Žádný Gauff, žádná Pegula, ale americký tým Billie Jean King Cup čelí České republice o místo v semifinále

Sofia Keninová a Danielle Collinsová vedly obdivuhodně, ale nyní čelí hrozivému nepříteli v Seville.Ve své snaze vyhrát 19. titul Billie Jean King Cup, a poprvé od roku 2017, si tým Spojených států amerických ve čtvrtek ve španělské Seville vysloužil energické a občas dramatické vítězství nad obhájcem titulu Švýcarskem.

Proti 139 čt - Celine Naefová, rychle rostoucí 18letá hráčka Danielle Collinsová se v prvním setu trápila a poté jej prolomila, 7-6 (4), 6-1.Dále to zvládla Sofia Keninová jako opravdová horská dráha. Proti 84 čt - Viktorija Golubicová, v zápase, který trval téměř tři hodiny, Keninová vzdala dva mečboly ve druhém setu, vybojovala jeden ve třetím a nakonec proměnila svůj šestý a získala 6-3, 6-7 (1) , výhra 7:5.

Po rozhodujících vítězstvích ve dvouhře vyhrály čtyřhru s mrtvou gumou Taylor Townsend a Sloane Stephensová nad týmem Jil Teichmann a Simona Waltertová 6-1, 7-6 (3).

Finále Billie Jean King Cupu tento týden začalo jako turnaj s každým. Dvanáct týmů bylo umístěno do čtyř skupin po třech týmech. Čtyři týmy, které nejúspěšněji vzejdou z kolotoče, poté dorazí do semifinále a odtud se utkají ve vyřazovacím formátu: semifinále v sobotu, finále v neděli.Rozpis finále Billie Jean King Cupu.

Poté, co jsme se dostali přes Švýcarsko, bude páteční výzva pro USA téměř jistě mnohem větší. Soupeřem je Česká republika, národ, který tuto událost vyhrál 11krát, včetně šesti za osm let od roku 2011 do 18. Vzhledem k tomu, že český tým porazil i Švýcarsko, zápas USA-Česká republika určí, kdo nastoupí v sobotním semifinále.modré tenisové kurty

Podzápletkou pro americký tým je absence jeho dvou nejvýše postavených hráčů, šampionky US Open Coco Gauffové a světové 5. Jessicy Pegulové. Na jedné úrovni je každé rozhodnutí nehrát pochopitelné. Zrovna minulý týden byli Gauff a Pegula od Sevilly vzdáleni téměř 8000 mil a soutěžili ve dvouhře a čtyřhře na finále WTA v mexickém Cancúnu. Každý z nich měl také náročný rok, Gauff odehrál 115 zápasů ve dvouhře a čtyřhře, Pegula 125.

Iga Swiatek se již druhý rok po sobě odhlásil z Billie Jean King Cupu. S odkazem na velkou vzdálenost a rychlou dobu obrátky, která je spojena s cestováním z jedné vysoce sázkové akce na druhou, Swiatek loni řekl: „Tato situace není bezpečná pro naše zdraví a může způsobit zranění. Promluvím si s WTA a ITF, abych něco změnil.'

Jak tomu bylo po celá desetiletí, tenis má výzvu, pokud jde o vytvoření funkčního rozvrhu. 'Všichni se musíme sejít a vymyslet lepší kalendář pro hráče a všechny, kteří vědí, co se bude dít, protože taková rozhodnutí, jako ve finále (WTA) nemůžete začít dělat v říjnu nebo... září.' “ řekl King minulý měsíc. „Musí to vědět předem. Je to jen fér.'

Sofia Kenin s americkou kapitánkou Kathy Rinaldi. Keninová se v pátek utká s Markétou Vondroušovou.

Vše, co bylo řečeno, existuje hodnota, kterou si nikdo neváží víc než Billie Jean King: svobodu volby. Právě o to Kingová a všichni její kolegové z 60. a 70. let tvrdě bojovali. Nikdo se nechce vrátit do dob, kdy odmítnutí hráče reprezentovat svou zemi vedlo k různým formám penalizací, včetně suspendací a zákazů cestování.

Ještě lepší bude důrazně řešit reformu kalendáře. Ještě utopičtějším snem by bylo, kdyby různé tenisové velmoci vymyslely způsob, jak mohou muži a ženy soutěžit ve stejný čas a na stejném místě jak na týmových, tak na koncích roku. Fanoušci to milují na jiných turnajích. Tak proč ne při těchto zvláštních příležitostech? Uvedeme toto: Make the Laver Cup co-ed.

Zpět k probíhajícímu zápasu. I když nejlepší tennerové Gauff a Pegula nejsou v Seville, nepřehlížejte úspěchy a dovednosti Collinse a Kenina. Collinsová se dostala do finále Down Under v roce 2022. Keninová byla vítězkou Australian Open 2020 a naštvala Gauffa letos ve Wimbledonu. V letošním roce však oba bojovaly o dosažení významných výsledků. Mezi nimi, 55 čt - v žebříčku Collins a 33 rd Kenin v žebříčku šel na majorech v roce 23 jen 7-7. Nedostatek udržitelné ostrosti byl evidentní v obou jejich zápasech Billie Jean King Cup. Collinsová v tiebreaku prvního setu prohrávala 4:1, než vyhrála šest bodů v řadě. A proti Golubicovi byl Kenin přemožen v pozdních fázích druhého setu a během velké části třetího, než to otočil na poslední možnou chvíli.

