Jak opravit otvory v obuvi

Pokud hodně nosíte své oblíbené boty, nakonec se opotřebují a začnou v nich mít díry. Místo toho, abyste museli kupovat zbrusu nové boty, můžete otvory, které se tvoří, zalepit lepidlem nebo zakrýt záplatou. Když si obujete boty, zabráníte tomu, aby se do boty dostaly kameny a špína, abyste je mohli nosit i nadále. Je to také levnější a rychlejší než nákup nových bot.

Metoda 1 ze 2: Upevnění otvorů lepidlem

 1. Obrázek s názvem Opravit otvory v botách Krok 1

  1 Kupte si lepicí tmel v železářství nebo online. Mezi oblíbené značky lepidel, které lze použít při opravách obuvi, patří Shoe Goo, Liquid Nails a Gorilla Glue. Přečtěte si recenze na každý produkt a zakupte ten, který vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.
  • Použití většiny lepidel zanechá čirý nebo mléčný film všude tam, kde schne.
  • Lepidla lze použít k upevnění otvorů v kožené obuvi, teniskách a skate obuvi.
  • Shoe Goo přichází v čiré a černé barvě.


 2. Obrázek s názvem Opravte díry v botách Krok 2

  2 Pokud opravujete podrážku boty, vyjměte stélku. Odloupněte stélku ze spodní části boty od paty. Pokud je stélka přilepená ke spodní části boty, nechte ji v botě, zatímco ji opravujete.
  • Odložte stélku stranou, abyste ji mohli později vyměnit.
 3. Obrázek s názvem Opravit díry v botách Krok 3

  3 Na otvor na vnitřní straně boty naneste lepicí pásku. Položte lepivou stranu lepicí pásky dolů do boty a zakryjte otvor. Páska dá lepicí výplni něco, na co se bude lepit. Ujistěte se, že je celý otvor zakrytý.
  • Pokud nemáte lepicí pásku, můžete použít elektrickou pásku.
 4. Obrázek s názvem Opravte díry v botách Krok 4

  4 Stiskněte lepidlo v horní části otvorů. Nakloňte tubu nebo láhev lepidla přes otvor a stiskněte jej tak, aby lepidlo otvor zcela zakrylo. Zajistěte, aby byl otvor pokrytý lepidlem na vnější straně boty, jinak nevytvoří vodotěsné těsnění.
  • Je normální, že lepidlo shlukuje díru.
  • Během této aplikace si nedělejte starosti s tím, aby lepidlo na botě vypadalo čistě.
 5. Obrázek s názvem Opravte díry v botách Krok 5

  5 Rozetřete lepidlo na boty přes otvory v rovnoměrné vrstvě. Lepidlo bude zpočátku příliš lepivé, proto jej nechte 1-2 minuty zaschnout, aby mohlo částečně zatvrdnout. Jakmile ztvrdne, pomocí dřevěné tyčinky nebo prstu naneste lepidlo v rovnoměrné vrstvě na vnější stranu boty.
  • Nenechávejte hůl nebo prst příliš dlouho na jednom místě, jinak se přilepí k lepidlu.
 6. Obrázek s názvem Opravte díry v botách Krok 6

  6 Nechte lepidlo přes noc zaschnout. Nechte lepidlo dostatečně dlouho, aby úplně zaschlo a vytvořilo těsnění. Otvor v botě by měl být nyní ucpaný a vodotěsný. Zatlačte na lepidlo, abyste se ujistili, že je pevně připevněno k vaší obuvi.
  • Pokud nedáte lepidlu dostatek času na zaschnutí, smaže se z boty.
 7. Obrázek s názvem Opravte díry v obuvi Krok 7

  7 Odstraňte lepicí pásku a vyměňte stélku. Když odstraníte pásku, lepidlo by mělo být na vnitřní straně boty ploché. Pokud jste upevňovali otvor v podrážce boty, vložte stélku zpět, než je obujete. Pokud bylo vše provedeno správně, otvor ve vaší botě by měl být nyní opraven. reklama

Metoda 2 ze 2: Prošívání otvorů s tkaninou

 1. Obrázek s názvem Opravte díry v obuvi Krok 8

  1 Naplňte botu novinami. Naplnění boty zaplní botu a usnadní aplikaci náplasti. Tuto metodu lze nejlépe použít na boty z měkčího materiálu, jako jsou semišové nebo ovčí boty nebo boty.
 2. Obrázek s názvem Opravte díry v botách, krok 9

