Jak postavit venkovní sprchu

V horkém dni není nic jako venkovní sprcha. Ať už se chcete jen opláchnout před vstupem do domu, nebo si chcete užít příjemnou sprchu pod hvězdami, venkovní sprchu si zamiluje každý. Také, protože přicházejí v tolika odrůdách a stylech, lze je snadno přizpůsobit a stavět, pokud plánujete dopředu a studujete nějaké základní instalatérské práce.

jak se rychle zbavit tenisového lokte

Metoda 1 ze 2: Stavba fungující sprchové hlavice

 1. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 1

  1 Vyberte si pro sprchu místo se snadným přístupem k hadici nebo zdroji vody. Nejdůležitější součástí venkovní sprchy je samozřejmě samotná sprcha. Zatímco téměř každý chce skříň a/nebo podlahu na sprchu. ti, kteří hledají jednoduché opláchnutí, si mohou jednoduše nainstalovat venkovní sprchovou hlavici, pustit do ní vodu a nazvat ji den. Existují dva způsoby, jak odtékat vodu do sprchy:
  • Pomocí zahradní hadice a venkovního zdroje vody, jako je jezírko nebo zahradní hadice.
  • Připevněte si sprchu k boku domu a zatlačte do vnitřního potrubí. Protože tato metoda je extrémně obtížná bez zkušeností a seriózních nástrojů, tento článek se zaměří na předchozí metodu.


 2. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 2

  2 Načrtněte hrubý design hotové sprchy, než se pustíte do práce. Než začnete stavět, musíte vědět, jak do sebe zapadají všechny vaše kousky - sprchová hlavice, podlaha a stěny. Nechcete například stavět sprchovou hlavici a pak si uvědomit, že se vám kolem ní nevejde podlaha. Přejděte online a podívejte se na několik příkladů nebo si vytvořte vlastní. Pokud si přejete jednodušší projekt, můžete si dokonce koupit online sady řezaného dřeva a podlah, které jsou vyrobeny pro venkovní sprchy.
 3. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 3

  3 Shromážděte své zásoby. Opět existuje mnoho různých způsobů, jak byste mohli postavit venkovní sprchu, ale tento společný seznam potřeb bude potřebný pro drtivou většinu projektů a návrhů. Měl bys mít:
  • Zahradní hadice, která se může dostat do sprchy ze zdroje vody.
  • Tři kusy 1/2 'tlustého pozinkovaného potrubí.
   • Dva kusy 36 'dlouhé.
   • Jeden kus dlouhý 8 '
  • Příslušné spoje adaptérů zahradní hadice na potrubí.
  • 2 1/2 'loketní klouby
  • Kulový kohout nebo hradlový faucet a adaptér, který se vejde do vašeho potrubí.
  • Dešťová sprcha.
  • Věšáky ve tvaru písmene C nebo vodovodní spony drží trubku ve svislé poloze.
  • Instalatérská páska.
 4. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 4

  4 Připojte zahradní hadici ke zdroji vody. Opět existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Nejběžnějším způsobem je zašroubovat hadici do venkovního hrdla, což vám umožní snadno zapínat a vypínat vodu. Poté připojíte hadici na konec potrubí.
  • Pokud chcete napájet sprchu jezerem nebo jezírkem, budete potřebovat inline čerpadlo a automobilovou nebo námořní baterii k natažení vody z jezera do sprchy. Samonasávací čerpadlo na 12V je vaše nejlepší sázka.
 5. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 5

  5 Připojte a zabudujte potrubí do sprchového potrubí. Pomocí spojů sešroubujte potrubí do jedné délky a umístěte svůj kulový kohout/faucet do středu - toto bude váš vypínač. Pokud jste nikdy předtím neprovedli instalatérské práce, příliš si s tímto projektem nedělejte starosti - je to tak jednoduché, jak to jen jde. Některé tipy zahrnují:
  • Na konce položte dva loketní klouby, z nichž každý směřuje jiným směrem. Jeden je pro vaši sprchovou hlavici, druhý pro zahradní hadici.
  • Ujistěte se, že každý spoj utěsníte nylonovou instalatérskou páskou, abyste zabránili úniku, zabalte každý spoj 4-6krát.
  • Ještě nepřipevňujte hadici nebo sprchovou hlavici - počkejte, až dokončíte instalatérské práce a připevníte tyče.
 6. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 6

