Australian Open 2010: Federer se vrací zpět Mojo a téměř splněné proroctví

Pohled na zajímavé příběhy 8. dne Australian Open:-

Hlášené sledování TMF:

Mocný Fed (nebo zkráceně TMF) byl dnes v domě. Pokud jste to zmeškali, můžete si za to jen sami. Pro nezasvěcené slovo „The Mighty Fed“ označuje stvoření, které je samotnou definicí tenisové nirvány, téměř mýtické bytosti, která je schopná redukovat i toho nejnáročnějšího protivníka na obrovskou, slintající hromadu slz - je to Roger Federer v plný let, Roger Federer, který nemůže udělat nic špatného. Pozorování TMF je v průběhu let bohužel stále vzácnější, někteří dokonce naznačují, že stvoření je na pokraji vyhynutí. Ne podle dnešních důkazů. V jedné z nejděsivějších, ale nejvznešenějších ukázek nádherné tvorby záběrů, jakou viděl muž za poslední dva roky, Federer otočil do formy Lleytona Hewitta naruby a otočil se na 6-2, 6-3, 6-4 vyhrát pod dvě hodiny. Ve svém předchozím příspěvku jsem řekl, že jsme byli svědky mistrovské třídy od Federera již ve druhém kole, přičemž jeho vítězství nad Victorem Hanescuem bylo skvělou ukázkou všech značných dovedností, kterými disponuje švýcarská hvězda. Ale vidíte tam ten problém? To bylo proti Victoru Hanescuovi. Dnešní demontáž se týkala Lleytona Hewitta-oblíbeného rodného města, dvojnásobného grandslamového šampiona a bývalé světové jedničky. Počítejte se mnou mezi těmi, kteří by byli VELMI překvapeni, pokud nedosáhne nelidského 23rdpo sobě jdoucí semifinále Slam. Ten muž je umělec, stroj a torpédoborec, vše v jednom.Ženy mohou také sloužit:

Komentátorka dnes ráno vtipkovala o Sereně Williamsové, že vypadala jako „egyptská mumie“ se všemi rozsáhlými obvazy a pásky na nohou. Serena se tedy nemůže pohybovat příliš dobře. Žádný pot. Místo toho všechny vybombarduje svým podáním. Kdo se potřebuje přestěhovat, aby mohl hrát tenis? Ukázala se na obsluhující kliniku, která by zahanbila mnoho hráčů ATP, a Williams se buldozerem probojovala do čtvrtfinále a důkladně přemohla místní miláčku Samanthu Stosurovou. Skóre 6-4, 6-2 naznačuje bližší shodu, než ve skutečnosti byla-Stosur nikdy nevypadal ani zdaleka tak, že by dokázal v Sereně zbrojnici udělat důlek. Zde jsou některé statistiky ze zápasu - Serena zasáhla 10 es, 1 dvojchybu, 30 vítězů, 14 nevynucených chyb a při podání ztratila pouhých 8 bodů, přičemž celkově získala 62% bodů. Pokud se všichni zbývající hráči, kteří zůstali v losování, už neochvěli v botách strachem, dnešní zápas by se měl ujistit, že už jsou. Upřímně doufám, že kvůli nim příliš nespoléhají na Sereninu obvyklou škytavku v polovině turnaje, aby jim přišli na pomoc. V náladě, v jaké je právě teď, by se prostě mohla pro tento turnaj, pro změnu, úplně obejít.

Když je tenis ošklivý:

Zatímco špičková semena zobrazovala špičkový tenis, který by sloužil jako velké ujištění pro systém hodnocení v tenise, ne -li skvělá reklama pro hru, Nikolay Davydenko a Fernando Verdasco byli přímo na druhém konci spektra a kombinovali, aby zahráli jeden z nejošklivější, nejinspirativnější pětisetové zápasy v nedávné paměti. Ví někdo, co se dnes odehrávalo v mysli Vercasca pokaždé, když vystoupil, aby dosáhl druhého podání? Zdálo se, že se muž doslova něčeho bojí pokaždé, když zmeškal první podání, když si propletl cestu k ohromujícím 20 dvojchybám. Davydenko se mezitím snažil ze sebe vydat velkolepou škrtící práci a nechal zápas nějak protáhnout na 5 setů, přestože jeho dezorientovaný protivník předváděl spoustu chyb a tenisu mrtvého mozku. Poté, co před pár týdny vyhrál turnaj v Dauhá, Davydenko na jedné ze svých tiskových konferencí řekl, že si nemyslí, že jeho nedávná prskající forma je zárukou, že se mu bude dařit i ve formátu nejlepších z pěti setů „Ve skutečnosti říká, že nikdy nebude sázkou na jistotu, aby vyhrál Grand Slam, bez ohledu na to, jak dobře hrál. A abych byl upřímný, bez ohledu na jeho nedávné zábavné komentáře nemohlo existovat depresivnější předpověď pro jeho vlastní hru a kariéru. Měl by poděkovat svým šťastným hvězdám za to, že se jeho komentář dnes nestal sebenaplňujícím proroctvím, ale k překonání Rogera Federera ve čtvrtfinále bude potřebovat víc než jen šťastné hvězdy.

