Jak hrát vlajkový fotbal

Užíváte si tradiční fotbal, ale raději byste se nezranili tím, že budete hrát tak hrubě? Pak zkuste vlajkový fotbal, stále oblíbenější alternativu, která nahradí boj se soupeřem vytrhnutím vlajky z jejich opasku. Kromě toho je předmět hry stále stejný: snažit se získat co nejvíce bodů pomocí přistání a kopů navíc. Protože je však tento sport oblíbený všemi, od velmi malých dětí po opatrnější dospělé, pravidla se mohou velmi lišit. Jakmile ale zohledníte potřeby těch, kteří hrají, je snadné přizpůsobit pravidla situaci.

Metoda 1 z 5: Získání vybavení

 1. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 1

  1 Nahoď oblek. Noste sportovní oblečení, jako je triko, šortky, mikiny a tepláky. Vyhněte se volnému oblečení, stejně jako čemukoli s kapsami nebo poutky na opasek, abyste snížili šance, že se soupeř omylem chopí vašeho oblečení, když se pokusí vyrvat vaši vlajku. Vyvarujte se také nošení oblečení stejné barvy jako vlajky, které budete nosit. Zastrčte si košili do pasu, aby byly vlajky přístupné.
  • Přestože ve vlajkovém fotbale nedochází k žádným potížím, stále se doporučují ochranné pomůcky, jako jsou chrániče úst a bezpečnostní popruhy na brýle.
  • Některé ligy mohou vyžadovat, abyste nosili boty na ploché podrážce nebo tvarované boty (což znamená, že kopačky jsou ve skutečnosti součástí podrážky). Boty s hroty nebo zarážkami, které lze odstranit, mohou být zakázány.
  • Helmy a polstrování nejsou povinné. Ve skutečnosti jsou v oficiálních hrách obvykle zakázáni.


 2. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 2

  2 Shromážděte své vybavení. Přineste si alespoň jeden americký fotbal ke hraní. Rozdělte vlajkové pásy každému hráči, aby ho nosil kolem pasu. Rozdejte také tři vlajky na hráče, které si připevníte k opasku. Zajistěte, aby vlajky pro každý tým byly jednotné barvy.
  • Pokud nemáte opasky, zastrčte si vlajky pod pás. Zastrčte je dostatečně daleko, abyste je udrželi na místě při běhu, ale ne tak daleko, aby je vaši protivníci nemohli dosáhnout nebo je uvolnit.
  • Oprava vlajek tak, aby se hůře odstraňovaly, může mít za následek deset yardové tresty, pokud vás chytí, což znamená, že váš tým ztratí deset yardů na začátku dalšího sestupu.
 3. Obrázek s názvem Play Flag Football Krok 3

  3 Vyberte hřiště. Najděte otevřený prostor s rovnou zemí. Pro pole plné velikosti hledejte prostor, který měří 53,33 yardů na šířku (48,76 metrů) a 120 yardů (109,7 metrů). Pro mladší hráče (nebo pokud je ve vaší oblasti těžko dostupné široké pole) si můžete vybrat pole, které je poloviční nebo dokonce třetinové.
  • Hra by se měla hrát na rovině, aby žádný tým neměl nefér výhodu. Hráči, kteří potřebují vylézt do kopce, aby dosáhli své koncové zóny, budou čelit více výzvám než soupeři běžící z kopce.
  • Pokud jste schopni hrát na skutečném fotbalovém hřišti, kde jsou již označeny yardy a koncové zóny, skvělé! Pokud ne, označte koncové zóny pomocí kuželů nebo vlajek. Sledujte své brankové čáry a postranní čáry barvou ve spreji, je -li to možné, aby byly snáze rozpoznatelné.
  • Koncové zóny by měly být posledních deset yardů (9,1 metru) na obou koncích hracího pole. To obvykle platí i při hraní na menším hřišti.
  • Doporučená měření pro menší pole zahrnují: 60 yardů na délku a 20 yardů na šířku (54,9 x 18,3 metrů); 70 yardů dlouhý a 25 yardů široký (64 x 22,9 metrů); 80 yardů dlouhý a 30 yardů široký (73,1 x 27,4 metru).
  reklama

