8 hvězd ATP požádalo o předpověď top 10 na konci roku, všichni vynechali Rogera Federera

Roger Federer

Roger FedererNávrat Rogera Federera na Qatar Open zastavil ve čtvrtfinále případný šampion Nikoloz Basilashvili. Ale Federer nevypadal příliš znepokojeně ztrátou; Švýcar na své pozápasové tiskové konferenci zdůraznil, že jeho hlavním cílem právě teď je hrát co nejvíce.Mnozí očekávají, že Roger Federer začne ve druhé polovině roku důsledně pokračovat v turnajích poté, co znovu nabyl plné kondice. Někteří jeho vrstevníci si ale myslí něco jiného, ​​o čemž svědčí nedávný požadavek ATP na hráče ohledně jejich předpovědi top 10 na konci roku.Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ATP Tour (@atptour)

Až osm hvězd ATP bylo dotázáno, kterých 10 hráčů si myslí, že budou do konce roku 2021 na vrcholu žebříčku a v jakém pořadí. Zatímco několik z nich provedlo nějaké nekonvenční výběry, ani jeden hráč nevybral Rogera Federera - dokonce ani na pozici č. 10.Grigor Dimitrov rychle navrhl, že rychle rostoucí Jannik Sinner by mohl debutovat v první desítce v roce 2021. Reilly Opelka a Felix Auger-Aliassime učinili obzvláště zajímavé tipy, což znamenalo, že Hubert Hurkacz a Alex de Minaur budou zařazeni do konce roku 2021 Nejlepších 10.Zatímco 8-10 míst v žebříčku ATP je poměrně těžké předpovědět, hráči byli jednomyslní ve výběru, které udělali pro 1-7 místa. Všichni představení hráči se shodli, že mezi sedmi nejlepšími budou Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Daniil Medvedev, Alexander Zverev, Stefanos Tsitsipas a Andrey Rublev - v tomto pořadí.

Hráči, kteří byli v tomto segmentu uvedeni, byli: Nick Kyrgios, Grigor Dimitrov, Felix Auger-Aliassime, David Goffin, Taylor Fritz, Reilly Opelka, Mackenzie McDonald a Lloyd Harris.Proč je pravděpodobné, že Roger Federer dokončí sezónu 2021 v první desítce

Roger Federer hraje bekhendový plátek

Roger Federer hraje bekhendový plátek

Pořadí Rogera Federera by za normálních podmínek ATP bylo obvykle ohroženo. Nové žebříčky ovlivněné COVID ale pravděpodobně zajistí, že švýcarský maestro zůstane v první desítce, pokud jeden nebo více hráčů nezíska hromadu nových bodů na více akcích.

Přestože Federer odehrál za posledních 13 měsíců jen jeden turnaj, bude to moci zachovat 50% bodů, které získal v polovině roku 2019 - jeho dosud nejplodnější období.

Jinými slovy, Roger Federer je hlavním kandidátem na dokončení sezóny 2021 v Top 10.

Osm hráčů ve cvičení ATP pravděpodobně hledělo více na aktuální formu než na systém hodnocení. A Federer si v tomto ohledu rozhodně nevede dobře, protože byl z turné více než rok AWOL a minulý týden vypadal na svém comebackovém turnaji výrazně rezavě.

Ale matematicky vzato, šance Rogera Federera na to, že do konce roku 2021 vypadne z top 10, nejsou příliš vysoké. Švýcar skončil v top 10 žebříčcích na konci roku neuvěřitelných 18krát během své slavné kariéry a 2021 bude pravděpodobně 19..

Populární Problémy

Kolébka lakrosové koule vyžaduje praxi. Některým lidem tato technika přijde zcela přirozená, zatímco jiným trvá trochu déle, než ji pochopí. Základní myšlenkou je udržet míč v kapse při běhu pomocí kombinace ...

Jak vyrobit česnekovou šťávu. Mnoho lidí vyzdvihuje zdravotní výhody česnekové šťávy. Někteří tvrdí, že česnek slouží jako účinné antibiotikum, které pomáhá vašemu imunitnímu systému odvádět nachlazení, a mnozí věří, že antioxidanty v česneku mohou ...

Když vidíte, že na vás běží obránce a víte, že musíte dostat první dolů, co uděláte? Prolomte náčiní, to je to. Znáte svého protivníka dostatečně dobře, abyste předvídali jeho sílu a techniku ​​boje.

Jannik Sinner porazil Vaska Pospisila v Sofii, aby získal svůj první titul v kariéře, což bude pravděpodobně první z mnoha. Hříšník může na hřišti dělat téměř všechno a jeho budoucí potenciál vypadá, že nemá žádný strop.