  6 Postavte a umístěte sprchový sloupek. Pokud stavíte volně stojící sprchu, která není připojena k vašemu domu, budete potřebovat způsob, jak sprchu udržet. Nejběžnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je příspěvek. Použijte dřevo ošetřené tlakem a kupte si sloupek vysoký zhruba 8 stop. Může být čtvercový nebo zaoblený - ujistěte se, že pro svůj příspěvek získáte příslušné závorky. Pokud máte nějaké pochybnosti, promluvte si o svém konkrétním projektu s odborníkem ve vašem obchodě s domácími potřebami. Jakmile budete mít svůj příspěvek:
  • Vykopejte díru po sloupku alespoň 1-1/2 stopy hlubokou a třikrát širší než váš sloupek.
  • Pevně ​​implantujte sloupek do země.
  • Namíchejte 5lb pytel rychle tuhnoucího betonu a nalijte ho do otvoru, aby se sloupek nastavil.
  • Počkejte 24 hodin, než beton ztuhne.
 7. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 7

  7 Jakmile beton vyschne, připevněte potrubí ke sloupku. Nejběžnějším způsobem, jak toho dosáhnout, jsou trubkové závěsy ve tvaru písmene c a měli byste potřebovat pouze dva z nich. Přilepte jeden v horní části a druhý v dolní části, abyste bezpečně upevnili potrubí ke sprchovému sloupku. K upevnění potrubí můžete také použít 4-6 popruhů.
  • Než budete pokračovat, ujistěte se, že vaše loketní klouby směřují správným směrem - horní potřebujete, aby směřoval do sprchy, a spodní se musí otočit natolik, aby se na něj vešla zahradní hadice.
 8. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 8

  8 Připojte zahradní hadici ke dnu potrubí. Pro atraktivnější design můžete do spodní části sloupku vyvrtat 1/2 otvor, a to i se spodním kolenním kloubem. Potom můžete 8 'pozinkovanou trubku protáhnout sloupkem, což vám umožní připevnit zahradní hadici za sprchový sloupek místo na bok.
  • Pravděpodobně budete potřebovat adaptér pro připojení hadice k potrubí. Říká se tomu 'hadicová spojka'.
 9. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 9

  9 Připevněte sprchovou hlavici a sprchové rameno k horní části potrubí. Jakmile je celé pole připojeno, je čas připojit sprchovou hlavici. Připevněte sprchové rameno k horní části potrubí, natočte jej na požadované místo a poté našroubujte sprchovou hlavici. Zapněte vodu na kohoutku a vyzkoušejte celou věc.
 10. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 10

  10 Zvažte alternativní způsoby držení sprchy. Na internetu je spousta skvělých nápadů na sprchování vlastními rukama a měli byste se trochu prozkoumat, abyste zjistili, zda se dokážete dostat pryč s méně konvenčním nastavením venkovní sprchy. Některé nápady zahrnují:
  • Připevnění sprchové hlavice k dřevěnému plotu, stromu nebo jinému již vytvořenému sloupku.
  • Připevnění hlavy k převisu nebo stěně jednoduchým držákem nebo dřevěnou deskou.
  • Připojte hlavu k něčemu dekorativnímu, jako je staré surfovací prkno, pro jedinečný vzhled.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Stavba podlah a zdí

 1. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 11

  1 Zvažte, kolik odvodnění budete potřebovat při stavbě podlahy a stěn. Pokud si do sprchy pouštíte jen studenou vodu, je pravděpodobné, že nebudete trávit hodiny vlhnutím. Drenáž by jako taková neměla být velkým problémem. Přesto mezi nohama a zemí potřebujete nějakou vrstvu, jinak po každé sprše skončíte se špinavými, zablácenými nohami.
 2. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 12

  2 Sežeňte silnou vrstvu štěrku pro snadnou a cenově výhodnou podlahu. Štěrk je zdaleka nejběžnějším dnem pro venkovní sprchy. Snadno se instaluje, vypadá dobře a přirozeně odvádí vodu, pokud se sprchujete kratší dobu. Můžete si koupit štěrk, říční oblázky nebo malé kamenné směsi v závislosti na vašich estetických touhách. Efektivní instalace štěrkové podlahy:
  • Vyhlaďte podlahu co nejlépe.
  • Položte kameny kolem sprchy. Pro profesionálnější vzhled použijte napůl zakopané 2x4 k vytvoření jednoduchého krytu kolem vaší sprchy, který udrží štěrk.
  • Pomocí tamperu přitlačte štěrk těsně k sobě a získáte hladkou pravidelnou podlahu.
 3. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 13