  2 Kupte si látku na opravu obuvi. Látková nášivka, kterou použijete na botu, bude viditelná zvenčí, proto si pořiďte látku, která odpovídá stávajícímu stylu obuvi. Látku můžete koupit online nebo v obchodě s řemeslnými výrobky. Kupte si dostatek látky, abyste mohli plně zakrýt velikost otvoru.
  • Pokud nechcete, aby byla nášivka tak nápadná, můžete si koupit látku, která téměř odpovídá barvě vašich bot.
  • Mezi dobré látky patří tartan, kůže a semiš.
  • Můžete si také zakoupit tkaninu, která kontrastuje s aktuální barvou vašich bot, a získat tak jedinečnou módní výpověď.
 3. Obrázek s názvem Opravte díry v botách Krok 10

  3 Vystřihněte kus látky dostatečně velký, aby zakryl díru. Odřízněte obdélníkový nebo čtvercový kus látky, který zakryje otvor. V závislosti na umístění otvoru možná budete chtít upravit velikost náplasti tak, aby na botě nepůsobila nepříjemně.
  • Pokud je například otvor na špičce boty, použijte spíše záplatu, která zakrývá celý prst, než malou nášivku, která díru jen zakryje.
  • Pokud chcete, aby se vaše boty shodovaly, vystřihněte 2 kusy látky, abyste na druhou botu mohli aplikovat nášivku, i když nemá díru.
 4. Obrázek s názvem Opravte díry v obuvi Krok 11

  4 Látku připněte na botu. Upravte umístění náplasti a ujistěte se, že vypadá rovně, než ji přišijete na místo. Můžete také chtít přeřezat kus látky, pokud se vám nelíbí, jak vypadá na botě.
  • Pokud na obě boty umístíte nášivku, ujistěte se, že je jejich umístění stejné.
 5. Obrázek s názvem Opravte díry v obuvi Krok 12

  5 Napařte náplast na botu párou. Na náplast na botě položte vlhký hadřík a na náplast přidržte napařovací žehličku po dobu 5-10 sekund. Opakujte to 3-4krát, aby se zarovnaly okraje náplasti a aby přilnuly k tvaru vaší boty nebo boty.
 6. Obrázek s názvem Opravte díry v obuvi Krok 13

  6 Šít náplast na botu. Propíchněte jehlu a nit skrz náplast do boty. Poté provlékněte jehlu z boty a přes náplast. Pokračujte kolem okraje náplasti pomocí této metody, dokud není připevněna k tkanině na botě. Konce nitě svažte uzlem, aby náplast držela na místě.
  • Snažte se, aby vaše stehy byly co nejjednotnější.
  • K vytvoření jedinečného vzhledu můžete také použít složitější stehy, jako je záchytný steh nebo skluzový steh.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Upevnění otvorů lepidlem

 • Lepicí tmel
 • Lepící páska
 • Dřevěný klacek

Prošívání otvorů s tkaninou

 • Noviny
 • Tkanina
 • Nůžky
 • Špendlíky
 • Napařovací žehlička
 • Jehla a nit

Tipy

 • Pokud máte na botě rozsáhlé poškození, měli byste zvážit jejich výměnu nebo svěřit opravu odborníkovi na opravu obuvi.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Během své tiskové konference poté, co porazil Jeremyho Chardyho ve čtvrtfinále v Dubaji, Denis Shapovalov dlouze hovořil o snížení peněžních odměn v tenise kvůli pandemii COVID-19.

Italská teenagerská senzace Jannik Sinner se nedávno na Twitteru podělila o svou fotografii na titulní straně pánského časopisu GQ Italy. Devatenáctiletého mladíka je vidět, jak si obléká vkusný oblek a košili Gucci.

Jak malovat textilní boty. Pokud jste nadějnou módou, mohou být vaším ideálním plátnem obyčejné textilní boty. Pár nudných bílých bot můžete proměnit v něco skutečně poutavého. Malování textilní obuvi však vyžaduje úsilí: ...

Serena Williamsová během své tiskové konference před začátkem Italian Open 2021 prozradila, že zvažuje zmeškání olympijských her v Tokiu kvůli cestovním omezením zavedeným na

Jak zacházet s gangliovou cystou. Odborníci tvrdí, že gangliové cysty mohou samy zmizet, ale možná budete potřebovat lékařské ošetření, pokud je vaše cysta bolestivá nebo narušuje pohyby zápěstí. Https://www.mayoclinic.org/disease-conditions/ganglion ...

Marketa Vondrousová přivezla na kurt maximum na 22. místo a vyhrála ve třech setech 4-6, 6-3, 6-4.