Metoda 2 z 5: Nastavení hry

 1. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 4

  1 Shromážděte hráče. Určete, kolik jich bude mít každý tým. Chcete -li hrát s plnými týmy, najděte pro každého devět lidí. Pokud to není možné, snažte se do týmu alespoň pět hráčů.
  • Týmy by měly mít vždy stejný počet hráčů, aby se zabránilo nefér výhodám.
 2. Obrázek s názvem Play Flag Football Krok 5

  2 Jmenujte kapitána pro každý tým. Vyberte hráče, který bude reprezentovat tým jako celek. Přestože se quarterback často zdvojnásobuje jako kapitán, rozhodněte se podle jeho vyspělosti, komunikačních schopností a vedení. Kapitán bude zodpovědný za:
  • Chování týmu jako celku.
  • Sporné volání jménem týmu.
  • Časové limity volání.
  • Účast na hodu mincí.
 3. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 6

  3 Rozhodněte, jak dlouho bude hra trvat. U celovečerní hry si naplánujte hodinu celkové hrací doby. Rozdělte hru na čtyři čtvrtiny, na každou čtvrtinu 15 minut. Pro rychlejší zápas si klidně zkraťte celkový čas. Jednoduše rozdělte čas na čtyři stejné čtvrtiny. Nebo pro velmi krátkou hru jednoduše dvě krátké poloviny po deseti minutách.
  • Také se rozhodněte, jak dlouhou přestávku budete mít mezi každou čtvrtinou a polovinou. Přestávka mezi druhou a třetí čtvrtinou (poločas) je obvykle nejdelší. Další dvě přestávky jsou stejně dlouhé.
  • Přestávky se ve fotbale liší liga od ligy. Poločas může být kdekoli od pěti do dvanácti minut. Přestávky mezi čtvrtinami jsou obvykle jedna nebo dvě minuty.
  reklama

Metoda 3 z 5: Spuštění hry

 1. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 7

  1 Hodit si mincí. Požádejte kapitána z každého týmu, aby se setkal s rozhodčím a vybral, na které straně bude: hlavy nebo ocasy. Poté nechte rozhodčí hodit mincí. Nechte výherce, aby si vybral, kterou koncovou zónu by chtěl chránit v první polovině nebo který tým zahájí hru s držením míče.
  • Ve druhém poločase si každý tým vymění strany a ochrání druhou koncovou zónu. Žádný tým tak nebude mít prospěch z nespravedlivých výhod, jako je stabilní vítr vanoucí z jednoho konce pole na druhý po celou dobu hry.
  • Alternativně byste na začátku třetí čtvrtiny mohli také nechat poraženému minci hodit šanci vybrat si, kterou koncovou zónu by chtěli ve druhé polovině chránit.
  • Pokud nemáte silné kickery, můžete také začít a začít místo toho tím, že vítězi udělíte první dolů, počínaje jeho pět yardovou linií.
 2. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 8

  2 Začněte výkopem. Nasměrujte každý tým do koncových zón určených losováním mincí. Zahajovací tým by měl umístit míč na 20 yardovou čáru. Buď jej položte přímo na zem nebo na odpaliště nebo nechte hráče držet ho na místě pro kickera. Jakmile rozhodčí zapíská, aby zahájil hru, kopněte míč směrem k druhému týmu. Kdo chytí míč v druhém týmu, může:
  • Rozběhněte míč směrem k opačné zóně.
  • Proveďte dopřednou přihrávku jinému spoluhráči.
 3. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 9

