Wimbledon 2019: Šarapovová odchází pozdě do zápasu a dává vítězství Parmentier

Den druhý: Mistrovství - Wimbledon 2019

Marii Šarapovovou zase trápilo zranění, které způsobilo, že se v úterý na mistrovství Wimbledonu náhle stáhla z akce. Hra před Pauline Parmentierovou byla výhra v prvním kole ve třech setech, bývalá světová jednička to nazvala den s odvoláním na zranění levého zápěstí, aby 33letý hráč dostal přihrávku v poměru 4: 6, 7: 6. (4), zápas 5-0 na dvoře č. 2 v All England Tennis Club.

Rus se vrátil k pomstě po neuspokojivém začátku turnaje 2018. Pokračující zranění způsobilo, že bývalá světová jednička a wimbledonská šampionka v průběhu sezóny podváděla výkony a vynechávala turnaje.

Při své první cestě na Mallorcu to zkusila, ale setkala se s Angelique Kerberovou, která nechtěla jít na 32letého. Když se Šarapovová postavila tváří v tvář francouzskému veteránovi, musela by se ponořit do hloubky nebo dát Parmentierovi první postup za osm let.

Šarapovová začala tím, že chtěla vítězství na dvojce, ale popírala Parmentierovi jakékoli šance na bod AD. Francouzka srovnala skóre, ale zaostala za dvěma rovinkami, ve čtvrtém získala Šarapovová brejk.

Parmentier se odtrhla, ale bylo to poslední, co v sadě dostala zdarma. Když se vrátily do služby, ruská superstar upravila své síly a čekala do desáté, když šla na úvod, přičemž získala tři setbody, než uzavřela první za 47 minut.

Přesto, že měla čtyři dvojchyby, které dávaly soupeřce brejky, Ruska dominovala při prvním podání, když po návratu na druhé podání vyhrála 11 ze 13 a 10 z 16. Udržování nízkých nevynucených chyb stačilo na to, aby se dostala na místo a soupeřila o scénář přímých sérií.

Třiatřicetiletý mladík otevřel druhou sloku přestávkou, která Šarapovovou bránila v vynucení dvojky. Šarapovová odpověděla přestávkou, aby ukázala, že se nevzdá. Když konsolidovala přestávku do třetice, soustředění bylo 32leté hráčce dobře po ruce vpřed. Parmentier krátce svázal věci se Šarapovovou, než se bývalá světová jednička pomalu rozeběhla a vzala další dvě s dvojitou přestávkou v sevření.

Sečetla třetinu za sebou, ale nemohla dokončit práci s další přestávkou, jak Parmentier držel. U deváté chyby kresby od Šarapovové učinila prohlášení na 5: 4 střelou na vynucení setu hluboko.

Pro Parmentiera to bylo přesně to, kam chtěla zápas dotáhnout, a protože Šarapovová se dopustila více dvojchyb, tím více příležitostí si vysloužila. Pro francouzského veterána to bylo 6: 5, když se Šarapovová potýkala s podáním, aby zjistila, že jde na dálku.

Parmentier měl hladký start do 12. na podání, ale odložení setu ztížily agresivní návraty Šarapovové, které si vynutily dvojku. Chyby z jejího konce jen ztížily uzavření podle jejích podmínek, protože Rus získal druhý bod AD za nastavení tiebreaku. Třiatřicetiletá skákala na Šarapovovou skvělými zakončeními, kde si našla místo pro odpálení míče v otevřené části hřiště.

Šarapovová zastavila krátký nárůst bodů své soupeřky, aby se dostala na hrací plochu, ale snažila se zůstat ve hře, když se Parmentier tak dobře vracel. Když Šarapovová začala sbírat body, francouzská hvězda se pomalu přesunula do pozice pro vítězství.

Když bylo 6: 4, Parmentier ukončil set, kterému trvalo 64 minut, než dokončil zatlačení na dřívější jedničku. Než to udělala, dvaatřicetiletá volala trenérovi, který si vzal lékařský časový limit a přelepil jí levé zápěstí.

Když zápas pokračoval, Parmentier sloužil k otevření rozhodující sady a zadržel souboj Šarapovové o vedení. U francouzské hvězdy bylo brzy 3: 0, když Rus znovu zavolal fyzioterapeuta, aby jí ošetřil zápěstí, což jí způsobovalo nepohodlí.

Když Parmentier vyhrál další dvě hry, Šarapovová věděla, že už není naděje na návrat, a rozhodla se to nazvat, ukončuje hru krátkou pro celý zápas. Tyto dvě hvězdy si potřásly rukou, což Parmentierovi přineslo první pokrok od roku 2011.

Byla to 2hodinová a 17minutová bitva, která pro Rusy přišla a doufal v další úspěch Parmentiera. S náhlým vítězstvím se připravila na čtvrteční zápas ve druhém kole proti Španělce Carle Suarez Navarro.

Populární Problémy

Vánoční speciál „I Love Lucy“ se vysílá dnes večer v 8:00 hodin na CBS. Zde je návod, jak můžete show sledovat živě na svém počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.

Jak zlepšit svůj krok. Rychlost běhu vychází z délky a rychlosti vašeho kroku. Pokud chcete zvýšit rychlost bez zranění, budete muset trénovat svůj krok, abyste dosáhli optimálního výkonu. K tomu budete muset připravit ...

Losování play-off Světové skupiny Davisova poháru se konalo, s nejlepšími semeny Argentiny proti Kazachstánu.

Sevastova si zajistila pohodlné vítězství ve dvou setech proti Bouchardovi.

Roger Federer zasáhl perfektní tweener proti Felicianu Lopezovi v semifinále Roger Cupu den po jeho 33. narozeninách.