Australian Open 2019, závěrečný náhled mužů: Na kartách mezi Djokovičem a Nadalem je epické setkání

Ve finále AO 2019 se proti sobě postaví Djokovič a NadalHistorie bude na řadě, když se dva gladiátoři našeho sportu, Novak Djokovic a Rafael Nadal, postaví proti sobě ve finále Australian Open 2019 v neděli v Melbourne Parku. Je jen vhodné, že se o koruně Australian Open rozhodne mezi současnou světovou jedničkou a světovou dvojkou.

Půjde o 53. setkání mezi těmito dvěma, přičemž Djokovič povede vzájemné zápasy 27: 25.Na výsledku tohoto zápasu se hodně hraje pro oba hráče. Pokud Nadal vyhraje, stane se jediným mužem v otevřené éře, který vyhrál každý Grand Slam alespoň dvakrát. Také jeho celkový počet grandslamů bude 18, v dojemné vzdálenosti 20 od Rogera Federera, což by pro něj mělo být další pobídkou k zisku titulu.

Je prostě úžasné sledovat, na jaké úrovni hraje Nadal na tomto turnaji, vzhledem k tomu, že od US Open 2018 nehrál ani jeden zápas, než dorazil sem do Melbourne Parku. Nadal ještě odhodí sadu. V tomto turnaji slouží neuvěřitelně dobře a svým novým pohybem služby dokázal udržet body krátké.

Ten dva punch mu zatím funguje dobře a byl by klíčovým faktorem proti Djokovic v neděli.Na druhé straně Srb usiluje o rekordní 7. titul z Australian Open. Djokovič má zvláštní spojení, téměř jako milostný vztah, s Rod Laver Arena. Tady pro něj všechno začalo, když v roce 2008 vyhrál svůj první grandslamový titul tím, že porazil Jo-Wilfreda Tsongu.

Rekord Djokoviče zde ve finále je prostě ohromující. Odehrál zde šest finále a stále je neporažený. Pokud se mu v neděli podaří znovu získat titul, stane se mužem s největším počtem trofejí na Australian Open (v současné době je spojen s Federerem a Royem Emersonem, přičemž každý má na svém kontě šest titulů).

levné tenisové sukně

Podívejme se na historii mezi těmito dvěma obry hry.Djokovič a Nadal: Rivalita

Toto je nejplodnější rivalita v historii tenisu. Ti dva odehráli proti sobě 52 zápasů, nejvíce mezi dvěma hráči a rekordem z otevřené éry. Toto bude 53. epizoda jejich soupeření.

Oba se velmi dobře znají. Djokovič má nad Nadalem mírný náskok a vede jejich vzájemný souboj 27: 25, ale pokud jde o grandslamové finále, Nadal vede těsně 4: 3.

Naposledy se zde v Melbourne Parku utkali ve finále roku 2012, když Djokovič vyhrál tento zápas v pěti setech, které trvaly téměř šest hodin. Pokud bude mít tento zápas co dělat, máme jistotu, že zítra nás čeká další báječné finále.

Podívejme se, jak se sem oba dostali.

Cesta do finále

A) Nadal

1. kolo: Nadal porazil Duckwortha 6-4 6-3 7-5

2. kolo: Nadal porazil Ebdena 6-3 6-2 6-2

3. kolo: Nadal porazil De Minaura 6-1 6-2 6-4

4. kolo: Nadal porazil Berdycha 6-0 6-1 7-6

tenisová raketa pro ženy

Čtvrtfinále: Nadal porazil Tiafoe 6-3 6-4 6-2

Semifinále: Nadal porazil Tsitsipase 6-2 6-4 6-0

B) Djokovič:

1. kolo: Djokovič porazil Kruegera 6-3 6-2 6-2

2. kolo: Djokovič porazil Tsonga 6-3 7-5 6-4

3. kolo: Djokovič porazil Shapovalova 6-3 6-4 4-6 6-0

4. kolo: Djokovič porazil Medveděva 6-4 6-7 6-2 6-3

Čtvrtfinále: Djokovič porazil Nishikoriho 6-1 4-1 Ret.

Semifinále: Djokovič porazil Pouilla 6-0 6-2 6-2

První set bude pro výsledek tohoto zápasu velmi zásadní. Kdo vyhraje první sadu, získá obrovskou psychologickou výhodu.

Bude také velmi zajímavé sledovat, jak se Djokovič vyrovná s novým vylepšeným pohybem služby Nadala a úderem jedna-dvě. Djokovič, jak všichni víme, je nejlepší vracející se hráč ve hře a také nejlepší retrívr (na tvrdých hřištích). Nadal by se snažil dosáhnout vysokého procenta prvního podání a také by se snažil udržet body krátké.

jak nosit úzké džíny s teniskami

Celkově vzato je to nesmírně zajímavé setkání a jedno pro historické knihy. Bez ohledu na to, kdo vyhraje, historie by byla vytvořena tak či onak. Pojďme se posadit, relaxovat a užít si tuto epickou bitvu!

Populární Problémy

Brie je měkký francouzský sýr vyrobený ve francouzské oblasti Seine-et-Marne. Brie lze podávat teplé jako jednoduchý předkrm. Lze ho také upéct v listovém těstě. Pikantní chuť brie také dobře ladí s polevami ze sladkých ...

Obři a Bengálci se sejdou ve čtvrtek v předsezónním zápase 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu na různých trzích.

Zde je návod, jak můžete sledovat film „Tajemství sirných pramenů“ online, pokud nemáte kabel.

„All On the Line“, nová rybářská show Discovery Channel, má premiéru v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat epizody online bez kabelu.

„Big Sky“, nový ABC thriller, má premiéru v úterý večer. Zde je návod, jak můžete novou streamovanou show sledovat online zdarma.