Jak postavit rampu pro skateboard

Ať už jste zkušený skateboardista nebo se snažíte jednoho vychovat, může být vybudování skate rampy zábavným a uspokojivým zážitkem, když se dělá správně. Maximalizace prostoru, bezpečí a trpělivost jsou klíčem k vytvoření této zábavné investice.Část 1 ze 4: Jak navrhnout rampu

 1. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard Krok 1

  1 Maximalizujte veškerý dostupný prostor. Podívejte se na prostor, který máte k dispozici nejen pro dobu, kdy je rampa v provozu, ale i pro dobu, kdy není. Pokud se rozhodnete postavit přenosnou rampu, vezměte v úvahu případné problémy s úložištěm. Naopak, možná nebudete chtít stavět rampu, pokud váš dvůr nemá dostatečné okolí pro jiné aktivity.
  • První věc, kterou musíte zvážit, je, kam umístíte rampu, když se používá. Zvažte terén, pokud existují nějaké překážky a pokud existují nějaké problémy, které mohou nastat u vašich sousedů nebo města. V závislosti na tom, jak velkou rampu plánujete vytvořit, může mít vaše bydliště vyhlášky o měření nebo hluku, takže je nejlepší se poradit s kýmkoli, koho si myslíte, že bude ovlivněn.
  • Zvažte, co se stane, když rampu nepoužíváte. Budete jej například muset uložit a pokud ano, jak jej budete přepravovat na různá místa a z nich. Pokud jej neplánujete uložit, kolik dalších zdrojů budete muset vynaložit, aby byl zachován. S největší pravděpodobností to budete mít venku, takže musíte zvážit, jak počasí ovlivní jeho používání. Navíc, když zůstanete venku, zabrání vám a vaší rodině ve využití tohoto prostoru pro cokoli jiného než pro skateboarding.
  • Některá běžná místa pro použití rampy pro brusle jsou příjezdová cesta, přístřešek pro auto a dvorek.
  • Rampy lze skladovat na otevřeném prostranství, pokud jsou řádně zvednuty ze země, zapečetěny a zakryty plachtou. Prodlužte životnost rampy tím, že ji ochráníte před živly
 2. Obrázek s názvem Postavte rampu na skateboardu Krok 2

  2 Rozhodněte se, jaký druh rampy chcete postavit. Jakmile budete mít dobrý přehled o prostoru, který máte k dispozici, naplánujte si, jak moc chcete, aby vaše rampa byla. Ať už jste začátečník nebo odborník na vytváření nových triků, možnosti jsou nekonečné.
  • Nebuďte krátkozrakí. To, že se nyní můžete soustředit pouze na jeden trik, neznamená, že se nebudete chtít učit novým. Snažte se, aby vaše rampa byla co nejuniverzálnější; pokud je to váš první dřevozpracující projekt, začněte v malém.
  • Malá mini rampa je vhodná pro omezené množství prostoru a může být zabudována do jakéhokoli tvaru. Rampa určená výhradně pro skoky může být omezující, ale je skvělá pro začátečníky. Standardní rampa má obvykle desetiprocentní přechody, malé schodiště a při zdokonalování svého řemesla ji lze použít miliony různých způsobů.
 3. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard Krok 3

  3 Vytvořte plán, který přizpůsobí váš design. Získání nápadů na papír je nejlepší způsob, jak získat představu o tom, jak bude tento projekt zapojen. Rovněž vám umožní zpracovat veškeré praktické problémy týkající se měření.
  • Najděte online plány ramp pro.
  • Nekupujte drahý designový software. Podívejte se na bezplatné plány online, poraďte se s přáteli, kteří mají zkušenosti s designem, nebo jděte do místního železářství a začněte s tím správnou nohou.
  • Nebojte se být kreativní se svým designem; určitě však nezačínejte stavět, pokud nejste s konečným designem opravdu spokojeni. Opakované spouštění a zastavování může způsobit vyčerpání vašich zdrojů a způsobit nežádoucí frustraci.
  • Při přizpůsobování může být potřeba nějaké experimentování, ale dávejte pozor, abyste nejednali bez úmyslu. Pokud například experimentujete a narychlo odříznete několik stop namísto palců najednou, možná budete muset celý projekt začít znovu. To může platit zejména při stavbě zakřivených ramp. Pokud máte rozpočet nebo jste začátečník, vyberte si plán, který odpovídá většině vašich potřeb, a po úspěšném sestavení zvažte vybudování druhé rampy s přizpůsobením.
  reklama