Bizarní statistika dne:

Jo-Wilfried Tsonga nikdy předtím nehrál pět setů celou svou profesionální kariéru. Ale pro všechno je to poprvé a finalista roku 2008 dnes tvrdě držel zápas proti Nicolasu Almagrovi, když prošel 6-3, 6-4, 4-6, 6-7, 9-7. Almagro může být jedním z nejznámějších náhlavních souprav ve hře (náhlavní souprava ještě větší než Verdasco, pokud by to bylo možné), ale Tsongova stabilita tváří v tvář novému zážitku, který by určitě způsobil spoustu jangingu jeho nervů, je dobrým znamením pro zbytek jeho turnaje a kariéry. Najednou se mi líbí jeho šance překonat Novaka Djokoviče, který měl doposud směšně snadné remízy a určitě dříve či později pocítí nedostatek zápasové houževnatosti.

Zapomenutý Williams postupuje:

Taková byla propast ve hře Sereny Williamsové a Venus Williamsové, dvou sester, o kterých se kdysi myslelo, že jsou spojeny v kyčli a požehnané přesně stejným souborem dovedností a fyzických darů, že se zapojila i nekonečně zajímavější tahanice starším Williamsem byl redukován na dodatečnou myšlenku. Utekla k vítězství ve třech setech nad Italkou Francescou Schiavoneovou a nyní by byla velkým favoritem na postup do semifinále (kde se s největší pravděpodobností bude muset setkat se svou sestrou) poté, co čínská Na Li svrhla 4.th-naočkuje Caroline Wozniacki 6-4, 6-3 ve druhé 4thkulatý zápas její čtvrtiny. Říká se, že nikdy nepočítají Williamsovou a Venuše, navzdory všem jejím nesrovnalostem, je stále Williamsová. Nebuďte příliš překvapení, pokud se jí v semifinále nějak podaří zastavit řádící Serenu.

Tentokrát žádná vodárna:

V tom, co se rychle stává rutinou, Věra Zvonarevová znovu vypustila zápas ze své moci a klesla o 6: 4, 4: 6, 0: 6 na Viktorii Azarenkovou. V jednu chvíli vedla Azarenkovou 6: 4, 4: 2, ale její hra se poté rozpadla, děsivě podobným způsobem, jakým se rozpadla proti Flavii Pennettové ve 4.thkolo US Open v loňském roce. Ten zápas, a vlastně i Zvonarevová, se proslavily velkým množstvím slz, které vyprodukovaly - Zvonarevová a její vodní dílo jsou úplně v jiné lize ve srovnání s čímkoli, co dokáže vyrobit ten nejpochopivější vyvolávač tohoto sportu. Ale dnes prokázala pozoruhodnou zdrženlivost, v očích neměla ani slzu. Možná je Australian Open opravdu „Happy Slam“.

Populární Problémy

Je to Brazílie vs Peru ve finále Copa America v neděli. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Rafael Nadal nedávno oznámil své odstoupení z US Open kvůli chronickému zranění nohy. Španěl to učinil poté, co velkou část posledních dvou měsíců strávil stranou.

Skutečná velikost Velké 3 - Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic - přesahuje pouhé statistiky a rekordy. Emoce, které v nás vyvolávají, se počítají mnohem více než jejich počet, když diskutujeme o jejich místě v historii.

UNC a Duke se v sobotu setkávají na nejnovější kapitole vždy epické rivality. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.

Televizní premiéra „Hot Ones: The Game Show“ je 18. února na TruTV. Pokud nemáte kabel, můžete bezplatně sledovat sérii online.

Jak vyrobit levnou kouřovou bombu. Tento článek vám ukáže, jak vyrobit kouřovou bombu. Pořiďte si pingpongový míček a zabalte ho do alobalu.