  3 Postavte si jednoduchou dřevěnou podlahu pro profesionálně vypadající sprchu. Budete potřebovat jeden 8 stop dlouhý kus 4x4 'dřeva a jeden 8 stopový kus 1x4', oba ošetřené tlakem. První kus použijete k vybudování čtvercové základny pro vaši podlahu a druhý kus k sestavení odvodnitelné podlahy. Pokud jde o levnou, předem připravenou alternativu, zvažte použití dřevěné palety.
  • Rozřízněte jeden ze 4x4 na 4 rovnoměrné kousky a poté je sešroubujte do jednoduchého čtvercového rámečku.
  • Nakrájejte 1x4 'na 7 jednotlivých kusů, každý o délce 26-1/2'.
  • Umístěte svých 7 figurek na desku počínaje hranou, každý kus rovnoběžně s dalším. Mezi každou deskou ponechejte prostor 1/4 ', aby odtékala voda.
  • Zašroubujte podlahové desky do dřevěného rámu.
 4. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 14

  4 Pro jednoduchou, přizpůsobitelnou zeď použijte překližku nebo vlnitý plech s dřevěnými sloupky. Nejjednodušší způsob, jak vytvořit sprchovou zeď, je umístit do země další čtyři sloupky (stejné jako ty, které drží potrubí) a poté přibít na sloupky překližkové desky jako stěny. Poté můžete připevnit dekorativní šindele, namalovat nebo namořit překližku nebo přidat dveře/závěs místo dřeva na jednu ze stran.
 5. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 15

  5 Kupte si předem připravené venkovní sprchové stěny pro profesionální a snadné dokončení. Sadu venkovních sprchových stěn můžete získat z různých míst a existuje spousta různých sad, které vám mohou výrazně usnadnit život. Tyto sady však mohou běžet až 1 000 $, takže místo toho může být cenově výhodnější postavit si vlastní zdi.
 6. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 16

  6 Pomocí zakřivené sprchové clony postavte kolem své sprchy snadnou zeď. Tato strategie samozřejmě funguje pouze v případě, že je vaše sprcha připevněna ke zdi nebo plotu. To znamená, že jednoduchá zakřivená sprchová tyč může zakrýt další 3 strany a zanechá vám snadný, svěží venkovní sprchový zážitek.
 7. Obrázek s názvem Postavte venkovní sprchu Krok 17

  7 Jakékoli dřevo obarvěte a upravte tak, aby bylo vodotěsné. Venkovní sprcha bude proti živlům a pravidelná voda zdeformuje a zničí dřevo, pokud neuděláte předběžná opatření. Pomocí venkovního tmelu a finišeru ochráníte sprchu na mnoho let. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Většinu plánů venkovní sprchy je třeba přizpůsobit vaší konkrétní poloze a geografii, takže si můžete hrát s zde uvedenými plány a zjistit, co vám vyhovuje.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyzkoušejte pevnost svých příspěvků jemným tlakem, než se dostanete do sprchy, zvláště pokud jste nikdy předtím nenastavovali příspěvky.
reklama

Populární Problémy

Exoskeleton humra může ztěžovat vyjmutí masa na vaření nebo spotřebu. Humrová vidlička a louskáček na loupání humrů usnadní přístup k masu v malých zákoutích, ale můžete použít obyčejné ...

Video: Novak Djokovič a bratři Bryanovi uvádějí živé hudební vystoupení

Jak najít muže svých snů. Mnoho žen sní o nalezení toho dokonalého muže - nejtěžší je proměnit tyto sny ve skutečnost. Neexistuje žádný způsob, jak zaručit, že ho najdete, ale existují kroky, které můžete podniknout, abyste výrazně ...

Jak číst krevní tlak. Váš krevní tlak ukazuje, jak moc musí vaše tělo pracovat, aby pumpovalo krev do vašich orgánů. Může být nízká (hypotenze), normální nebo vysoká (hypertenze). Hypotenze nebo hypertenze může způsobit zdravotní potíže ...

Jak držet krk na kytaru. Mnoho lidí hraje na kytaru, ale může to způsobit napětí ve vašich svalech a kloubech, pokud nebudete správně držet krk. Poloha vaší ruky se při hraní akordů změní, správný způsob držení krku kytary ...

Ceny CMT Awards 2020 se budou vysílat ve středu 21. října. Zde je návod, jak sledovat show online, pokud nemáte kabel.