Část 2 ze 4: Jak organizovat zásoby

 1. Obrázek s názvem Postavte rampu na skateboardu Krok 4

  1 Vytvořte si seznam toho, co potřebujete. Použijte svůj plán jako vodítko pro to, jaké nástroje jsou potřeba. V případě lepších alternativ se obraťte na místní železářství. Některé druhy dřeva mohou například poskytovat lepší povrch pro skateboarding, ale nemusí dobře odolávat podzimnímu dešti.
  • Nakupte šrouby a dřevo v jakémkoli železářství. Zajistěte, aby délka a typ byly nejvhodnější pro vaše měření a plány.
  • Zvažte pronájem, půjčení nebo použití vlastního elektrického nářadí, abyste zkrátili čas. Například vrtačka s různými bity by byla užitečná, ale není nutná, pokud chcete použít pouze běžný šroubovák. Podobně by skládačka také zkrátila čas, pokud kácíte jakékoli dřevo.
  • Pokud zvolíte ocelové pokovování ve spojení se dřevem nebo místo něj, budete muset ve své oblasti najít místního výrobce oceli nebo středisko kovového šrotu. To může být ve vaší oblasti obtížné najít, takže začněte s návrhem a přizpůsobením podle toho, jaká ocel je vám k dispozici.
  • Držte se rozpočtu, zejména pokud se jedná o vaši první stavbu. Začátečnická rampa běžně stojí přibližně 200 dolarů za stavbu po zakoupení všech stavebních materiálů, ale to může snadno raketově vzrůst, pokud vezmete v úvahu elektrické nářadí, přizpůsobení nebo špičkové materiály.
 2. Obrázek s názvem Postavte rampu na skateboardu Krok 5

  2 Uspořádejte si řezivo. Zatímco některé obchody vám to nařežou, připravte se, že si dřevo vytvarujete podle svých představ sami. Profesionál vám ušetří čas a práci s elektrickým nářadím, takže tuto možnost zvažte do svého celkového rozpočtu, abyste mohli řídit svá očekávání.
  • Použijte tlakově ošetřené dřevo. Tento materiál je chemicky ošetřen za účelem ochrany proti růstu plísní a je dosti voděodolný. Poraďte se s prodejcem o všech možných alternativách. Tlakově ošetřené dřevo se dodává ve dvou barvách: měděný zelený nádech a přirozený tón. Jediným rozdílem je konzervační látka, takže si vyberte, co se vám nejvíce líbí.
 3. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard, krok 6

  3 Dvakrát měř a jednou řež. Než cokoli stříháte nebo tvarujete, pamatujte na staré přísloví.
  • Pokud si nejste jisti, proveďte faux set tak, že jej nakreslíte, protože je lepší udělat chybu na papíře, než zničit váš projekt a začít znovu. Nebojte se někoho požádat o pomoc.
  • Nenechte se stydět za chyby. Možná budete muset sebrat další kusy dřeva, ale nevzdávejte to, protože zpracování dřeva je dovednost, kterou je třeba časem rozvíjet.
 4. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard Krok 7

  4 Uschovat. Bezpečnost by měla být vaší prioritou číslo jedna, jak při stavbě rampy, tak pro konečný výsledek, když je rampa používána.
  • Noste brýle, abyste odklonili kusy dřeva a chránili oči před pilinami.
  • Noste vhodné oblečení, protože volné oblečení může být snadno zachyceno nástroji.
 5. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard, krok 8

  5 Zachovejte dřevo, aby byla zajištěna dlouhá životnost vaší rampy. Dřevo nevydrží věčně, proto ho chraňte těsnicím materiálem vhodným pro brusle, jako je Skatepaint, což je polyuretanový tmel, který chrání před vodou.
  • Chraňte svoji rampu před deštěm a živly tím, že jí dodáte hladký povrch s tmelem.
  reklama

Část 3 ze 4: Jak si vybudovat rampu

 1. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard, krok 9

  1 Vyřízněte boky rampy. Z překližky zpočátku vyříznete dva boční díly. Ty budou chatrné, ale budou to vnější strany rampy.
  • Pokud jste si nenechali dřevo řezat v železářství, tužkou nakreslete čáry a skládačkou prořízněte podél těchto čar.
 2. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard, krok 10

