10 věcí, které potřebujete vědět o tenisovém zázraku Felixi Augerovi-Aliassimovi

Tenis Félix Auger-Aliassime

Felix Auger-Aliassime

Vzhledem k tomu, že si velcí muži odpočinuli a zasloužili si odpočinek, minulý týden byl tenisový svět uchvácen vykořisťováním Felixe Augera-Aliassimeho. O čtrnáctiletém mladíkovi se už mluví jako o fenomenálním talentu, ve stejné třídě jako Frances Tiafoe. Tento týden byl díky novinkám v Granby Challengeru v Quebecu o všech novinkách.

Zde je přehled všeho, co potřebujete vědět o tomto senzačním teenagerovi:

  1. Auger-Aliassime je nejmladším hráčem s hodnocením ATP. Stal se prvním dítětem po tisíciletí (jedno narozené v roce 2000), které získalo hodnocení, když letos v březnu vyhrál tři kvalifikační zápasy, aby se kvalifikoval na Drummondville Challenger v Quebecu.
  2. Nebude mu 15 až 8thSrpen a to datum by mělo zazvonit; Je zajímavé, že mladý kanadský talent sdílí narozeniny s legendárním Rogerem Federerem. Je to drobnost, která rozdmýchává vzrušenou partu stoupenců po celém tenisovém světě a sociálních médiích.
  3. Felix nemohl v Drummondville předvést svůj pytel triků. Bylo mu zabráněno zaujmout jeho určené místo v hlavním losování vyzyvatelské akce. Tentokrát k žádným sporům nedošlo - mladý hráč sebevědomě vykročil do čtvrtfinále, porazil o deset let starší muže, než podlehl Yoshihito Nishiokovi ve třech těžce bojovaných setech.
  4. Před touto prohrou ve čtvrtfinále nasbíral mladý Kanaďan působivý profesionální rekord 7: 0. Ve vedení až do čtvrtí v Granby Felix bojoval z přerušení druhého setu a vyhnal Darian King 7-5, 6-3. Jeho protivníkem Kingem je 23letý mladík z Barbadosu, který podtrhl možnosti tohoto impozantního teenagera.
  5. V další pulzující soutěži ve čtvrtinách byl téměř stejně působivý-propracoval se z 1-4 v prvním setu na Nishioku a vyhrál pět zápasů za sebou, aby získal první set. Ale 19letý Japonec se umístil na 140thve světě se ukázalo, že je příliš horké na to, aby se odtamtud zvládlo, když v posledních dvou setech prohrával 6-2, 6-1.
  6. Auger-Aliassime mluví anglicky a francouzsky. Hraje tenis pravou rukou a vstoupil do týdne na 1237 na světě. Je velmi pravděpodobné, že překoná první stovku, když bude v pondělí vyhlášeno nové pořadí.
  7. Teenagera trénoval jeho otec Sam, než se dítě připojilo k programu, který provozovala Tennis Canada. Tenis prý hraje od svých čtyř let. Jeho starší sestra Malika je také juniorskou tenistkou.
  8. Felix byl dva roky brigádníkem v Národním tenisovém centru, než se do toho před deseti měsíci dostal na plný úvazek. A jeho vzestup po žebříčku nebyl ničím výjimečným. Na žebříčku juniorů se vyšplhal přes 500 míst a jeho aktuální pořadí 69 mu umožní přístup do kvalifikace juniorských grandslamových turnajů.
  9. Čtrnáctiletý chlapec za poslední rok také vyrostl o pět palců, aby už v tak něžném věku dosáhl výšky 6’3.
  10. National Bank Challenger, tento týden, by mohl být předzvěstí skvělých věcí pro tohoto mladého Kanaďana. Ale pak je tu několik mladých mužů, kteří spalují svůj potenciál v ničivých jantarech, které jsou základem profesionálního tenisu. Tennis Canada se bude spoléhat na moudrost juniorské trenérky Jocelyn Robichaudové, aby zvládla rvačku kolem teenagera a pevně se soustředila na tenis.

Populární Problémy

Chcete sledovat premiéru Westworld online? Zde je návod, jak to udělat, i když nemáte kabel nebo nemáte HBO.

Roger Federer a Stan Wawrinka se potkají v úterý na French Open. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu online.

Andy Enfield přebírá svůj starý tým, protože USC v neděli hostí floridské pobřeží Mexického zálivu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Northern Iowa, jeden z nejlepších středně velkých společností v zemi, získává SIU ve středu večer. Pokud nemáte kabel, můžete hru sledovat online naživo.

V Číně byl zahájen nový tenisový turnaj

S letošním Australian Open 2014 se pojďme podívat na losování mužů a žen a také na pár australských hráčů, na které si dát pozor.