„Páni, tahle dívka je opravdu dobrá“ - Tommy Haas, když poprvé viděl hrát Naomi Osaka

Naomi Osaka

Naomi Osaka

Naomi Osakaová získala v sobotu čtvrtý grandslamový titul ve své kariéře ve dvouhře, když ve finále Australian Open porazila Jennifer Bradyovou. Její poslední triumf ale nebude překvapením pro většinu fanoušků a odborníků, zejména bývalého světového č. 2 Tommyho Haase.

Haas je 15násobným vítězem na turnaji ATP a trojnásobným semifinalistou Australian Open. Od svého odchodu do důchodu se 42letý hráč ujal role ředitele turnaje v Indian Wells Masters.

V nedávném rozhovoru pro Insider , Tommy Haas si vzpomněl na svůj první dojem z Naomi Osaka-když hrál pětinásobnou hlavní vítězku Marii Šarapovovou na Indian Wells 2018. Haas o japonském hráči před tímto zápasem příliš neslyšel, ale byl ohromen její koulí. dovednosti a sebevědomí.

Poté se umístila na 44. místě na světě a dosáhla věku pouhých 20 let. Naomi Osaka v prvním kole ohromila Šarapovovou a celý turnaj vyhrála a získala svůj první titul ve dvouhře v kariéře.

'Maria Sharapova, její první turnaj zpět byl v Indian Wells poté, co byla pozastavena, a hrála tu Naomi Osaka, o které jsem, přiznám se, ještě v té době tolik neslyšel,' řekl Haas. 'Pamatuji si, že jsem sledoval celý tento zápas, a byl to velmi těsný zápas, myslím, že Maria měla nějaké šance, ale Naomi ten zápas vyhrála 6: 4, 6: 4.'

Tommy Haas, jehož jednoruční bekhend byl považován za jeden z nejlepších ve své éře, tvrdil, že na něj udělaly dojem všechny aspekty mladíkovy hry, zejména její podání, údery země a její pohyb.

'Některé střely, které Naomi Osaka zasáhla, její ploché naruby přední i zadní bekhendy a její mentalita prostě agresivity, její pohyb a zejména její podání,' pokračoval Haas. „A řekli jsme si:„ Páni, tahle dívka je opravdu dobrá, myslím, že má šanci se sem dostat daleko. “ Další věc, kterou víš, je, že vyhrává turnaj. '

„Téměř, trochu šokující“ - Tommy Haas ve stydlivém projevu vítězství Naomi Osaka v Indian Wells

Naomi Osaka s trofejí Indian Wells 2018

Naomi Osaka s trofejí Indian Wells 2018

Dnes je Naomi Osaka vokální aktivistkou, pokud jde o rasovou nespravedlnost a další témata, která jsou jí blízká. Ale není to tak dávno, co byla Osaka při mluvení na veřejnosti extrémně plachá a skoupá na slovo.

Tommy Haas dále vyjádřil své překvapení z toho, že byl na vlastní oči svědkem toho, jak byla japonská hráčka toho roku při svém proslovovém projevu o vítězství ten rok.

'Neviděl jsem ani jeden rozhovor, protože pobíhám, víš, pomáhám s akcí,' řekl Haas. `` A pak ten obřad pro ni, pamatuji si, když vstala, aby promluvila a poděkovala všem, to bylo skoro, trochu šokující, protože si myslím, že byla tak nervózní a byl to první turnaj, který kdy na turné vyhrála. , a je to tak velké, a byla tak stydlivá. '

Tommy Haas a Naomi Osaka si za ta léta vytvořili dobrou rovnici. Dvojice byla viděna společně cvičit v tenisovém centru v Beverly Hills v prosinci 2020.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený tommy haas (@tommyhaasofficial)

Populární Problémy

Jak používat cvičení k léčbě úzkosti. Vypořádat se s úzkostí může být opravdu těžké. Naštěstí cvičení může výrazně snížit příznaky. Cvičení způsobuje, že váš mozek uvolňuje endorfiny, chemickou látku, která dokáže snížit stres a navodit pocit ...

Rohan Bopanna je v současné době nejvýše postaveným indickým hráčem ve čtyřhře. Jednačtyřicetiletý hráč je na 40. místě na světě a od července 2010 si udržuje místo v první padesátce každý týden.

Pokud nemáte kabel, stále existuje několik způsobů, jak sledovat Shark Week 2019 online.

Zde je návod, jak sledovat 911: Lone Star, spinoff 911 v hlavních rolích s Robem Lowem a Liv Tyler, online stream bez kabelu.

První sezóna jedinečného dramatu BBC „Rellik“ přichází do USA na Cinemax. Zde je návod, jak sledovat epizody online, buď naživo, nebo na vyžádání.

Denis Pitner byl ITF v srpnu pozastaven, ale na US Open 2015 pracoval jako čárový rozhodčí.