  2 Zarámujte rampu. Počínaje opěrou zad, přibijte čtyři podpěry nalezené v plánu. Buďte k nehtům velkorysí, protože každý hřebík dodává rampě větší oporu. Poté, co jsou všechny čtyři podpěry bezpečně připevněny, zarovnejte druhou stranu a zajistěte ji ve spodní části podpěr.
  • Boky rampy připevněte k přední kotvě. V tomto okamžiku je životně důležité zajistit, aby byl snímek na úrovni, protože pokud není na úrovni nyní, nebude ani po dokončení.
 3. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard, krok 11

  3 Nasaďte podpěry rampy. Počínaje nahoře připojte 2x6 a 2x4 osm palců od sebe, 2 “stranou nahoru. Nejprve připojte 2x6, protože odstraněná délka z 2x4 pomůže udržet rampu, která je v jedné rovině se zemí.
  • Můžete také zdvojnásobit na deskách 2x6 přibližně čtyři palce od horní části rampy pro další podporu rampy.
  • Pod 2x6 můžete také připevnit podpěru (dvě delší 2x4), protože i když je nepravděpodobné, že se zlomí, přidaná podpora skutečně posílí strukturu.
 4. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard, krok 12

  4 Připojte zbývající překližku. Vezměte dva 4 ”x 6” a postavte je na nejvyšší 2 ”x 6”. To dává vaší rampě krátkou, ale bezpečnou hranu, na které se můžete postavit. Poté, co bezpečně přibijete, vezměte své dva listy překližky a nejprve připevněte horní. Poté, co je bezpečně připevněn šrouby, připevněte spodní list. Spodní list by měl mírně přesahovat rampu, aby se vytvořil hladký přechod z rampy na chodník. Nezapomeňte vrtat šrouby shora dolů, aby se něco nezachytilo, takže rampa bude hladká.
  • Zašroubujte šrouby do každé patky počínaje shora, abyste zajistili hladký přechod mezi panely.
 5. Obrázek s názvem Postavte rampu na skateboardu, krok 13

  5 Vytvořte povrch své rampy. Vezměte dva listy masonitu nebo skatelitu a položte je na předchozí listy překližky. Toto bude hotový, odhalený vrchol rampy. Po pečlivém zarovnání je zajistěte pomocí šroubů přibližně každých šest až osm palců. Nezapomeňte začít nahoře a vždy sešroubujte dolů do rampy.
  • Pokud je to možné, nepokládejte šev masonitu nebo skatelitu přímo na šev dvou překližkových desek, aby byla rampa pevnější.
 6. Obrázek s názvem Postavte rampu na skateboardu, krok 14

  6 Připevněte ocelovou desku ke spodní části rampy. Při vrtání oceli nejprve pomocí vrtáku vyvrtejte otvor pro šroub. Dále zašroubujte šroub. to pomůže zajistit, aby šrouby byly v jedné rovině s kovem. reklama

Část 4 ze 4: Jak vylézt na povrch vaší rampy

 1. Obrázek s názvem Postavte rampu na skateboardu, krok 15

  1 Vyberte horní vrstvu. První dvě vrstvy by měly být ⅜ ”neošetřené překližky, ale horní vrstva může být Skatelite, Masonite, nebo můžete jednoduše bruslit přímo na překližce. Vyberte si horní vrstvu podle svého rozpočtu a klimatu.
  • Skatelite je nejnákladnější povrch, protože jej používají profesionálové a je odolný vůči povětrnostním vlivům.
  • Masonite je hladký temperovaný sololit, který má rozumnou cenu, ale není odolný vůči slunci a dešti, proto musí být chráněn.
  • Překližka není odolná vůči povětrnostním vlivům a je nemilosrdná, když padáte, ale je nákladově nejefektivnější volbou pro váš povrch.
 2. Obrázek s názvem Postavte rampu na skateboardu, krok 16

