Ana Ivanovic odchází z profesionálního tenisu

NEW YORK, NY - 30. SRPNA: Ana Ivanovičová ze Srbska vrací šanci Denise Allertové z České republiky během jejího prvního kola Ženy

Ana Ivanovicová ve 29 letech odejde ze sportu

prostě raketbal

Bývalá světová tenistka Ana Ivanovic dnes v přímém přenosu na sociální síť Facebook oznámila, že s okamžitou platností odejde z tenisu.

Devětadvacetiletá profesionálka v roce 2003 ve věku 16 let získala kromě vítězství v roce 2008 na French Open nad Dinarou Safinou 14 titulů na úrovni WTA Tour. Ten rok a sezóna, která k němu vedla, byla pravděpodobně to nejlepší, co Ivanovič v její kariéře viděl, a Srbka postoupila do finále Australian Open, kde těsně před vítězstvím na Roland Garros prohrála s Marií Šarapovovou.

Ivanovicovo vítězství na French Open zůstává jejím jediným grandslamovým titulem, ale jinak zaznamenala úspěch na Tour, když získala několik vítězství nad hráči s vyšším postavením. Její forma však od té doby kolísala, přičemž Ivanovič spadl do top 20 WTA a vypadl z ní.

V příštích několika letech viděla nerovnoměrnou formu, ale poněkud se stabilizovala, aby v sezóně 2013 dosáhla nějaké formy návratu. Ten rok Ivanovic dělal pomalý, ale stálý pokrok, který vedl až do antukové sezóny, a pomalu, s hrstkou vítězství, znovu vstoupil do top 20.

S rychlým startem a vítězstvím titulu, které mělo zahájit sezónu 2014, získal Ivanovic řadu vítězství nad bývalými hráči světové jedničky, z nichž všichni byli v té době ve formě, a na pozadí těchto výkonů se vrátil do top 10, končící 2014 jako světová č. 5.

Od té doby měl Ivanovic hrstku dobrých výkonů, ale ty nebyly tak konzistentní, jak by si Srb přál. V roce 2015 kromě své nekonzistentní formy bojovala se zraněními a opětovné shledání s bývalým trenérem Nigelem Searsem Srbovi zřejmě nepomohlo.

V tom roce se nemohla kvalifikovat do finále World Tour, což znamenalo konec sezóny jako světová šestnáctka. V tom roce se však dostala do semifinále French Open, když prohrála s Lucií Šafářovou, přestože byla v vítěznou pozici v tomto zápase.

Rok 2016 byl možná Ivanovicovým dosud nejnižším obdobím. Devětadvacetiletý hráč zaznamenal sérii ztrát na kvalifikaci a hráče na nižších pozicích a nakonec vypadl z první padesátky.

Aktuálně je jí 65thna turné.

tenis vs běžecké boty

Ivanovic začal chodit s německým fotbalistou Bastianem Schweinsteigerem v roce 2014 a pár se vzal v italských Benátkách na začátku tohoto roku.

Schweinsteiger však měl v posledních měsících své vlastní boje. Záložník Manchesteru United byl degradován poté, co Jose Mourinho převzal vedení v anglickém klubu, teprve nedávno se vrátil k tréninku s prvním týmem. Nevrátil se s týmem na plný úvazek, ale jako náhradník nastoupil naposledy v zápase United Champions League proti West Hamu.

Ve světle jejích opakovaných útrap a potíží s formou se může odchod do důchodu zdát jako dobrý nápad pro devětadvacetiletou hráčku, která začala hrát v 16 letech. Zatím není známo, zda se finalistka Fed Cupu rozhodne nastoupit trénovat později.

Populární Problémy

Je čas na All-Star Game MLS 2019, protože MLS hraje s Atletico Madrid v Orlandu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Roger Federer se rozhodl vstoupit v březnu do Dubaj Duty Free Tennis Championships. Půjde o druhý turnaj Federerova očekávaného návratu na turné ATP.

Všechny výsledky z turnaje, jak se dějí.

Dokument HBO „Weight of Gold“ má premiéru ve středu večer. Zde je návod, jak jej streamovat online, pokud nemáte kabel nebo nemáte HBO.

Chcete streamovat Neviditelnou sestru? Zde je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, jak se na to právě dívat, herci, postavy a zábavná fakta.