skříni máte. Pravděpodobně nebudete moci prát každý den, když pracujete, takže je nejlepší mít nějaké záložní možnosti.
  • Vyberte si pěknou košili s rukávy (bez tílka). Vyhněte se košilím s designy a logy.
  • Práce v restauraci může vést k rozlití a skvrnám. Pokud je košile špinavá, špinavá nebo zapáchá, určitě si oblékněte jinou košili, dokud nebudete umyt špinavou.
  • Pokud je košile opotřebovaná, vyhoďte ji. Jakmile je košile roztržená nebo roztřepená, budete ji muset vyměnit.
 3. 3 Noste reprezentativní kalhoty. Některé restaurace povolí džíny jako součást uniformy. Pokud ano, stále vybírejte džíny, které dobře padnou a nemají v nich dírky. Nakupujte v klasickém stylu, který neobsahuje mnoho dekorací.
  • Pokud nosíte šaty, ujistěte se, že jsou čisté a vyžehlené.
 4. 4 Pokud je to možné, zvolte tmavé nebo černé oblečení. Tmavší oblečení často vypadá ostřeji. Má také schopnost skrýt skvrny. Práce kolem jídla a nápojů vede k rozlití na cestě, což bude na tmavém nebo černém oblečení méně patrné.
  • Pokud vaše restaurace podporuje vzory ve vašem oblečení, vyberte si vzory, které odpovídají vzhledu restaurace a nejsou příliš zaneprázdněné nebo výstřední. Příkladem by mohla být kostkovaná košile pro restauraci ve venkovském stylu.
 5. 5 Noste pohodlné, hezky vypadající boty. Pravděpodobně budete celý den na nohou, takže si vyberte boty, které jsou pohodlné. Na druhou stranu chcete, aby vypadaly profesionálně a ne příliš ležérně.
  • Vyberte si boty s gumovou podrážkou pro dobrou přilnavost v případě rozlití nebo mokré podlahy v kuchyni.
  • Vyrazte si do úzkých, pěkných jednobarevných tenisových bot nebo bot na nízkém podpatku, podle stupně formality ve vaší restauraci.
  • Vyberte si koženou obuv, kterou můžete vyleštit, aby vypadala čistá a nová.
 6. 6 Omezte příslušenství na minimum. Těžkopádné náramky, náhrdelníky a prsteny vám mohou překážet v práci. Nenoste žádné šperky, které by mohly někomu vklouznout do jídla nebo pití. Jednoduché šperky jako snubní prsten nebo malý náhrdelník na krátkém řetízku by měly být v pořádku.
  • Přestože piercing do obličeje nemusí pronikat do jídla, pro některé zákazníky může působit rušivě. Před prací v restauraci je nejlepší odstranit piercing na obličeji.
  reklama

Část 3 ze 3: Udržujte svůj vzhled uklizený

 1. 1 Noste oblečení, které správně sedí. Toto je jednoduchý krok k tomu, abyste vypadali profesionálně. Oblečení, které je příliš velké, může být pytlovité a vypadat nedbale. Příliš těsné oblečení bude nepohodlné a mohlo by být považováno za nemorální.
 2. 2 Pracovní oblečení pravidelně perte. Chcete, aby vaše oblečení vypadalo a vonělo svěže. Ujistěte se, že je udržujete čisté a uklizené tak, že je budete umývat tak často, jak to jen bude možné. Pokud nemáte mnoho času na praní oblečení, zvažte využití služby svlékání nebo čistírny.
 3. 3 Udržujte zástěru čistou. Pravděpodobně vám bude přidělena pouze jedna zástěra. Je důležité prát to spolu s oblečením, ale budete to chtít také udržovat čisté mezi praním.
  • Odolejte nutkání otřít si ruce o zástěru. V případě potřeby si umyjte ruce nebo si vezměte ručník a otřete je.
  • Pokud se vám zástěra mezi vypráním zašpiní, setřete skvrny vlhkým ručníkem. Zkuste k odstranění skvrn použít sodovou vodu.
 4. 4 Zastrč si košili. Zastrčením košile získáte profesionálnější vzhled. Kromě toho je důležité mít tričko zajištěné, aby se náhodou nedostalo na stůl nebo do něčího jídla. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu si nechat při práci servírky dlouhé vlasy? Vaše vlasy mohou být dlouhé, ale musí být svázány do culíku, copu, drdolu nebo jakéhokoli jiného svázaného účesu, aby vlasy nepřekážely a nepřicházely do styku s jídlem, které podáváte.
 • Otázka Mohu nosit make -up, pokud jsem žena? Ano, pokud to restaurace výslovně nezakazuje. Můžete být omezeni v tom, co si můžete obléknout, a tak se zeptejte svého šéfa, až vás najmou, jaké líčení bude povoleno!
 • Otázka Musí být vaše vlasy jako servírka vždy nahoře, nebo mohou být dole, pokud máte síť na vlasy? Josef_85 Nejlepší odpovídač To nakonec závisí na předpisech zdravotního oddělení vašeho města nebo kraje.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Existuje mnoho stránek online a v kosmetických obchodech, které vám mohou pomoci najít perfektní barvy, které odpovídají vašemu tónu pleti, když hledáte správný make -up. Zkuste si udělat průzkum a najít ty správné odstíny pro vás.
 • Vyzkoušejte bělící proužky pro ještě jasnější úsměv. Na trhu je mnoho značek, které opravdu fungují stejně dobře jako laserové ošetření, které může stát spoustu peněz. Existují dokonce i rozpouštěcí proužky od Crest, které dělají svou práci bez jakýchkoli gázových proužků, které mnohým lidem naskakují husí kůže.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Ohlédnutí za nejlepšími umělci z rušného tenisového roku.Organizátoři jí udělili zástupný znak, aby si bývalá vítězka Australian Open vylepšila své světové umístění 147.

Jak rozštěpit zlomeninu ruky. Zlomená kost v ruce může být extrémně bolestivá a sebemenší pohyb může bolest zhoršit a případně způsobit další zranění. Dlaha slouží k podpoře vašeho zranění, včetně ...

Zde je návod, jak můžete živě streamovat premiéru 10. série celoživotní hitové reality show Married at First Sight online bez kabelu.Světová čtyřka Stefanos Tsitsipas nedávno přijala na Twitter, aby vyjádřila svůj nesouhlas se zákazem tenisového on-line koučování během zápasů.

Jak udržovat abs při cvičení. Pravděpodobně jste někdy viděli radu „utáhnout břišní svaly“ nebo „zapojit jádro“ při provádění nejrůznějších cvičení. Ale co to vlastně znamená? Zpevnění břicha zahrnuje aktivaci ...