10 zajímavých faktů o Rafaelu Nadalovi

Rafael Nadal

Rafael Nadal

základy bodování tenisu

Král jílu, Rafael Nadal Parera je profesionální tenista, který je v současné době na světové špičce. 2 místo v tenisu mužů ve dvouhře od Asociace tenisových profesionálů (ATP). Španěl získal ve své dosavadní kariéře 17 grandslamových titulů ve dvouhře, což je 2. nejlepší statistika mužského hráče v historii tenisu.

Má také rekordních 33 ATP World Tour Masters 1000 titulů, 20 ATP World Tour 500 turnajů a nezapomenutelnou olympijskou zlatou kategorii 2008 ve dvouhře a 2016 olympijských zlatých ve čtyřhře.

Zde je několik super zajímavých faktů o něm. Podívejme se:

dobré boty na tenis
  1. Úvod do hry - Jeho strýc Toni Nadal zavedl šampiona k tenisu, když mu byly jen 3 roky, a také ho tlačil do levé ruky, protože oběma rukama hrál forhendové údery.
  2. Talent kvetl příliš brzy - Jeho talent začal kvést, když mu bylo pouhých 8 let a vyhrál regionální tenisový šampionát do 12 let
  3. Úspěch začal nalévat- Do profesionálního světa tenisu vstoupil v 15 letech a v 17 letech se dostal na seznam 100 nejlepších tenistů v žebříčku ATP. Také ve věku 17 let se stal nejmladším hráčem, který dosáhl třetího kola Wimbledonu.
  4. Sláva ve jménu strýce - Na začátku své kariéry byl Nadal slavný tím, že byl synovcem fotbalisty Miguela Angela Nadala, ale všichni oslavovali jeho super úžasný talent! Sám si vysloužil celosvětové uznání a stále nás ohromuje pokaždé, když je na hřišti.
  5. Tituly v roli - Ve věku 19 let hrál svou první French Open a vyhrál ji - což se v Paříži za posledních 20 let nepodařilo. V roce 2005 Nadal vyhrál 16 po sobě jdoucích zápasů spolu se 3 po sobě jdoucími turnaji. On také vlastnil Monte Carlo Masters jako profesionál, když vyhrál titul 8 rimů v řadě (2005-12)
  6. Příběh asteroidů - Existuje asteroid, který byl pojmenován po Rafaelovi Nadalovi a byl objeven v roce 2003. Asteroid byl dříve znám jako 128036, má průměr 4 km a cestuje prostorem rychlostí 20 km za sekundu. Tak to je opravdu úžasné !!
  7. Nejlepší zápas v historii tenisu Ve Wimbledonu 2008 se hrálo nejdelší finále v historii turnaje mezi Nadalem a Federerem, což je údajně doposud nejlepší tenisový zápas. Po 4 hodinách a 48 minutách nepřetržité akce Španěl zvedl trofej a odešel se vší slávou.
  8. Osobní zájmy - Je známo, že ve volném čase šampion rád pokračuje v Playstationu a jeho oblíbeným fotbalovým klubem je Real Madrid. Je také fanouškem Real Mallorca. Ke slávě a kouzlu se přidal také ve videu Shakira.
  9. Rituály před hrou- Říká se, že Nadal si před zápasem vždy dá studenou sprchu a jeho zvyk kousat si trofeje je známý. Bojí se také psů a tmy.
  10. Škola po něm - Nadal začal školu v Anantapuru v Andhra Pradesh v Indii. Je známá jako Nadal Educational and Tennis School (NETS). Byla zahájena v roce 2010 a byla zaměřena na celostní rozvoj znevýhodněných chlapců a dívek. Zařízení bylo zahájeno s 90 dětmi, ale v současné době je v NETS celkem 226 účastníků.

Zde jsou některé skvělé momenty z jeho zápasů na olympijských hrách 2016:Populární Problémy

Jak zastavit pocení nohou na nohou. Extrémní pocení - také známé jako hyperhidróza - může postihnout mnoho částí těla, ale jednou z nejčastějších jsou chodidla. Pokud trpíte nadměrně zpocenými nohami, možná budete muset nohy umýt a ...

Jak vypnout podporu sledování bez správných nástrojů. Pokud nemáte specializované nástroje k odstranění podložky hodinek, možná nevíte, jak vyměnit baterii nebo opravit rozbité hodinky. K vypáčení ale nemusíte kupovat drahé nástroje ...

Jak představovat obrázky. Každý chce na obrázcích vypadat skvěle, ale někdy může být trochu těžké vědět, díky čemu budete vypadat co nejlépe. Naštěstí existuje několik rychlých triků, které vám pomohou cítit se sebevědoměji na jakékoli fotografii ....

Jak používat nit Voodoo. Nit Voodoo je kompresní pás, který můžete použít ke zvýšení pohyblivosti a flexibility ve vašem těle. Můžete jej také použít k přípravě těla na cvičení. Omotejte pásek u boku, abyste zvýšili pohyblivost kyčle a ...

Váš průvodce streamováním Ant-Man online-včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos nové televizní show CW „Walker“, která je restartem programu „Walker, Texas Ranger“.