  2 Zbruste všechny zubaté hrany nebo uvolněné rohy. To je třeba provést zejména při použití překližky. Překližka se dodává v různých stupních v závislosti na kvalitě. Kvalita překližky naznačuje její trvanlivost. Překližka se skládá z vrstev a každé vrstvě je přidělena známka. Například první písmeno je známka horní vrstvy, zatímco druhé písmeno je známka spodní vrstvy.
  • Třída A je nejvyšší třída překližky bez uzlů, prasklin nebo prasklin.
  • Třída B je pevná s minimem uzlů a rozštěpů. Obvykle se brousí hladce, ale možná budete potřebovat další broušení.
  • Třída C má uzly až do průměru 1 ½ ”a praskliny a praskliny, které ovlivňují celistvost dřeva.
  • Třída D bude mít mnoho prasklin a prasklin. Uzly mohou být velké až 3 palce a povrch bude třeba brousit. Stupeň D je nejnižší stupeň, ale nákladově nejefektivnější.
  • Finská bříza je vysoce kvalitní překližka, ale je drahá a může být obtížné ji najít.
 3. Obrázek s názvem Build a Skateboard Ramp Step 173 Dokončete povrch rampy. Ať už používáte skatelit nejvyšší kvality nebo cenově výhodnější překližku, vždy chraňte svůj materiál před povětrnostními vlivy.
  • Skatelite je odolný vůči slunci a dešti, ale položení dehtového papíru pod něj ochrání základnu překližky před jakoukoli vodou, která se dostane dovnitř prasklinami.
  • Pokud používáte masonit nebo překližku, chraňte svůj povrch před deštěm voděodolnou barvou. Použijte Spar uretan nebo polyuretanovou barvu. Spar Urethane je nejtěžší, ale také nejdražší. Polyuretan nechrání tak dobře jako Spar Urethane, ale je dodáván v různých barvách.
 4. Obrázek s názvem Postavte rampu pro skateboard, krok 18

