Rafael Nadal udělil „Velký kříž královského řádu sportovních zásluh“, nejvyšší sportovní vyznamenání Španělska

Rafael Nadal slaví po zisku 13. titulu z French Open

Rafael Nadal slaví po zisku 13. titulu z French Open

„Velký kříž královského řádu sportovních zásluh“ nebo „Velký kříž královského řádu sportovních zásluh“ je nejvyšší vyznamenání, které může španělská vláda udělit v oblasti sportu. A jeho posledním příjemcem je muž, který má silné nároky být nazýván největším španělským sportovcem všech dob - Rafael Nadal.

Španěl nedávno získal na Roland Garros svůj 13. titul French Open, ve finále zničil Novaka Djokoviče. Vítězstvím Nadal nejenže prodloužil svůj již tak neuvěřitelný rekord v Paříži, ale vyrovnal také rekordní počet Roger Federer s 20 grandslamovými tituly.

V době, kdy je Španělsko a celý svět v smrtelné pandemii, je Rafael Nadal považován za tolik potřebný maják naděje. Jeho důrazné vítězství nad Novakem Djokovičem přineslo jeho krajanům obrovskou radost, a tak není překvapením, že se Rada ministrů rozhodla udělit mu toto zvláštní ocenění.

Je nám ctí sdělit toto rozlišení Rafaelovi Nadalovi: Maria Jesus Montero, místopředsedkyni Rady

Rafael Nadal pózuje s trofejí French Open

Rafael Nadal pózuje s trofejí French Open

Rafael Nadal se prostřednictvím své akademie a nadace změnil a prospěl mnoha životům ve Španělsku a mnozí ho považují za vzorného občana.

V počátcích pandemie COVID-19 Nadal spolu s Pau Gasolem vybrali více než 14 milionů eur na pomoc lidem postiženým ve své zemi. Nadace Rafa Nadala se navíc nedávno spojila s Potravinovou bankou na Mallorce, aby obstarala a doručila jídlo potřebným.

Nadalovo všestranné humanitární úsilí bylo doplněno jeho sportovními úspěchy, které byly posíleny v neděli, když nasměroval Novaka Djokoviče k zisku 20. grandslamového titulu.

Rafael Nadal vyrovnal Rogera Federera

Rafael Nadal vyrovnal rekord Rogera Federera na 20 grandslamů

Maria Jesus Montero, viceprezidentka a tisková mluvčí Rady ministrů, shrnovala tyto myšlenky při vyhlašování tohoto prestižního ocenění Rafaelovi Nadalovi. Oznámení je možné vidět na videu níže.

O osnovách této vynikající osoby na svazích i mimo ně je toho málo, “řekl Montero. „Je nám ctí sdělit mu toto ocenění nejen za nepochybné sportovní zásluhy jednoho z nejlepších sportů v historii na mezinárodní úrovni, ale je také potěšením to udělat v osobě, která spojuje hodnoty mládeže referenty, vše, co nám umožňuje být lepší. Vláda dělá toto velmi zasloužené sportovní uznání pro jednoho z našich národních hrdostí, Rafaela Nadala.

Rafael Nadal se připojuje k Vicente del Bosque, Gervasio Deferr, Andres Iniesta, Iker Casillas a Xavi Hernandez, aby získali nejvyšší sportovní vyznamenání Španělska.

Populární Problémy

Polyester je běžný syntetický materiál používaný k výrobě trvanlivých, pevných a trvanlivých tkanin. Http://www.whatispolyester.com/history.html Mnoho oděvů a domácích potřeb, jako jsou deky, prostěradla a peřiny, se vyrábí s určitým procentem ...

Holger Rune je světovou jedničkou na juniorském okruhu, ale 17letý hráč se již prosadil i na profesionálním turné. Rune je zařazena na číslo.

Jak odstranit lepidlo E6000. E6000 je víceúčelové lepidlo průmyslové kvality. Jeho pevnost a flexibilita z něj činí prvotřídní řemeslné, šperkařské a opravářské lepidlo, ale tyto těžké vlastnosti také ztěžují jeho odstranění. E6000 dluhopisy ...

Bývalý grandslamový šampión ve čtyřhře Bob Hewitt se dívá před soudní řízení na High Gauteng High Court v Johannesburgu 10. února 2015.

Hovězí maso z konzervy je hovězí maso sušené solí, typicky hrudník, které je obzvláště oblíbené pro tradiční irskou večeři na Den svatého Patrika, ale je také připravováno v jiných kuchyních po celém světě po celý rok. 'Corned' je ...

Jak ušít kriketový míč. Bowling kriketového míče vyžaduje fyzickou a duševní zdatnost. Kromě toho důsledné dobré sešívání míče vyžaduje jistou přesnost, která může přijít jen s oddanou praxí. Seam bowling je široce ...