5 nejhorších ztrát pro Rafaela Nadala na antuceRafael Nadal

Jeden muž ovládl antuku jako nikdo jiný v historii tenisu. Žádné ceny za uhádnutí jména! Nezlomnost Rafaela Nadala na povrchu je přinejmenším neuvěřitelná. Španěl je jedním z nejtěžších konkurentů a pro každého soupeře je herkulovským úkolem získat na antuce to nejlepší.

Nadalova čísla na jeho preferovaném povrchu jsou ohromující. Pouze jeden muž dokázal za posledních 10 let vyhnat Nadala z French Open a Španělovi chybí v počtu získaných antukových titulů pouhé tři tituly od předstižení Guillerma Vilase.

Čtrnáctinásobný grandslamový šampion letos nevyhrál ani jeden turnaj Masters 1000 na antuce, poprvé od roku 2004, a vypadl z první pětky žebříčku ATP.

Jeho naděje na obhajobu titulu Roland Garros visí na vlásku, protože Novak Djokovič dělá obrovské kroky k zisku svého prvního titulu na pařížské antuce.

Podívejme se na několik Nadalových nejhorších porážek na antuce za ta léta:

  1. Gaston Gaudio - Čtvrtfinále Buenos Aires, 2005Poslední muž, který vyhrál French Open, než Nadal začal dominovat v Paříži, Gaston Gaudio ve čtvrtfinále Argentina Open v roce 2005 porazil Španěla 0: 6, 6: 0, 6: 1. Výsledková listina naznačuje, že oba hráči byli extrémně agresivní ve svých výnosech, což jim umožňuje vytvářet v tomto procesu šance na bod zlomu.

kde mohu získat tenisky?

Jediný Gaudioův Grand Slam přišel na Roland Garros a je jedním z mála vyvolených, kteří Nadalovi podali bagel na antuce. Gaudio byl působivý před svým domácím publikem a Argentinec si toto vítězství bude užívat po celý život.

  1. Roger Federer - Hamburské finále, 2007Přestože Roger Federer nad Nadalem na antuce příliš neuspěl, rozhodně zaznamenal jedno ze svých nejkomplexnějších vítězství proti svému úhlavnímu rivalovi v Hamburku. Sedmnáctinásobný grandslamový šampion vyhrál toto střetnutí 2–6, 6–2, 6–0.

Toto vítězství ukončilo Rafovu úžasnou sérii 81 výher na antuce. Poté, co Švýcaři prohráli úvodní set 6: 2, nedal Federerovi šanci. Federer však dokázal prohrát pouhé dvě hry kromě toho, že v posledním setu držel Nadala. Pro Federera to bylo první vítězství nad Nadalem na antuce.  1. Stan Wawrinka - Římské čtvrtfinále, 2015Nadal a Wawrinka se setkali poprvé od finále Australian Opem 2014, kde Švýcar vyhrál svůj první grandslam. Nadal stále vedl jejich soupeření 12: 1 a začínal získávat sebevědomí před French Open. Wawrinka však zmařil všechny naděje Španělů, kteří se dostali do posledních čtyř v Římě, a porazil jej 7-6 (7), 6-2.

Po několika přestávkách podání a dlouhých shromážděních se první set dostal do tie break. Nadal vedl 6: 2 na jističi a měl čtyři šance na vedení setem lásky. Wawrinka však mezeru uzavřel s puchýřkovými vítězi z obou křídel, aby vzal úvodní sadu.

Wawrinka ve druhém setu dvakrát zlomil Nadalovo podání a zachránil sedm ze svých devíti brejkbolů, kterým čelil, aby si zajistil vítězství.

„Dnes jsem v některých chvílích neměl dost nohou. Hrál šíleně. Ve spoustě momentů a zvláště důležitých zasáhl úžasné střely, “řekl Nadal.