  3 Začněte místo toho lusknutím. Pokud nemáte silné kickery, zapomeňte na kick-off. Podle hodu mincí jednoduše spusťte hru na 5 yardové linii libovolného týmu. Vyrovnejte alespoň čtyři hráče podél čáry rvačky, přičemž „střed“ (hráč přichytí míč na zadáka) uprostřed pole. Umístěte zadáka za střed. Po zapískání pokračujte ve hře stejně jako po prvním sestřelu.
  • Snap je zpětný průchod ze středu na quarterback. Musí být vedeno mezi nohama středu.
  • „Dolů je časový úsek, ve kterém je míč ve hře, počínaje od středu„ uchopením “míče a konče přistáním nebo„ mrtvým “míčem (což znamená, že vlajku ofenzivního hráče odstraní obránce nebo oni) jít za hranice). Hráč je také prohlášen „dolů“, když je míč prohlášen za „mrtvého“.
  • Čáry rvačky jsou dvě rovnoběžné čáry sahající od postranní čáry k postranní čáře, přičemž každá čára protíná jeden konec fotbalu, který je v tomto případě umístěn na 5 yardové čáře, přičemž každý konec směřuje ke koncové zóně.
  • Neutrální zóna je oblast mezi každou linií rvačky na začátku každého dolů. Žádný tým nesmí přejít do neutrální zóny, dokud není míč „prasknutý“.
  reklama

Metoda 4 z 5: Hrající přestupek

 1. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 10

  1 Pokryjte co největší plochu. Ať už dostanete výkop, nebo začnete lusknutím, vždy se snažte nést míč co nejdále směrem k opačné koncové zóně. Pokud chytíte výkop, předejte míč spoluhráči, pokud má větší šanci získat větší prostor. Posuňte míč tak daleko, jak je to možné, dokud se nedostanete do koncové zóny a nedosáhnete přistání, nebo nebudete na cestě prohlášeni za „dolů“.
  • Při chycení výkopu musí být celé vaše tělo v mezích, aby se úlovek počítal. Jedinou výjimkou je, když musíte skočit do vzduchu, abyste chytili míč, a v takovém případě musí jedna noha přistát v mezích. Toto pravidlo však není univerzální, takže pokud jej chcete přijmout, musí s ním všechny strany souhlasit před začátkem hry.
  • Pokud se nedokážete dostat až do koncové zóny, jste „dole“, jakmile vaši protivníci chytí jednu z vašich vlajek nebo vás vytlačí z mezí.
  • Přestože řešení není povoleno, jste stále považováni za „dole“, pokud se jakákoli část vašeho těla kromě vašich rukou nebo nohou dostane do kontaktu se zemí.
 2. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 11

  2 Připravte se na první sestřel. Umístěte míč do středu pole na přesný yard, kde skončil „mrtvý“ (tj. Čára yardu, kde jste byli prohlášeni za „dolů“). Sestavte svůj tým podél linie rvačky. Postavte čtyři hráče na samotnou čáru rvačky, přičemž rozehrávač bude umístěn za každým, kdo hraje středem, a přichytí k nim míč.
  • Abyste mohli být považováni za „v“ linii rvačky, musí být alespoň jedna část vašeho těla (chodidlo, horní část trupu, hlava atd.) V dosahu jednoho yardu.
  • Vyměňte vlajku, která byla vytržena, než se dostanete na místo. Zahájení sestřelu o jednu vlajku méně, o kterou se vaši protivníci pokusí, automaticky způsobí, že budete znovu prohlášeni za „dolů“.
 3. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 12

  3 Snap míč. Nechejte střed předat míč rozehrávači mezi jejich nohama jedním rychlým, plynulým pohybem. Dokud to neudělají, střed jim nesmí posunout nohy ani zvednout ruce, jakmile jsou na místě. Uvědomte si, že jakýkoli falešný začátek ze strany centra bude mít za následek trest pět yardů, což znamená, že budete muset ustoupit o pět yardů.
  • Nikdo nesmí přejít do neutrální zóny, dokud není míč prasknutý. Pokud tak učiníte, bude to mít také za následek trest pět yardů.
  • Některá pravidla vyžadují, aby se všichni hráči zdrželi jakéhokoli pohybu, dokud se míč nepraskne.
  • Další pravidla umožňují hráčům pohybovat se rovnoběžně s čárou rvačky nebo dále od ní.
 4. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 13

