Jak se vyhnout zbytečným výdajům na letišti

V dnešní době je rezervace letu dostatečně drahá, než se započítají další náklady související s cestováním, jako jsou zavazadla, parkování a jídlo. Cestování s méně prostředky je však možné, pokud znáte správné triky. Pokud nechcete při čekání na vzlet utratit více peněz, než kolik musíte, může vám pomoci udělat si trochu plánování předem, abyste se ujistili, že jste připraveni. Některé klíčové body, které je třeba si zapamatovat, jsou sbalit si světlo, vzít s sebou cokoli navíc, co si myslíte, že byste během letu mohli potřebovat, a skočit na speciální nabídky a další příležitosti k úsporám, kdykoli můžete.

Metoda 1 ze 3: Balení moudře

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 1

  1 Zabalte pár lehkých svačinek. Načerpejte balené potraviny, o které se můžete během letu ukousnout, nebo zhltněte velké jídlo, o kterém víte, že vás udrží, dokud nepřistanete. Tímto způsobem budete méně v pokušení zastavit se na jídelně, kde jsou možnosti obvykle poměrně drahé. Pokud z vás dostane to nejlepší, vyhledejte místo restaurace automat nebo kiosek s občerstvením.
  • Položky, jako jsou chipsy, granola tyčinky, míchané ořechy a sladkosti, jsou perfektním občerstvením pro létání.
  • Letiště může dostat pryč s účtováním přemrštěných cen za jídlo, protože ví, že mnoho cestovatelů nemá jinou alternativu.


 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 2

  2 Vezměte si s sebou láhev vody. Naplňte malou přenosnou nádobu, kterou si můžete vzít s sebou na palubu nebo ji schovat do tašky. Předejdete tak žízni a objednání nápoje v letadle. Pokud nemůžete mít v pohotovostním režimu nápoj, zastavte se u fontány a napijte se, než nastoupíte.
  • Vezměte si s sebou jednu nebo dvě prázdné láhve, které můžete znovu naplnit, až se dostanete do terminálu.
  • V některých případech vám může být povoleno zabalit do zavazadla pouze určitý počet tekutých uncí. Pokud překročíte regulované množství, můžete být nuceni své nápoje jednoduše vyhodit.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 3

  3 Dodejte si vlastní čtenářský materiál. Myšlenka čelit dlouhému letu bez prostředků zábavy může být důvodem k hrůze. Zasuňte knihu, časopis nebo noviny do příručního zavazadla, abyste se měli ve vzduchu čím zabavit. Cestovatelé, kteří nejsou připraveni na nudu, se často ocitnou v letištním knihkupectví o velké peníze za romány.
  • Využijte této příležitosti a stihněte papírování nebo deníky, které jste odkládali.
  • Můžete také zvážit stažení elektronických knih do smartphonu nebo zařízení eReader. To vám představí množství literatury přímo na dosah ruky.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 4

  4 Udělejte místo pro další náležitosti. Když už jste u toho, nezapomeňte na další praktické potřeby, jako jsou špunty do uší, nachlazení, tkáně a dezinfekce rukou. Můžete očekávat, že za ně v letištních obchodech zaplatíte více, než byste normálně zaplatili. V zásadě plánujte rezervaci prostoru pro cokoli, co byste mohli nakonec muset koupit, kdybyste se ocitli bez něj.
  • Sepište si kontrolní seznam a při balení si jej projděte, abyste se ujistili, že po sobě nezanecháte nic důležitého.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyhýbání se dalším výdajům

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 5

  1 Úspora na parkování. Každý chce kýžené místo nejblíže svému terminálu, ale ty budou téměř vždy za vysokou cenu. Budete mít větší štěstí, když necháte své vozidlo někde mimo provoz a podniknete krátký výlet kyvadlovou dopravou, abyste se dostali tam, kde potřebujete. Při plánování dne nezapomeňte počítat s delší dobou jízdy nebo chůze.
  • Podívejte se na online parkovací služby jako BestParking.com a LongTermParking.com, které vám pomohou najít nejvhodnější řešení parkování v této oblasti za nízké nebo žádné náklady.
  • Pokud je to možné, požádejte přítele, aby vás včas odletěl, nebo najměte řidiče Uberu nebo Lyftu. Obě tyto možnosti jsou levnější než parkování na letišti.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 6

  2 Vyměňte si měnu předem. Než čekat, až se dostanete na letiště, abyste vyměnili své peníze za cizí měnu, vezměte je do banky a nechte si to udělat předem. Tam vám poskytnou potřebnou měnu, aniž by vyžadovali nehorázné poplatky za služby. To je obzvláště užitečné, pokud cestujete s rozpočtem.
  • Výměna měny v místní bance může být zpoplatněna, ale jen zřídka bude tak vysoká jako na letišti.
  • Po příjezdu do jiné země se ujistěte, že převedete dostatek peněz na zaplacení dopravy a dalších základních služeb.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 7

  3 Zakázané položky nechte doma. Hygienické výrobky a další věci, které nesplňují bezpečnostní požadavky, často putují rovnou do koše. Pak vám nezbude nic jiného, ​​než si později zakoupit náhradní díly, které mohou vaši peněženku vybít rychleji, než se očekávalo.
  • Seznamte se s typy položek, které jsou leteckou společností, se kterou létáte, zakázány, abyste měli jasno v tom, co je a co není dobré přinést.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 8

