Alex de Minaur, Daniil Medveděv každý v Acapulcu triumfuje v Dubaji

Medveděv v Dubaji předvedl hru, na kterou on i my čekali. V Acapulcu de Minaur ukázal, co má na mysli, když říká: „V tomto svém malém těle mám hodně srdce.“SLEDUJTE: Daniil Medveděv letos vyhrál svůj třetí titul za sebou vítězstvím nad Andrey Rublevem v Dubaji.

Před rokem byl Daniil Medveděv světovou jedničkou. Před měsícem předčasně prohrál na Australian Open a vypadl z Top 10. Nyní, se sobotním titulem v Dubaji, vyhrál tři turnaje v řadě a 14 zápasů v řadě. Během tohoto úseku dvakrát porazil Novaka Djokoviče, Jannika Sinnera, Andrey Rubleva a Felixe Augera-Aliassima. Při své výhře 6-2, 6-2 v posledním kole nad Rublevem v Dubaji neudělal žádné chyby z bekhendu.

Jaký je rozdíl mezi rozžhaveným Medveděvem, mužem, který nikdy nechybuje, a Medveděvem, který ve finále ATP nevyhraje a nedokáže sebrat ani set Sebastianu Kordovi v Melbourne? Podle Rusa může být rozdíl v něčem tak malém, jako je směr, kterým se rozhodne zasáhnout projíždějící střelu.'Jsou zápasy, kde prohrajete zápas jen proto, že jste vždy naráželi na toho chlapa a on si vždy vybíral správnou stranu,' říká Medveděv. „Říkáš si: ,Jak je možné, že si ani jednou nedokážu vybrat správnou stranu?‘

„Nyní mám pocit, že mám spoustu bodů, které si můžu vybrat na správnou stranu, abych mohl přihrát, můžu trefit nějaké returny na čáru, aby soupeř hrál. To je důvěra. Vím jaký je to pocit.'

Bombardování slouží, nikdy nechybí, stavební shromáždění střílel po ráně, všechno se spouští dolů: Tohle je Medveděv, na kterého jsme on i my čekali pravidelně poslední rok. Při výhrách nad Djokovičem a Rublevem v Dubaji se zdálo, že má navrch nad každým míčem a je si jistý každým rozhodnutím. Ve druhém setu finále dosáhlo jeho sebevědomí bodu, kdy to vypadalo, že si může dát míč kamkoli, a to jakýmkoliv úderem, který chtěl. Před pátkem Medveděv prohrál čtyřikrát v řadě s Djokovičem a dvakrát přímo s Rublevem; ani jeden z nich proti němu nedokázal v Dubaji sestavit set.Medveděv ve své vítězné sérii tří turnajů vyhrál 14 zápasů v řadě a prohrál jen tři sety.

„Je velmi trpělivý, je velmi sportovní; na svou výšku se dobře pohybuje,“ řekl Djokovič a zněl tak, jak zněl, když mluvil o Medveděvovi v letech 2019 a 2021. „Bakhend je jedním z nejkonzistentnějších úderů, které v dnešním zápase máte.“Zdá se, že pro Medveděva je rozdíl mezi brilantností a průměrností především v tom, mít určitý pocit. Po finále řekl, že jde o to mít cit pro to, jakou střelu trefit. Začátkem týdne řekl, že jde o to vědět, jaké to je vyhrát.

pravidla hodnocení raketbalu

Řekl, že i když v posledních měsících nebyly výsledky, věděl, že trefuje míč dobře. Jakmile dal dohromady pár dobrých výher v Rotterdamu, ten vítězný pocit se vrátil a od té doby o něj neprohrál.

'To byla tak trochu chybějící část - vítězství - protože jsem stále hrál dobře,' říká.

Ten vítězný pocit nikdy netrvá věčně, dokonce ani pro top 5 chlapa, jako je Medveděv. V minulosti však ukázal, že na tom může dojet pěkně daleko; v letech 2019 a 2021 dal dohromady sérii vítězství v několika turnajích. Když míří na první ročník Masters 1000 v Indian Wells, důležité je, že Medveděv je zpět v konverzaci. S Djokovičem a Rafaelem Nadalem mimo jarní houpačku na tvrdém hřišti a Carlosem Alcarazem, který se může potýkat se zraněním, bude Rus v čele seznamu kandidátů na IW a Miami.

