5 nezapomenutelných zápasů na Roland Garros

#2 Michael Chang vs Ivan Lendl, čtvrté kolo, 1989

Francouzské otevřené tenisové mistrovství - Michael Chang

Michael Chang

Michaelu Changovi bylo pouhých 17 let, když se ve čtvrtém kole French Open v roce 1989 ujal mocného Ivana Lendla. Lendl vyhrál první dva sety snadno 6: 4, 6: 4. Chang dokázal vyhrát třetí set a posunul zápas do rozhodování vítězstvím ve čtvrtém setu.

Do té doby měl vážný případ křečí a byl dehydrovaný. V poslední sadě dokonce uvažoval o ukončení. Ale kopal hluboko do svých energetických rezerv a shromáždil se různými technikami, aby vyhrál poslední set 6-3, což způsobilo velké rozrušení.

Tenisoví fanoušci té doby si stále pamatují nečekané podané podání, které Chang zasáhl, když v klíčové hře sledoval 15-30. Lendl byl totálně zmatený a trefil velmi špatný return, nakonec ztratil bod. Použil jiné techniky, jako jsou laloky a přijímání podání ze servisní linky, aby shodil Lendla z jeho rytmu. Byl to nezapomenutelný zápas, protože měl všechny vlastnosti klasiky David a Goliáš příběh.

koupit pádla na stolní tenis

Chang vyhrál ten rok titul a stal se nejmladším mužem, který vyhrál grandslamový titul. Jeho vítězství bylo velkou posilou i pro americký tenis, který za posledních pět let neviděl žádného mužského grandslamového vítěze.

Zde jsou hlavní body posledních dvou sad tohoto úžasného zápasu -Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat hru Redskins vs Cowboys na Den díkůvzdání online bez kabelu

Zde je návod, jak sledovat film „Kdo chce být milionářem?“ edice pro celebrity pořádaná Jimmym Kimmelem online, pokud nemáte kabel.

Být rozhodčím je těžká a obohacující práce. Jako rozhodčí máte na starosti provádění různých subjektivních hovorů a rozhodování v průběhu baseballové hry. I když to může být spousta zábavy, může to být také docela náročné. Být ...

Jak vyrovnat svůj dvůr. Hrbolaté yardy mohou být trnem v oku, a pokud pracujete na projektu na zahradě, mohou vám překážet v postupu. Pokud je váš dvůr nerovný, můžete jej z estetických nebo praktických důvodů vyrovnat. Zatímco toto ...

Jak uběhnout 6 minutovou míli. Uběhnout 6minutovou míli je hodným cílem mnoha běžců. Většina lidí to bez tréninku a odhodlání na nějakou dobu nezvládne - sakra, většina lidí by to nikdy ani nezkusila! Budete muset vybudovat ...