  4 Vyhněte se obchodům a obchodům se suvenýry. To je viníkem většiny letištních výdajů. Je to také nejhorší druh, protože přijdete o peníze za věci, které nepotřebujete. Pokud máte před startem čas zabít, použijte ho ke čtení, naplánování itineráře nebo zavolejte svým blízkým místo nakupování z okna.
  • Pro jistotu je často nejlepší vyhnout se pokušení a zcela se vyhýbat letištním obchodům.
  • Získejte své suvenýry z malých místních obchodů poté, co dorazíte do cíle.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Úspora na letence

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 9

  1 Zarezervujte si let v příhodný čas. Proveďte malý průzkum, abyste zjistili, kdy jsou letenky nejlevnější, a naplánujte si cestu kolem tohoto okna. Může se také vyplatit porovnávat ceny a kupovat jednosměrné letenky na odlétající i vracející se lety, pokud tak můžete ušetřit. Mějte na paměti, že ceny letenek jsou často mimo oblíbené turistické sezóny nižší.
  • Hledání letů týdny nebo dokonce měsíce před skutečným datem cesty vám může pomoci získat nejlepší možnou nabídku.
  • Úterý, středa a sobota jsou obecně nejlevnějšími dny v týdnu k létání - v těchto dnech bývají letadla méně přeplněná.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 10

  2 Využijte výhod cestovních odměn. Pokud často cestujete nebo máte tendenci platit za věci pomocí své kreditní karty, je možné, že jste si vybudovali dostatek mil pro časté létání, abyste si mohli užít bezplatný (nebo výrazně zlevněný) let. I když ne, možná budete stále moci získat občerstvení nebo jiné letové dobroty. Akumulované výhody mohou výrazně odlehčit vaši finanční zátěž, takže je nejlepší je použít, když máte příležitost.
  • Před rezervací letu zkontrolujte své body a zjistěte, zda můžete vydělat na některých výhodách, které ušetří peníze.
  • Ušetřete si své výhody na čas, který opravdu potřebujete, například na mezinárodní let nebo na nouzovou cestu domů.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 11

  3 Nekontrolujte tašku. Poplatky za zavazadla tvoří hlavní část cestovních nákladů většiny lidí. Pokud je to možné, zabalte vše, co potřebujete, s sebou do jedné příruční tašky, kterou můžete mít u sebe po celý let. Udělejte z něj větší kufr nebo tašku, abyste maximalizovali prostor, který máte.
  • Podívejte se na stanovy letecké společnosti a zjistěte, jaké jsou jejich zásady týkající se zavazadel. Některé společnosti, zejména jihozápad, umožňují čtenářům zkontrolovat až dvě tašky bez placení poplatků.
  • Za předpokladu, že se nedostanete jen s jedním zavazadlem, mějte odbavená zavazadla pod maximální váhou, abyste se vyhnuli dalším poplatkům.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zbytečným výdajům na letišti Krok 12

  4 Vzdejte se místa. Letecké společnosti někdy nabízejí pobídky nezištným zákazníkům, kteří jsou ochotni podniknout zásah, aby let mohl odletět včas. Patří sem bezplatné nebo snížené ceny letenek a hotelů. Může to být nepohodlné, ale v dlouhodobém horizontu vám to může ušetřit značné množství peněz.
  • Tento kompromis bude fungovat nejlépe, pokud jste sami nebo cestujete s flexibilním rozvrhem.
  • Můžete také zajistit ubytování prostřednictvím letecké společnosti pro lety s dlouhým přestupem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Stanovte si cestovní rozpočet a snažte se od něj nevzdálit.
 • Pokud cestujete s malými dětmi, konsolidujte jejich zavazadla co nejefektivněji. Pokud sbalíte chytře, možná se vám do jednoho pytle dokonce vejde vše potřebné.
 • Oblečte se do více vrstev, abyste měli méně oblečení, které byste mohli nacpat do zavazadel.
 • Než se dostanete na letiště, zajděte do večerky a najděte si jídlo a zásoby na poslední chvíli.
 • Místo foukání peněz na drobnosti a jiné šikovné dárky pořiďte spoustu obrázků. Často jsou nejlepším způsobem, jak si připomenout vzrušující výlet.

reklama

Varování

 • I když je možné snížit náklady na létání, nikdy to nebude tak levné, jak byste si přáli. Nastanou chvíle, kdy jednoduše nebudete mít jinou možnost, než zaplatit za věci, o které se musíte starat.
 • Dávejte pozor, kde parkujete, i když je to někde mimo areál. Jízdenka vás může nakonec stát více než parkovací lístek!
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak přežít dlouhý pád. Co můžete dělat, když sklouznete z lešení 10 příběhů nad zemí, nebo se ocitnete volně padající, když selže váš padák? Šance nejsou na vaší straně, ale přežití je možné. Pokud dokážete udržet své ...Víme, že je docela frustrující, když nemůžete hladce otevřít dveře, protože se zaseknou v rámu. Vaše dveře se mohou otírat o rám, pokud jsou ochablé nebo když jsou příliš velké, ale naštěstí existují některé opravdu snadné ...

30. března 2016; Key Biscayne, FL, USA; Novak Djokovič (R) si podá ruku s Tomášem Berdychem (L) desátý den Miami Open v Crandon Park Tennis Cente.R. Kelly poskytl rozhovor s Gayle Kingovou, která se vysílá ve více částech. Zjistěte více o rozhovoru a podívejte se, jak jej sledovat online.

Váš kompletní průvodce sledováním živých přenosů San Francisco Giants online nebo na mobilu bez předplatného v roce 2017.