Barcelona Open 2019: Dva legendární Španělé Rafael Nadal a David Ferrer se mohli setkat naposledy

Rafael Nadal a David Ferrer po finále French Open 2013

Rafael Nadal a David Ferrer po finále French Open 2013

Město Barcelona, ​​domov legendárního fotbalového klubu FC Barcelona, ​​má ve španělské sportovní kultuře jedinečný význam. Je nejen svědkem bohaté tradice fotbalistů přinášejících slávu regionu, ale také zaznamenal vývoj mnoha tenisových hvězd, které dobyly planetu.

Když se ve čtvrtek na Barcelona Open přesuneme do 16. kola, čeká nás historický okamžik. Uvidíme střet dvou Španělů, kteří nás nadchli a uchvátili naši představivost úchvatným tenisem, který proti sobě hráli v průběhu posledních 15 let.

David Ferrer, který hraje předposlední turnaj své kariéry v Barceloně, je připraven hrát proti svému příteli, krajanovi a světové jedničce Rafaelovi Nadalovi ve střetnutí 16. kola.

Tento zápas je mnohem víc než jen soutěž; je to jako oslava našeho milovaného sportu, oslava španělského tenisu obecně. Toto je bitva mezi nejvyšším dobyvatelem a gladiátorem, který téměř celou svou kariéru žil ve stínu. Ale Ferrerovi se podařilo najít si jméno, které pravděpodobně obstojí ve zkoušce časem.

Zatímco Ferrer vypadá po své komplexní a jednostranné výhře nad Mischou Zverevem a Lucasem Pouillem v dobré formě, obhájce titulu a ‚antukový král‘ Nadal se zatím na antuce nepodíval na své imperiální maximum.

Ferrerovo oživení v soumraku kariéry a Nadalovo ponoření do jílovité formy jistě přidalo prvek koření, na který se můžete těšit, když se duo připravuje na souboj proti sobě, pravděpodobně naposledy. Možná je vhodné, že dostanou šanci hrát tento poslední zápas na antuce a že také v Barceloně, jejich domácím turnaji.

Co tedy lze očekávat od tohoto střetu Nadal vs Ferrer? I když je pravda, že Nadal začíná jako drtivý favorit a Ferrer jako smolař, jedná se o soutěž mezi dvěma antukovými titány. Všichni víme o Nadalových schopnostech na antuce, ale jen málokdo by se dokázal vyrovnat Ferrerovi v nejlepších letech na antuce. Nadal si bude více než vědom hrozby, kterou může jeho krajan přinést ke stolu.

David Ferrer v akci na finále Barcelona Open Banc Sabadell 2012

David Ferrer v akci na finále Barcelona Open Banc Sabadell 2012

Nadal triumfoval při všech pěti příležitostech, se kterými se tito dva setkali v Barceloně. Objektivní divák by ani při této příležitosti nečekal žádnou změnu ve výsledku zápasu, ale fanoušek v nás by stále doufal, že bude svědkem ročníku Ferrera v plném proudu a tlačí obhájce titulu na své limity, když vykročí na Pista Rafa Nadal.

Ferrer řekne finální adieu zápasu na Madrid Masters za pár týdnů. Je trochu smutné, že hráč jeho aury a kalibru odchází do důchodu v Madridu a ne na Roland Garros. Ale zase, muž, který během své dlouhé a uspokojivé kariéry dosáhl tolik neuvěřitelných ocenění, si určitě zaslouží volbu, kdy a kam odejít.

Populární Problémy

Jak natáhnout plátěné boty. Plátěné boty jsou pohodlné, levné a univerzální. Při prvním nákupu však mohou být úzké v prstech, takže jejich prolomení vyžaduje úsilí a trpělivost. Plátěné boty můžete natáhnout metodami pro kutily ...

Jak zabalit boty do kufru. Balení obuvi se může zdát jako oříšek, ale nemusí! Maximalizujte prostor ve svém kufru zabalením velkých bot zvlášť. Kromě toho umístěte boty do plastových sáčků, abyste ochránili své oblečení ...

Jak dráždit lidi. Existuje nekonečné množství způsobů, jak lidi dráždit, ať už chcete pobláznit svého učitele nebo svého malého bratra. Pokud jste připraveni čelit následkům, měli byste být schopni najít kreativní, bizarní nebo ...

Jak zajistit, aby rovnátka vypadala méně nápadně. Ať už jste dítě, teenager nebo dospělý, může nastat chvíle, kdy zjistíte, že potřebujete rovnátka. Zatímco konečným výsledkem rovnátek bude krásný, zdravý úsměv a zuby, které jsou zarovnané ...

Jak udržovat abs při cvičení. Pravděpodobně jste někdy viděli radu „utáhnout břišní svaly“ nebo „zapojit jádro“ při provádění nejrůznějších cvičení. Ale co to vlastně znamená? Zpevnění břicha zahrnuje aktivaci ...

Jak získat územní povolení. V mnoha komunitách po celém světě musí jednotlivci nebo podniky, které chtějí změnit majetek, který vlastní, získat územní povolení. Majitelé domů budou často potřebovat územní povolení k vybudování dalších ...