Wimbledonská šampionka Vondroušová se snaží pomoci České republice k dalšímu titulu ve Fed Cupu/BJK Cupu.

jak držet tenisovou raketu

Tým České republiky přináší svůj klasický mix zaměření a všestrannosti. V úterý, kdy se světová osmička Karolína Muchová kvůli zranění zápěstí odhlásila a wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová stále pravděpodobně unavená po nedělním příletu z Cancúnu, se proti Švýcarsku prosadili dva nováčci Billie Jean King Cupu. V otvíráku, 41 Svatý -Linda Nosková porazila Naefa 7-6 (2), 4-6, 6-4. Světová 23. Marie Bouzková uzavřela nerozhodný výsledek výhrou 6-4, 6-4 nad Golubicovou.

Ale stejně jako tito nováčci hráli, Česká republika v pátek vyvede ještě impozantnější hráče, Collinsová se utká s Kateřinou Siniakovou, než se Keninová střetne s Vondroušovou. (Vondrousová nikdy nehrála Keninovou, ale proti Collinsové vede 3:0.)

Pak je tu Barbora Krejčíková. Pokud jde o Krejčíkovou, Američané jsou pravděpodobně rádi, že nehrají v San Diegu. V tomto městě loni v září Krejčíková posílila oba po sobě jdoucí dny – v semifinále vyhrála 3-6, 7-5, 6-2 nad Collinsem, následovalo vítězství 6-4, 2-6, 6-4 proti. Kenin získat titul. Krejčíková porazila Keninovou také poprvé, kdy spolu hráli na antuce v Římě 21.

Skvělý způsob, jak vidět zápas USA-Česko, je vidět jej jako kontrast mezi vášní a přesností. Pokud jde o intenzitu, výkon a objem, je těžké Collinse překonat. Její míra úsilí je působivá, ale někdy si říkám, jestli veškerá energie, kterou spálí mezi body, není kontraproduktivní, jako když se auto přehřívá i na červenou. Kenin také soutěží s mimořádnou energií, silou vůle a schopností vymýšlet v kritických okamžicích kreativní vzory pro tvorbu záběrů. Ale i ona mě nechává spekulovat, jestli nějaká její těkavost pomáhá nebo bolí.

Dokáže Danielle Collins využít svou energii k vítězství?

Mezitím Vondroušová a Krejčíková mají svůj osobitý styl. Southpawův arzenál úhlů a síly se ve Wimbledonu ukázal jako docela účinný. V zápasech Billie Jean King Cupu má také 12-1. A to vše a mnohem víc Krejčíková, dlouho vynikající deblistka, přinesla na kurt, když před dvěma lety vyhrála dvouhru na Roland Garros.

Týmová akce jako Billie Jean King Cup by mohla Collinse a Kenina velmi inspirovat k tomu, aby si zahráli skvělý tenis. Collinsová, která tento druh prostředí zná z let, kdy hrála univerzitní tenis, je nyní 6-1 v zápasech dvouhry Billie Jean King Cup. Úroveň intenzity, kterou každý z těchto dvou přináší, by mohla vést k tomu, že budou převařovat jeden záběr za druhým.

Aby se Američanům dařilo, je důležitý dobrý začátek. Důrazný a neprodyšný tenis by mohl ztížit kontrolu nad rallye oběma českým hráčům.

Pak je tu poslední faktor X: rozhodující čtyřhra. Pokud by se tak stalo, Česká republika postaví Krejčíkovou a její dlouholetou partnerku Siniakovou. Tito dva byli nejúspěšnějším týmem WTA v poslední době, od roku 2018 vyhráli sedm Slamů. Tyto okolnosti by však mohly pohánět americký tým Stephensovou a Townsendovou. Stephensová, vítězka US Open 2017, je velmi zkušená celodvorová hráčka. Levoruká Townsendová je jednou z nejlepších deblových hráček na světě, její voleje patří k nejlepším v současném tenise. Je také skvělá v zapojení davu.

Bez ohledu na to, co se děje ve dvouhře nebo čtyřhře, v pátek by mělo být v hledišti docela živo.

Populární Problémy

Rus vyhrál 5 Majors, dokonce dokončil kariérní grandslam.

Pokud uvažujete o přestěhování do Francie, možná budete chtít zvážit získání francouzského občanství. Francouzský občan má právo trvale žít, pracovat a volit ve Francii a má přístup k veřejným výhodám nabízeným vládou. Francouzština...

Jak si vyrobit DIY kancelářské zbraně. Jste uprostřed kancelářské války? Nebo je vám špatně z toho, že si s vámi pohrávají přátelé vašich velkých bratrů? Pokud ano, připravte se chránit sebe pomocí mini zbraní. Budete potřebovat.

Mohl by Nadal při absenci Federera a Djokoviče triumfovat na Rogers Cupu 2019 popáté v kariéře?

Vzhledem k tomu, že podrážky vašich bot jsou částí, která se skutečně dotýká země, očekává se, že se po chvíli trochu zašpiní. Naštěstí je čištění spodní části obuvi rychlý a jednoduchý úkol. Začněte boucháním ...