'Nejsem moc spokojený s tím, jak jsem hrál,' dodal Nadal. „V noci je míč větší, odskoky nejsou tak vysoké. Má tedy šanci do toho jít. A byl v plamenech. '  1. Fabio Fognini - Barcelona Otevřené třetí kolo, 2015Fabio Fognini se stal teprve druhým mužem, který ve stejném roce dvakrát porazil Nadala na antuce. Prvním byl Novak Djokovič v roce 2011. Ital porazil osminásobného barcelonského šampiona 6: 4, 7: 6 (6). Fognini porazil Nadala v lednu na Rio Open.

Fognini proměnil v desáté hře jednu ze svých tří šancí na brejkbol a vyhrál úvodní set 6: 4. Když jsme ve druhé sadě vstoupili do tie breakeru, došlo k šesti přestávkám podání. Nadalovi ublížila řada nevynucených chyb v podobě mishits and shanks. Dlouhým forhendem trefil Fogniniho čtvrtý mečbol, aby prohrál svůj druhý rovný zápas s Fognini na antuce.

'Hrál jsem špatně, nehrál jsem tak, jak bych měl,' řekl Nadal.

„Můj forhend neměl dostatečnou sílu, rychlost a neměl jsem dostatečnou kontrolu. „Můj forhend byl mou největší ctností. Ale dnes byl můj forhend vulgární, nebyl to forhend hodný mého umístění a kariéry. Potřebuji svůj forhend, abych protivníky zatlačil zpět, dodal.  1. Andy Murray - Madrid Open finále, 2015Taková byla konzistence Nadala na antuce, budete překvapeni, že uvidíte 3 prohry z pěti v tomto seznamu z tohoto roku. Pouze tři muži dokázali porazit Nadala ve finále na antuce před finále v Madridu - Federer, Horacio Zeballos a Djokovic.

Murray si počínal vítězstvím v Mnichově a vypadal solidně celý týden i v Madridu. Převzal na sebe muže, který ho před rokem zdemoloval v semifinále French Open a měl na antuce bilanci 6: 0.

tabulka bodování tenisu

Murray se držel svého dobře promyšleného herního plánu, který zahrnoval i to, že za Nadalův forhend nic nespustil. Murray překvapivě také ovládl Nadala na základních výměnách a vyhrál rally proti Španělovi, který na hřišti nikdy nenašel žádný rytmus. Byla to hra, set, zápas Murray 6-3, 6-2 za něco málo přes hodinu.

Pokusit se porazit Rafa na antuce je jednou z nejtěžších věcí v tenise. Je to nesmírně těžké, a to je důvod, proč hrajeme tenis-pro tyto zápasy řekl Murray poté, co během dvou týdnů získal svůj druhý titul v řadě na antuce.Populární Problémy

Jak najít Yoshiho v Super Mario 64. Poté, co získáte svoji 120. hvězdu v Super Mario 64, budete mít možnost setkat se s Yoshi ve hře na vrcholu Peachova hradu. Pokud jste již získali svých 120 hvězd a porazili Bowsera a chcete ...

Patriots a Texans se dnes setkávají v zajímavém zápase AFC. Zde je návod, jak můžete sledovat bezplatný přímý přenos online.

USA se ve středu setkají s Panamou ve skupině Gold Cup. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Ashleigh Barty, která v úterý porazila Arynu Sabalenkovou ve čtvrtfinále Miami Open 2021, se posunula o krok blíže k tomu, aby tento týden nemohla přijít o pořadí č. 1.

Jak léčit dislokaci. K vykloubení dochází, když dvě kosti, které se spojí v kloub, vyjdou ze své normální polohy. Mezi příznaky dislokace patří silná bolest, imobilizace a deformace oblasti kloubu. Dislokace ...

Jak jezdit metrem v New Yorku. První návštěva New Yorku je zajímavá zkušenost. Newyorčané jsou jako nikdo jiný. Jakkoli jsou zdvořilí, často nedělají oční kontakt, spěchají do cíle a ...