„Jsem rád, že jsem teď na vlně. Pruhy vždy skončí. Pokusím se ten svůj prodloužit, dokud to půjde.'

V Acapulcu de Minaur ukázal, co má na mysli, když říká: „V tomto svém malém těle mám hodně srdce.“

'Tommy Paul se prosadil jako nejlepší mužský hráč v USA.'

To byla slova, která mě napadla v sobotu večer, když finále v Acapulcu mezi Paulem a Alexem de Minaurem dosáhlo stavu 4-4 ve druhém setu.

V té době to znělo jako správný nadpis pro tento příspěvek. Předchozí noc Paul přežil křeče, aby porazil Taylora Fritze. V lednu se dostal do semifinále na Australian Open a poprvé se dostal do Top 20. Nyní byl ve svém prvním finále na 500 úrovní, vyhrál první set nad de Minaurem obratně a ve druhém setu se odrazil od výpadku. Paul byl z těch dvou silnějším hráčem a zdálo se, že je na pokraji silného prohlášení.

Poté prohrál osm z dalších devíti her a zápas 3-6, 6-4, 6-1.

Takže místo Paula to byl de Minaur, kdo tento týden učinil silné prohlášení. Tento 24letý Australan vyhrál šest titulů na 250 úrovních, ale toto bylo jeho prvních 500. Dokázal to tak, že se vrátil ze setu a porazil Holgera Runea v semifinále a Paula ve finále. Vítězstvím se de Minaur posouvá na 18. místo, tři místa mimo své kariérní maximum.

De Minaur vyhrál tak, jak vyhrává vždycky. Tím, že psychicky neustoupí. Prodlužováním rallye a přeměnou zápasu ve fyzickou škarpu. Tím, že donutil Paula, který hrál teprve své druhé finále, odpálit co nejvíce míčků. Použitím jeho podceňovaného slouží jako záchranná zbraň; de Minaur získal 81 % svých bodů při prvním podání. Tato velká podání mu pomohla zachránit pět brejkbolů v klíčové úvodní hře třetí sady.

„Jen abych zůstal v zápase, zvláště ve druhém setu; Jen jsem kopal hluboko, podařilo se mi prorazit cestu,“ řekl de Minaur.

'Jako všechno v mé kariéře to bylo krok za krokem,' řekl. „Chci jen dál tlačit, dostávat ze sebe maximum. Vím, že možná nebudu hrát neuvěřitelný tenis každý den, ale vím, že budu bojovat až do konce.

raketbal pro figuríny

'V tomto svém malém těle mám spoustu srdce.'

Populární Problémy

Zápas č. 1 Iowa a č. 6 Nebraska se v pátek sejde na obrovský otvírák sezony. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze zápasu online.

Taneční aerobik je zábavný způsob, jak spálit kalorie, a můžete to zvládnout v pohodlí domova! Pokud si nejste jisti, kde začít, zvládnutí několika základních pohybů a pochopení, jak zvýšit intenzitu, je skvělý způsob, jak získat ...

Ivo Kaderka, prezident České tenisové federace, řekl, že Davisův pohár byl zachráněn pouze kvůli Rafaelovi Nadalovi a Španělsku. Úředník se také domnívá, že COVID byl použit jako výmluva ke zrušení turnaje místo hledání řešení.

Kodex oblékání na „správném“ anglickém místě často vzal regulaci příliš daleko. Zde vám přinášíme příklady, kde se opravdu stala chyba.

Dvoufázová aukce Christie’s pomohla vybrat pro Nadaci Rogera Federera celkem 4,7 milionu dolarů.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Dayton vs VCU online bez kabelu. Flyers vedou 12: 0 při hře A-10, zatímco VCU ztratil tři z posledních čtyř.