Po US Open se Wimbledon chystá v roce 2019 zavést tie-breaky konečné sady

Finále Wimbledonu

Wimbledon ukončuje maratonské zápasy finálovými tie-breaky, které budou představeny v roce 2019. Wimbledon by se stal po US Open druhou grandslamovou akcí, která v 5. setu zahájí tie-break.

vrak to ralph 2 stream

US Open představil konečný set-tie-breaker v roce 1970. Ostatní tři grandslamy až do dnešního dne nezavedly tiebreaker pátého setu a k vyhrání zápasu je zapotřebí rozdílu dvou her mezi oběma hráči v 5. sadě. v těchto grandslamových akcích. All England Club se ale rozhodl ustanovit tiebreaker v páté sadě po letošním maratónském semifinále mužů mezi Johnem Isnerem a Kevinem Andersonem, které trvalo 6 hodin a 36 minut a započítávaly se tři hodiny do rozhodující sady se skóre 26 -24 her ve prospěch Andersona.

Dvaatřicetiletý hráč byl v semifinále vyčerpaný a musel hrát finále proti Novaku Djokovicovi za méně než 2 dny. Jihoafričan po prohře ve dvou setech ve finále řekl: „Moje tělo se samozřejmě necítilo skvěle. Když tolik hrajete tenis, tak to nepůjde. '

Maratonské zápasy hrané ve Wimbledonu mají dlouhou historii, včetně nejdelšího zápasu v historii tenisu mezi Johnem Isnerem a Nicolasem Mahutem, přičemž poslední set trvá 8 hodin a 11 minut. Zápas trval 11 hodin s konečným skóre 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68 ve prospěch Johna Isnera. Na wimbledonské funkcionáře byl vyvíjen velký tlak ze strany hráčů, trenérů a fanoušků, aby v závěrečné sadě navodili tie-break.

Podle zprávy z BBC, předseda AELTC Philip Brook potvrdil rozhodnutí zavést konečný set tie-break po skóre 12-12 a ne 6-6, což je běžné u většiny turnajů, uvedl: „I když známe případy prodloužení zápasů hluboko do závěrečné sady jsou vzácné, cítíme, že tie-break ve 12-12 nastoluje spravedlivou rovnováhu mezi tím, že hráči mají dostatek příležitostí dokončit zápas s výhodou, a zároveň poskytují jistotu, že zápas dospěje k závěru v přijatelném čase rám.'

Generální ředitel AELTC Richard Lewis se domnívá, že mnoho hráčů je s rozhodnutím spokojeno, jak řekl v přímém přenosu BBC Radio 5: „Názory byly smíšené, ale převážně hráči upřednostňovali konečný set tie-break. Myslím si, že hráči budou hrát lépe, protože vědí, že skončí 12-12 v tie-breaku a nemusí šetřit energií. Konečný set-tie-break bude sám o sobě neuvěřitelně vzrušující. '

Nová pravidla se použijí na kvalifikační, mužské, ženské, smíšené a juniorské dvouhry a čtyřhry hrané v All England Clubu, jak uvedl Lewis: „AELTC neuvažoval o uplatnění pravidla ve finálových zápasech, ale nakonec rozhodl, že by měl být konzistence po celou dobu akce. '

Změny pravidel se zavedením tie-breaku pátého setu určitě ovlivní dlouhé zápasy, ale pouze čas ukáže, zda bude dopad pozitivní nebo negativní.

Populární Problémy

Světová jednička Rafael Nadal vzešla ze setu, když v semifinále US Open rozebral Juana Martina del Potra.

Bianca Andreescuová označila svůj návrat do hardcourtového tenisu vítězstvím 6-1, 3-6, 6-3 nad Harriet Dartovou ve druhém kole National Bank Open 2021 v úterý.

Tento wikiHow vás naučí, jak změnit výchozí jazyk používaný ve webovém prohlížeči Google Chrome. Mějte na paměti, že webové stránky se budou i nadále zobrazovat v jazycích, ve kterých byly napsány, ačkoli Google Chrome nabídne jejich překlad ...

K golfistům se tento týden na Pebble Beach Pro-Am 2020 připojí celebrity a další sportovci. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.