  4 Přihrát nebo spustit míč. Jakmile je míč prasknutý, nechte quarterbacka předat míč jinému hráči, jak postupuje směrem ke koncové zóně. Alternativně mohou odevzdat míč jinému hráči za čárou rvačky, nebo mohou sami spustit míč směrem ke koncové zóně, pokud nikdo není otevřený. Uvědomte si však, že po překročení čáry rvačky jim již není povoleno přihrát míč.
  • Během jednoho sestupu je povolen pouze jeden průjezd vpřed.
  • Úspěšné předání jinému hráči za hranicí rvačky se nepočítá jako přihrávka vpřed, což znamená, že tento druhý hráč pak může provést přihrávku dopředu, pokud nepřekročí hranici rvačky.
  • Můžete provést tolik zpětných průchodů, kolik je potřeba.
 5. Obrázek s názvem Play Flag Football Step 14

  5 Hrajte čtyři pády. Snažte se za tu dobu získat alespoň deset yardů. Jakmile to uděláte, zvažte další „své první“, se čtyřmi dalšími šancemi na získání dalších deseti yardů. Pokračujte tímto způsobem směrem k opačné koncové zóně.
  • Pokud nezískáte deset yardů ve čtyřech sestřelech, odevzdejte držení míče svým protivníkům, kteří nyní mohou zahájit vlastní útočný běh z vaší poslední řady rvačky.
  • Jakmile je čára rvačky do pěti yardů od koncové zóny, můžete skórovat pouze vhozením úspěšné přihrávky do koncové zóny, nikoli spuštěním míče přes brankovou čáru.
  reklama

Metoda 5 z 5: Hraní obrany

 1. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 15

  1 Pokryjte každého protivníka. Když se druhý tým shromáždí podél čáry rvačky, aby chytil míč, umístěte své vlastní hráče tak, aby každý z přijímačů druhého týmu byl zakryt, jakmile je míč prasknutý. Umístěte je, jak uznáte za vhodné, protože obranný tým není povinen umístit žádné hráče přímo na čáru rvačky. Nezapomeňte však dodržovat tato pravidla:
  • Neumisťujte hráče přímo proti centru soupeře na čáru rvačky.
  • Před překročením neutrální zóny počkejte, až se míč utrhne.
 2. Obrázek s názvem Play Flag Football Step 16

  2 Zachyťte přihrávky a sbírejte zmatky. Proměňte svoji obranu v přestupek při jakékoli dané příležitosti. Pokud je to možné, pokuste se zachytit přihrávky hozené vašimi protivníky a utíkejte do své koncové zóny. Pokud vaši soupeři upustí míč, aniž by se dostali „dolů“, zkuste jej získat zpět, abyste získali nárok na držení svého týmu.
  • Pokud vy a váš soupeř chytíte míč ve stejnou dobu, míč je stále jejich.
  • Fyzicky nezasahujte do ofenzivního hráče, abyste zabránili jeho chycení míče. To bude mít za následek trest deset yardů.
 3. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 173 Vyrvat jejich vlajky. Místo toho, abyste se pustili do boje se svými protivníky, vytrhněte jim jednu vlajku z opasku nebo pasu, jakmile chytí míč. Pokud jeden nebo více jejich vlajek omylem spadne, dotkněte se jich rukou kdekoli mezi jejich rameny a koleny.
  • Pokud má váš protivník všechny své vlajky, zdržte se jeho těla vůbec. Pokud tak učiníte, automaticky jim to udělí dalších deset yardů jako trest proti vám.
  • Jakmile uchopíte jejich vlajku, zvedněte ji do vzduchu, aby ostatní viděli, že ji máte.
 4. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 18

