Wimbledon 2018: Pohled na tři nezapomenutelné bagely z kariéry Rogera Federera

# 3 Federer vs Nadal 2006 Wimbledon finále

Srovnávací tabulka ukazující Federerovu dominanciFederer šel do tohoto zápasu jako trojnásobný wimbledonský šampion a drtivý favorit. Nadal zamířil do finále jako dvojnásobný vítěz French Open a o měsíc dříve porazil svého švýcarského soupeře ve finále Roland Garros.

Nikdo však nemohl předvídat, jak se první sada vyvine, protože Roger vzal otvírák 6-0 za něco málo přes půl hodiny. Nadal se jednou zdál touto velkou událostí zdrcen, jak Federerovy předchozí zkušenosti prozradily na začátku zápasu.Jednalo se o první Španělovo finále na SW19 a jeho vůbec první grandslamové finále mimo Roland Garros. Povaha povrchu také Mallorcanům neuvěřitelně ztížila život, protože nezvládl tlak.

2006 zůstává jedním z nejlepších Federerových let a jedním z nejdominantnějších let v tenisové historii, protože švýcarský maestro vyhrál tři grandslamy a celkem dvanáct titulů. Federerova dominance v úvodním setu byla výsledkem jeho nadřazenosti a zkušeností na trávě, stejně jako Nadalovy naivity.

Tehdy šestadvacetiletý mladík vyhrál finále ve čtyřech setech a zajistil si čtvrté po sobě jdoucí finále Wimbledonu. Zápas však ukázal, že Federer konečně našel hodného soupeře a někoho, kdo by s ním mohl jít prstem na prst na jakémkoli povrchu.Populární Problémy

Roger Federer velmi oceňuje Guillerma Vilase v dokumentu Netflix o bývalé tenisové hvězdě. S názvem 'Settling The Score', film také vidí Rafaela Nadala, jak si vzpomíná na rady, které mu dal Vilas.

Elena Rybakina a Daria Kasatkina se v úterý setkají v prvním kole Ostrava Open. Jedná se o vůbec první zápas mezi oběma hráči na turnaji WTA.

Nejlepší střely v tenise - 2. ForhendNovak Djokovic a Dominic Thiem nedávno poskytli několik filmových a televizních doporučení. Srb odhalil, že je fanouškem Marvelu, zatímco Thiem sklízel chválu na nejnovější dokument Bastiana Schweinsteigera.