„Andrey Rublev vyhrál jako 25 titulů ATP 500 a nedokázal moc lézt“ - Denis Shapovalov o debatě o hodnocení

Denis ShapovalovDenis Shapovalov nedávno poskytl své myšlenky o revidovaném systému hodnocení ATP a poukázal na to, že hráči jako Andrey Rublev byli novými pravidly těžce provedeni.

Pandemie COVID-19, která loni zastavila turné, také způsobila zmrazení hodnocení ATP. To bylo provedeno, aby hráči mohli chránit své body, pokud se chtěli vyhnout cestování a účastnit se akcí uprostřed globální krize.Ale stinná stránka tohoto systému, jako nedávno také zmínil Alexander Zverev , je to, že je téměř nemožné stoupat po žebříčku žebříčku. Například Andrey Rublev získal od obnovení turné čtyři tituly ATP 500 - kromě toho, že odehrál tři grandslamové čtvrtfinálové zápasy - dokázal se však dostat až na 8. místo.

otevřené výsledky francouzského tenisu

Naproti tomu Roger Federer odehrál za posledních 13 měsíců jen dva zápasy, ale stále je na šesté pozici - dvě místa nad Andrey Rublevem.

V rozhovoru pro média po svém vítězství nad Hubertem Hurkaczem byl Denis Shapovalov požádán, aby dal své dva centy na revidovaný systém hodnocení ATP. Kanaďan odpověděl, že systém má své dobré i špatné stránky, konkrétně zmínil, že by pomohl ochránit jeho body do žebříčku na Miami Masters před jeho semifinálovým během v roce 2019.badmintonové skóre
'V systémech hodnocení bude samozřejmě vždy existovat pozitiva i negativa,' řekl Shapovalov. „A je těžké vylézt, protože hráči ztrácejí body. Ale na konci dne o tom rozhodnou a my tak nějak musíme jít ven a udělat to. Tak nevím, moc jsem o tom nepřemýšlel. A v jednom smyslu je to pro mě dobré, protože mám semifinále v Miami, takže pokud prohraji brzy, myslím, že ztratím jen 50% bodů nebo cokoli jiného. '

Andrey Rublev si získal sympatie Denise Shapovalova

Pokud jde o negativní aspekty systému hodnocení, Denis Shapovalov žertoval, že Andrey Rublev neviděl velký skok v žebříčku, přestože vyhrál 'like, 25 500s'. Shapovalov však také vyjádřil sympatie vůči ATP a zdůraznil, že vedoucí orgán neměl na začátek moc na výběr.

'Na druhé straně je samozřejmě těžké vylézt,' pokračoval Shapovalov. „Jako vždy jsem byl ohromen, protože Rublev vyhrál 25 500 let a on nebyl schopen tolik lézt. Jedna strana tedy říká, že je dobré, že nespadnete, ale na druhou stranu, jak jste řekl, je těžké vylézt, takže si nejsem jistý. Ale zase se do toho nepletu. A nevím, jaké další možnosti ve skutečnosti měli. '

Denis Shapovalov a Andrey Rublev jsou na cestě k závěrečnému zúčtování v Dubaji

Andrey Rublev je na cestě, aby se ve finále Dubaje utkal s Denisem ShapovalovemDenis Shapovalov ve středu vyloučil Huberta Hurkacze, aby se probojoval do čtvrtfinále dubajského tenisového mistrovství. Andrey Rublev mezitím v průběhu dne zaujme místo Taylor Fritz.

Shapovalov se postaví vedle Jeremyho Chardyho, zatímco Rublev - pokud by se dostal přes Fritze - by měl mít jednoho z Dušana Lajoviče nebo Martona Fucsovicse.

Andrey Rublev a Denis Shapovalov se proti sobě nemohou postavit před finále, ale pokud se tam oba dostanou, slibuje to, že to bude klání o titul.

kolik her vyhrát set v tenise

Populární Problémy

„Fresh Off the Boat“ se vrací na 6. sezónu v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Dvojnásobná grandslamová šampionka Simona Halepová nastoupí v prvním kole US Open 2021 s Camilou Giorgiovou. Rumunka by doufala, že po sezóně zasažené zraněním dostane svou hru zpět na správnou kolej.

Starz má premiéru v novém dokumentu Ruther Bader Ginsburg s názvem „RUTH: Justice Ginsburg in Her Own Words“. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Podívejte se na celé odhalení Tesla Model 3, předání 30 automobilů, právě zde. Akce se konala 28. července.

Jak se motivovat k hubnutí. Slíbil jsi si, že tentokrát to myslíš vážně. Další tři dny jíte saláty, běháte a okusujete proteinové tyčinky. Pak jste během několika dní gaučem s vanou zmrzliny Ben & Jerry ...