  4 Zdržte se hrubé hry. Pamatujte, že vlajkový fotbal je mnohem jemnější variací na tradiční fotbal. Očekávejte, že hrubý dům bude penalizován. Vyhněte se fyzickému kontaktu se svými protivníky, kromě jejich vlajek. Vyhni se:
  • Fyzické vynucení soupeře mimo hranice.
  • Řešíte je nebo se je pokoušíte zranit rukama nebo nohama.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se dostanete k mumlání? Tippykqp Někomu vyrazte míč z rukou a poté jej zvedněte. Dokud fotbal opouští hráčovu náruč, zatímco hráč má stále své vlajky, můžete míč sebrat jako mumlání.
 • Otázka Můžete házet postranní čáry ve vlajkovém fotbalu? Donagan Nejlepší odpověď Ano.
 • Otázka Mohu na někoho tlačit, když blokuji? Přestože pravidla říkají, že během zápasu nemůžete někoho tlačit rukama, v případě potřeby ho můžete i tak přeskočit z cesty.
 • Otázka Kolik funkcionářů je na hrací ploše? Pane nápověda Záleží na tom, jak vysokou úroveň hrajete. Hra NFL má více, než by měla vlajková fotbalová hra.
 • Otázka Jaká jsou různá „volání“ rozhodčích během hry? Nejběžnější je držení, což je docela samozřejmé. Rušení přihrávky je další, což je situace, kdy se přijímající hráč nebo hráč na rohu dotkne nebo drží někoho, aby chytil nebo zabránil chycení před dotykem míče. Ofsajd je, když minete čáru rvačky před začátkem hry. Toto jsou nejčastější hovory, ale existují i ​​další.
 • Otázka Musí být obranní linemen ve 3 bodovém postoji, nebo mohou stát vzpřímeně? Nezáleží na tom, ale pravděpodobně to bude záviset na pravidlech vaší ligy. Záleží, jestli je hráč také rychlý. Pokud je hráč rychlý, může použít 3 body; pokud jsou pomalejší, mohou se postavit.
 • Otázka Jak chytáte míč? Popadneš ho a přitáhneš si ho k hrudi. Poté dáte pointu fotbalu blízko éterické podpaží.
 • Otázka Co uděláte, když vám někdo vytáhne vlajku? Když někdo vytáhne vaši vlajku, hra končí. Je to stejné, jako když se řeší ve fotbale s plným kontaktem.
 • Otázka Když máte míč, můžete běžet a přitom ho držet oběma rukama? Ano, můžete držet míč jednou nebo oběma rukama.
 • Otázka Kolik hráčů musí zůstat a je blokování povoleno? Donagan Nejlepší odpovídač Za prvé, jedinými hráči, kteří musí 'zůstat' v blokování, jsou vnitřní linemenové (stráže, kladkostroje a střed). Všichni ostatní mohou jít dolů, ale obvykle jen dva až čtyři hráči jdou dolů pro podání. Za druhé, blokování je ve vlajkovém fotbalu rozhodně povoleno (a podporováno).

Populární Problémy

Zde je pět turnajů, které Rafael Nadal vyhrál ve dvou setech.Jannik Sinner odmítl vinit jeho ztrátu v prvním kole na Open Sud de France v Montpellier kvůli zranění zad.Jak měřit velikost ruky. Existuje několik způsobů, jak měřit velikost ruky, a konkrétní metrika, kterou potřebujete, bude záviset na tom, proč tyto ruce měříte. Správné dimenzování rukavic vyžaduje měření obvodu nebo délky v palcích nebo ...

Pokud chcete budovat základní sílu, mohou být lehy vsedě užitečným cvičením, protože zvyšují sílu a flexibilitu vašich břišních svalů. Cvičení vsedě na šikmé lavici je efektivnější než běžné sedy, protože existuje širší ...Jak vyrobit hřiště na kouzlo Tether. Tetherball je yardová hra, která vznikla v Severní Americe. Dva soupeřící hráči se pokusí zasáhnout míč, který je připoután k horní části nepohyblivé kovové tyče, když stojí na vyznačeném hřišti. Jeden hráč ...10 největších afroamerických tenistů.