10 věcí, které byste měli vědět o Novak Djokovic-slayer Sam Querrey

Sam querrey

Querrey také dosáhl semifinále čtyřhry mužů a finále smíšené čtyřhry na US Open

S desetiletou profesionální kariérou je světová jednička 41 a americký Davis Cupper Sam Querrey ve věku 28 let již mnoho let, i když na okraji. Se svým senzačním rozčilením nejžhavějšího hráče planety Novaka Djokoviče ve třetím kole wimbledonského mistrovství 2016 se najednou dostal do centra pozornosti.

Tenisoví fanoušci budou nyní horlivě sledovat, zda dokáže podpořit největší vítězství své kariéry a postoupit hlouběji do slosování. Než se Američan vydá na tuto cestu v tolik očekávané manické pondělí v SW19, Zde je deset věcí, které vám pomohou lépe poznat Sama Querreyho:

1. Sam Querrey, narozený v San Francisku, má sport v genech, protože jeho otec Mike hrál baseball na univerzitě, přestože ho draftoval Detroit Tigers. Jeho mladší sestra se na střední škole také věnovala volejbalu.

2. Byl to jeho otec, který ho inspiroval k výběru profesionální kariéry v roce 2006 na základě stipendijní nabídky z University of Southern California. Mike Querrey se nikdy nedokázal smířit se svým vlastním rozhodnutím odmítnout Tygry ve prospěch vysokoškolského baseballu a motivoval svého syna, aby se tenisu věnoval profesionálně.

Pro mladého Sama to byla těžká volba a později v rozhovoru přiznal své dilema s tím, že to bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí mého života. […] Hrál bych zápas a chtěl bych hrát profesionálně. Prohrál bych a chtěl bych jít na vysokou školu.

3. Díky své vzkvétající službě a forhendům zaznamenal 6’6 ’’ Američan ve své kariéře několik prvních úspěchů. V roce 2006 vyhrál svůj první turnaj Challenger při profesionálním debutu.

O dva roky později položil dvacetiletý mladík svou první trofej na úrovni ATP Tour v Las Vegas. Následující dva roky byly velmi produktivní a přinesly mu až pět titulů napříč všemi třemi povrchy.

Také si přečtěte: Djokovičova ztráta: Rozumět díře o velikosti 6'6 ', kterou Querrey právě udeřil v tenisovém vesmíru

Čtyři. Zvláště rok 2010 byl jeho Annus mirabilis který ho viděl zachytit čtyři tituly, z nichž jeden byl přední Wimbledonskou ladicí akcí v klubu Queen’s Club. Tento úspěch ho také posunul k jeho nejlepšímu umístění na 17. místě v lednu příštího roku.

5. Operace pravého lokte v roce 2011 ho položila na dno, načež se mu podařilo získat jen dva další tituly, přičemž jeho celkový počet titulů byl 8 ve dvouhře. Nejnovější z těchto triumfů přišli letos v únoru na Delray Beach na hardcourts.

6. Je také slušným hráčem ve čtyřhře a má na kontě pět titulů s nejlepším hodnocením 23. v roce 2010. Jeho partnerství s kolegou obřím Američanem Johnem Isnerem se stalo hodně diskutovaným týmem a bylo dokonce přezdíváno „Quisner“. Největší okamžik měli v roce 2011, když triumfovali na antukových kurtech Rome Masters.

7. Před Wimbledonem 2016 dosáhl na čtvrté kolo grandslamových turnajů ve dvouhře třikrát - na US Open 2008, Wimbledonu 2010 a US Open 2010. V roce 2012 se podílel na druhém nejdelším zápase dvouhry, jaký kdy v All-England Clubu hrál, když ho Marin Cilic porazil 7-6 (6), 6-4, 6 (2) -7, 6 (3) -7 , 17-15 za 5 hodin 31 minut v jejich střetu ve třetím kole.

8. V loňském roce se nejlépe ukázal ve čtyřhře, když dosáhl semifinále čtyřhry mužů a finále smíšené čtyřhry na US Open.

9. Jeho služba byla vždy bodem řeči po celou dobu jeho kariéry. Je držitelem rekordu v zabití 10 po sobě jdoucích es proti tehdejšímu světovému č. 10 Jamesi Blakeovi ve čtvrtfinále Indianapolis v roce 2007. To mu pomohlo získat jeho první vítězství nad hráčem top 10.

10. V roce 2015 byl Querrey ve zprávách z jiných důvodů než pro své dovednosti na tenisovém kurtu. Byl součástí pořadu Bravo TV s názvem „Millionaire Matchmaker“, kde mu hostitel Patti Stanger zkusil zahrát Amor.

Populární Problémy

Jak vyrobit Gratin Dauphinoise bez krému. Gratin dauphinoise je klasické francouzské jídlo, které obsahuje tenké plátky brambor v bohaté krémové omáčce. Aby získaly dekadentní strukturu, tradiční verze používají těžkou smetanu, ale pro mnoho lidí ...

Šampion doufá, že Hopman Cup pokračuje v kalendáři poté, co jej rekordně potřetí vyhrál s Belindou Bencic.

Nadal dnes porazil Američana Jacka Socka a příště si zahraje svého starého nepřítele Fabia Fogniniho, který letos na US Open sesadil bývalou jedničku.

Panty skříně v evropském stylu jsou dlouhé kovové závěsy, které zůstávají skryté uvnitř skříní. Protože vám umožňují upravit umístění dveří pomocí pouhého šroubováku, staly se oblíbenou volbou pro bezrámové skříně ....

Jak zapůsobit na školačku. Každý zná pocit, že chce zapůsobit na osobu, kterou má rád. Mnohým se ale úkol zapůsobit na školu ve škole dívkou, která se vám líbí, může zdát skličující. Chcete, aby se vám líbila, ale možná nemáte žádné ...

Jak napsat soucit Děkuji. Nalezení slov k vyjádření vděku během období zkoušek, zejména úmrtí, může být velmi obtížné. Chcete-li napsat poděkování za soucit, postupujte podle těchto pokynů. === Napište vlastní Děkuji ===