  4 Zakryjte rampu plachtou, abyste získali další vrstvu ochrany. Během zimy určitě odhraďte veškerý sníh, abyste zajistili, že vlhkost nepronikne a nezdeformuje vaše dřevo. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Uvažoval jsem o použití mořské překližky pro horní vrstvu. Jaká je vaše rada? Určitě bude lépe počasí. Jen mějte na paměti, že dřevo ošetřené tlakem zanechá ošklivou infekci, pokud se vám objeví tříska.
 • Otázka Mohu použít dřevo, které jsem našel v recyklačním kontejneru? Ano, můžete, pokud není super prasklý nebo shnilý.
 • Otázka Jak mohu opravit zalomení v malé rampě? Máte dvě možnosti. Nejprve můžete vyjmout okolní šrouby, nechat dřevo odpočinout a přišroubovat ho zpět. Alternativně můžete pod zalomení přidat další trám a zašroubovat jej.
 • Otázka Mohu tuto rampu použít na příjezdové cestě nebo pouze ve skate parku? Můžete jej použít na příjezdové cestě, pokud je příjezdová cesta zcela rovná.
 • Otázka Jak k tomu přidám coping a co použiji pro coping? Na zvládání používáte kovovou trubku. Vyřízněte díru tam, kde chcete mít coping, vložte kovovou trubku do zářezu, aby perfektně seděla, a super přilepte coping na rampu.
 • Otázka Jak najdu společnost, která staví skateboardové rampy? Chcete -li zobrazit nejbližší umístění, vyhledejte ve vyhledávači výraz „společnosti skateboard ramp v mém okolí“.
 • Otázka Je nutné k dobrému rozjetí položit kov na horní okraj rampy? Není to nutné, ale je užitečné, když se učíte vstoupit.
 • Otázka Jak postavím rampu, která je zakřivená? Musím ohýbat desku ze dřeva? Překližka se snadno ohýbá, takže stačí použít určitou sílu a poté ji zašroubovat. Dávejte pozor, abyste ji nenutili do ostré křivky, protože se stále může zlomit.
 • Otázka Jak dlouho trvá vybudování skateboardové rampy? Pokud tvrdě pracujete a máte všechny materiály, mělo by to trvat asi 1, 2 nebo 3 dny.
 • Otázka Kolik je to celkem? Záleží na tom, jaké materiály použijete. Může to být kolem 100 - 300 dolarů, ale vše závisí na tom, jak velká je rampa (na velkou rampu je potřeba více dřeva), druhu dřeva atd.
Nezodpovězené otázky
 • Pokud by to bylo 1x6 místo 2x6, ovlivnilo by to rampu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Chcete -li dosáhnout lepších výsledků a silnější rampy, věnujte čas použití šroubů místo hřebíků. Šrouby po čase obvykle nevyčnívají. Kdo chce zachytit rezavý hřebík poté, co zachytil vzduch?
 • Jakékoli hřebíky ve struktuře vždy zazálohujte šroubem nebo dvěma.
 • Pomocí profesionálních plánů od společností eliminujte plýtvání a podrobně vysvětlete každý krok.
 • Přidání vrstvy tenkého vosku může usnadnit vaši jízdu na rampě a také přidat určitý stupeň odpružení v případě pravděpodobného pádu.
 • Pro lepší vizualizaci vaší rampy můžete pomocí softwaru 3D modelování navrhnout svůj dvorek a navrhnout maketu rampy. Podívejte se na bezplatný software Sketchup od Googlu. Někteří návrháři ramp dokonce nabízejí plány ve 3D formátu, které vám pomohou vizualizovat umístění a vybudovat rampu online.
 • Pro desku stolu v zásadě vytvoříte robustní krabici nebo tvar „stolu“ a na vrchol přidáte překližku. Přidejte trochu podpory přes horní část a část do nohou pro kolo. Dávejte pozor, abyste přidali startovací rampu a úlovek.
 • Chcete -li, aby záchytná rampa vytvořila méně křivky nebo vytvořila dlouhý trojúhelník s některými podpěrami přes střed a po stranách a uprostřed!
 • Pokud máte potíže s převrácením rampy, přidejte na zadní stranu 2x4 s nebo překližku pod úhlem 45 stupňů.
 • Masonite nestárne dobře, takže jej před použitím nechejte zakrytý a zbavte prachu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Na jízdní plochu nikdy nepoužívejte hřebíky. To je velmi nebezpečné!
 • Nezačínejte stavět, dokud nebudete se svým designem spokojeni a nezapadá do vašeho rozpočtu a časové osy. Vyhněte se nákladným chybám a nežádoucím bolestem hlavy tím, že zvládnete svá očekávání.
 • Jako u každého extrémního sportu se ujistěte, že máte bezpečné umístění a kvalitní bezpečnostní vybavení.
 • Uvědomte si kvalitu materiálu, který používáte. Pro dobrý skok po dřevě nedostávejte žádné kusy dřeva, které mají obrovské díry, kde budete jezdit. Pokud je shnilý na skvrnách, způsobí špatné skoky a potenciální zranění.
 • Při skákání vždy noste přilbu!
 • Při stavbě nepoužívejte drogy ani alkohol, protože to může narušit váš úsudek a i ta nejmenší chyba může vést k strašnému zranění.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Otevřený prostor pro skákání, nejlépe rovná zpevněná plocha.
 • Plán pro vaši rampu.
 • Dřevo v různých rozměrech odpovídajících vašemu plánu (např .: 2x4, 2x6, 4x6's).
 • Listy překližky.
 • Kladivo
 • Šrouby (potažené pro tlakově ošetřené dřevo, pokud používáte tlakově ošetřené dřevo)
 • Hřebíky
 • Rovná nebo rovná hrana.
 • Tužka/značka pro design.
 • Šroubovák
 • Viděl
 • Zednář

Populární Problémy

Po bouřlivém začátku své doby jako světové jedničky byla Naomi Osaka posílena příchodem Jermaine Jenkinsové.Jste na Manhattanu a potřebujete chytit letadlo z letiště Newark (oficiálně známé jako Newark-Liberty International Airport nebo EWR) v New Jersey. Existuje mnoho způsobů, jak toto dojíždění uskutečnit, i když některé jsou pohodlnější než ...Jak opravit nerovnoměrné tkaničky. Při chůzi vaše nohy tlačí na boty. To může přitáhnout nebo zatlačit vaše tkaničky na jednu nebo druhou stranu a nakonec vám může zanechat tkaničky, které se neshodují v horní části boty. Naštěstí toto ...Jak hrát útok v ping pongu. Ping-Pong je úžasná hra, pokud se hraje profesionálně, učení trvá krátce, ale zvládnutí trvá roky. Výběr herního stylu od začátku vaší cesty je klíčem k vašemu úspěchu. Ping ...