5 největších rozrušení v historii French Open

Robin Soderling Rafa Nadal 2009

Relativně nezkušený Soderling sesadil úřadujícího šampiona a antukového krále Rafa Nadala na antuce

Sezóna antukových kurtů se nyní chýlí ke konci a začíná druhý grandslam tohoto roku - French Open. Obecně se očekává, že korunu převezme světová jednička Novak Djokovič, což mu dá šanci na nepolapitelný kalendářní slam.

Srbská světová jednička dosud nevyhrála French Open, ve finále jediného antukového slamu byla poražena třikrát-dvakrát králem jílu Rafaelem Nadalem a jednou loni švýcarským esem a světovou stanicí č. 4 Wawrinka.

Djokovič byl letos ve své typické plamenné formě, když na začátku roku vyhrál Australian Open, ale na antuce měl jen malý úspěch. Rafael Nadal získává titulní vítězství na Monte Carlo Masters-turnaj, ve kterém Djokovič vypadl ve svém prvním zápase a prohrál s 55. Jiřím Veselým.

Poté, co odseděl Barcelona Open, který Nadal vyhrál jeho 9thtitul na, Djokovič se vrátil, aby vyhrál titul Madrid Masters, ale cestou tam byl poněkud zdaněn. Minulý týden Srb stál ve finále BNL Internazionali d’Italia nebo Italian Open (Rome Masters) proti světové jedničce Andy Murrayovi, ale nevypadal úplně sebejistě. Po téměř ztrátě v semifinále na hořící Kei Nishikori, kdy Djokovič nejen upustil set, ale téměř ztratil tajbrejk v závěrečném setu, Srb nakonec prohrál ve finále s Andy Murrayem, který si odvezl rovnou sadu vítězství. viditelně rozrušený Djokovič bojující až do konce.

Zde je ohlédnutí za 5 největšími rozrušení v historii French Open:

jak postavit tenisový míč katapult pro fyziku

Robin Soderling poráží Rafaela Nadala, 2009

Na French Open v roce 2009 Soderling sesadil Rafaela Nadala - který byl na turnaji od svého profesionálního debutu v roce 2005 neporažen.

Španěl, všeobecně považovaný za největšího antukového hráče v historii tenisu, měl na Roland Garros sérii 31 zápasů bez porážky a v daném kalendářním roce již získal tři antukové tituly.

Soderling, který byl nasazen na 23. místě na turnaji, by vyhnal Nadala 6-2, 6-7, 6-4, 7-6, aby nakonec postoupil do finále toho roku. Nakonec by prohrál s Rogerem Federerem, který s tímto vítězstvím dokončil svou kariéru Grand Slam.

Populární Problémy

C mohou získat tituly, ale pouze esej A+ získá místo na ledničce vaší babičky nebo na vaší vlastní lednici. Už jste mlátili svého malého kolegiálního zadku, abyste získali průměrné výsledky? Řekněte babičce, aby připravila magnety: sledujte ...

Pokud nemáte kabel, můžete streamovat film Dance Moms: Abby's Virtual Dance Off online zdarma online.

Marach a Pavic tvrdili, že mají náskok před druhým týmem Farah a Cabala.

Jedná se o první letošní turnaj Premier 5 a v turnaji WTA bude v sázce maximálně 900 bodů a prize money 2 828 000 $.

Jak identifikovat stromy vlašských ořechů. Pokud žijete ve středovýchodní části Spojených států, pravděpodobně jste viděli ořešáky v parcích nebo nízko položených oblastech mezi řekami, potoky a hustými lesy. Nejběžnější druhy ořešáků v ...

Zde je návod, jak sledovat každý zápas Wimbledonu 2019 online bez kabelu, pokud žijete ve Spojených státech.