Arthur Ashe - Muž, který do Wimbledonu přinesl barvyPokud si svět filmové tvorby někdy musí vybrat scénář pro filmový trhák, je příprava finále Wimbledonu v roce 1975 tématem na zakázku pro velké plátno.

Podívej se na to takhle.Jimmy Connors byl superstar. Byl to americký zlatý chlapec. Drzý, pohledný a vyzbrojený bekhendem, který dokáže podle libosti vybojovat vítěze, byl Connors známý svým kontroverzním stylem hry a zlým úšklebkem na straně soudu. Ashe byl naopak prvním hráčem afroamerického původu, který zmenšil žebříček mezinárodního tenisu. Na hřišti byl neotřesitelný, měl velmi nevyrovnanou hru a byla podporována kultovním následovníkem. Ashe se jen před pár měsíci podílel na vyšlapání Connors z French Open do kontroverzního zákazu, za kterým stála ATP.

Connors byl světu tehdy znám jako trochu vyprodaný. Šel po cestě dolaru a dařilo se mu v exhibičních zápasech. V té době podepsal smlouvu s World Team Tennis (WTT) o tom, že se stane součástí Baltimore Banners. Francouzští představitelé se postavili proti tomuto vstupu, protože Connors měl v srdci své měnové zájmy, což připravilo půdu pro obrovské množství konfliktů v plánování. Hráči WTT dostali na Roland Garros zákaz činnosti do roku 1978, což kazilo Connorsovu šanci na dokončení Grand Slamu v roce 1974, protože smetl zbývající tři.

Ačkoli Connorsovy soudní spory proti ATP byly staženy v době, kdy se Wimbledon-75 válcoval, jeho 2 miliony dolarů oblek proti Ashe stále stál. Jeho komentáře o tom, jak mu Asheův dav fanoušků připomínal Harlem, se také staly virálními, a ne v dobrém slova smyslu. Centrální dvůr hýřil surovou energií. Atmosféra na stadionu byla něčím, co si nikdo nepředstavoval, že se na SW19 vypaří za 50 let.nejlepší tenisové sukně

Ke všemu byl Connors na cestě ke finále na jednom ze svých ničivých pruhů. Zničil hráče vlevo, vpravo i uprostřed, aby připravil finále, o kterém si nikdo nemyslel, že Ashe vyhraje. Ashe ale porazil Connorsa v jednom z nejlepších taktických zápasů v tenise vůbec. Connors, kterému se dařilo brzké odebrání míče, byl zcela zaskočen Asheovou dužinou, směsí lalů, plátků a pomalých pohonů. Byl to spíše šachový zápas než tenisová soutěž. Ashe vyhrál 6-1, 6-1, 5-7, 6-4 a zapsal se do historických knih jako jediný afroamerický vítěz Wimbledonu od té doby. Zůstává také jediným Afroameričanem, který vyhrál Australian Open a US Open.

Ačkoli se Asheho tři grandslamové tituly zdají být malým číslem, které lze považovat za jednoho z největších hráčů všech dob, podmínky, za kterých Ashe bojoval, aby se stal tenistou, byly těžké. Byl nucen do povinného armádního výcviku, kde zdokonaloval své dovednosti jako hráč a také dosáhl kondice, pro kterou byl nakonec známý.

V roce 79 Ashe utrpěl infarkt, který šokoval veřejnost, protože byl jedním z nejschopnějších sportovců na světě. Později v životě dostal AIDS transfuzí krve, kterou měl při boji s toxaplazmózou. Byl nucen jít na veřejnost kvůli příběhu publikovaném v časopise s názvem „USA Today“. Strávil zbytek svého života snahou vzdělávat lidi o AIDS a srdečních chorobách.Ashe byl jedním z největších celebrit, kteří se stali humanisty, jaké kdy existovaly. Byl zatčen za protesty proti apartheidu dvakrát v 80. letech. Pracoval na objasnění mylné představy, že AIDS mohou dostat pouze homosexuálové nebo lidé používající IV jehly. Několik let před svou smrtí založil Arthur Ashe Institute of Health, iniciativu, která mu vynesla ocenění „Sportovec roku“ Sports Illustrated.

Ashe toho dosáhla hodně, na hřišti i mimo něj. Jeho paměti „Days of Grace“ si musí přečíst každý tenisový fanoušek. Skutečnost, že USTA pojmenovala Center Court ve Flushing Meadows „Arénou Arthura Ashe“, je svědectvím osobnosti, která byla větší než život, kterou byl a bude vždy pamatován.

Populární Problémy

Jak získat flexibilitu. Jak stárneme, naše klouby a svaly se stávají méně pružnými. Můžete si všimnout, že se vaše tělo cítí ztuhlé ráno, když se probudíte z těžkého spánku, že se u vás objevily nové bolesti ramen nebo zad, nebo ...

Pokud máte let odlétající z letiště Newark a rozhodnete se cestovat na letiště pomocí blízkých vlakových linek, uvědomte si, že to není tak jednoduché, jak to zní. Tento článek vám poskytne podrobnosti, abyste se tam dostali. Zajistěte, aby kdekoli začnete ...

Zde je návod, jak streamovat premiéru páté série Total Bellas online, pokud nemáte kabel.

Pohled na to, jak může technologický pokrok poskytnout cennou informaci tenistům ke zlepšení jejich hry.

Jak napodobit světlo Yagami. Light Yagami je slavný antihrdinský génius, který se objevil v Death Note. Atletické, mentální schopnosti a dovednosti z něj dělají nejslavnějšího antihrdinu ve světě anime. Chcete být jako on? Pak čtěte dále: ...

Udělá Rafael Nadal lehkou práci Davida Goffina, nebo může talentovaný Belgičan v jejich střetu R3 vyzvat Španěla na vlastní pevnost?