Výbuch z minulosti: Sampras-Agassi v zápase svého života

Toto desetiletí dalo tenisovým fanouškům mnoho zápasů, na které se bude vzpomínat po mnoho let, většina z nich hrála mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem. Výběr pouze jednoho oblíbeného je náročný úkol. Finále Wimbledonu v letech 2007, 2008 a 2009, letošní semifinále a finále Australian Open, finále US Open 2005 mezi Federerem a Andre Agassim ... seznam je nekonečný.

Macao Sampras Agassi Tennis

tenisové rakety pro děti od 2 let

Existuje však téměř deset let starý zápas, který mám stále v živé paměti. Čtvrtfinále US Open 2001 mezi Pete Samprasem a Agassim stále zůstává mým osobním favoritem.

Sampras a Agassi už nebyli na vrcholu, ale jejich rivalita už byla fantazií legend. Ve věku 31 let byli nejstaršími hráči, kteří zůstali v losu, a hráli pod svým oblíbeným stadionem v domácí atmosféře, kde jim fandilo 20 000 hlučných a šílených tenisových fanoušků.

Jejich herní styly se lišily jako křída a sýr. Agresor Sampras, který se přibližoval k síti rychlostí blesku, vždy dával pozor, aby rychle ukončil bod, zatímco Agassi, baseliner, který měl rychlé reflexy, spoléhal na to, že unavil soupeře tím, že ho nechal běhat ze strany na stranu.

Sampras, nonšalantně položený, vypadal, jako by v příštím okamžiku spadl na zem, pomalu si otíral pot z čela, zatímco Agassi proudil energií, kapal potem a rychle přecházel po dvoře.

platba za zhlédnutí na firestick

Sampras s pravděpodobně nejlepším podáním všech dob vypadal klidně v bílém; Agassi s pravděpodobně nejlepším výnosem ze služby se ukládá do černého.

Světla New Yorku doplňovala bzučivou atmosféru, divadelní scéna a akustika stadionu Arthura Asheho přidaly na majestátnosti, dotyčný povrch byl spravedlivý pro oba šampiony - Sampras o něco více než Agassi - a samotní hráči poskytli podívanou na věky.

Oba hráči vyvedli to nejlepší z druhého. Samprasovo podání dopadalo dolů na „T“ a vytvářelo ohlušující ozvěnu, když míček dopadl na reklamní tabule, zatímco Agassiho návraty byly zasaženy přímo od základní čáry namířené na Samprasovy nohy, což od Petea vyrazilo dech beroucí salvy.

Takový byl tlak, který Agassi nutil Petea zasáhnout nejneuvěřitelnější běžecké forhendy, zatímco on sám byl nucen přepadnout síť.

Agassi se během setů jen zřídka dopouštěl jakýchkoli nevynucených chyb, zatímco Sampras se prohnal svými servisními hrami. A když k tomu dojde, rutinní hry nedokážou oba Američany oddělit, přestože jsou konkurenceschopní.

hodinky oj made in america

Každý ze čtyř setů překonal vzdálenost a oba hráče oddělovaly pouze tie-breaky. Agassi překvapivě během čtyř tie-breaků udělal více chyb, než během celých 48 her dohromady. Před čtvrtým setem dav obouručně ocenil oba hráče, kteří ocenili kvalitu hry.

Po skončení zápasu zůstal John McEnroe stát v boxu s komentářem déle než 10 minut a nebyl schopen strávit to, čeho byl právě svědkem. Fanoušci byli trochu zklamaní a trochu chamtiví, že zápas neskončil v pět.

Po letech jsem viděl opakování zápasu ve svém domácím kině, cítil jsem v břiše stejné motýly jako před deseti lety.

Populární Problémy

Proces objednávky událostí UFC pay-per-view je nyní trochu odlišný. Zde je návod, jak sledovat události UFC PPV prostřednictvím ESPN Plus.

Jedná se o první letošní turnaj Premier 5 a v turnaji WTA bude v sázce maximálně 900 bodů a prize money 2 828 000 $.

Neporažený Baylor absolvuje v pondělí večer masivní test proti Kansasu. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Lidská noha se skládá z 26 kostí a přibližně 100 svalů, šlach a vazů. Je to také část těla, která nese největší váhu, takže není neobvyklé trpět bolestí nohou nebo diagnostikovanými problémy s chodidly v určitém okamžiku ...

Je to šest let, co Serena Williamsová získala poslední ze svých tří titulů na antukových hřištích na Roland Garros, a 23násobná grandslamová šampionka bude mít práci omezenou, protože vypadá, že skončí s dr.

Daniil Medvedev doufá, že v následujících letech bude mít s Dominicem Thiemem dlouhé a zdravé soupeření. Thiem vede proti sobě 3: 2, ale Medveděv porazil Rakušana v nedělním summitu ve finále ATP.