Roger Federer spí 12 hodin denně, což pomáhá jeho dlouhověkosti

Švýcarský maestro Roger Federer miluje svých 40 mrknutí

Švýcarský maestro Roger Federer miluje svých 40 mrknutí

Kolik spánku potřebuje elitní sportovec? Nebo nějaký sportovec? Když se zeptáte jednoho z největších tenistů všech dob, možná dostanete číslo na horním konci spektra. Skutečně, Rogere Federere jednou řekl :

„Pokud nespím 11 až 12 hodin denně, není to správné. Pokud nemám tolik spánku, ublížil jsem si. '

Změní to naši předpojatou představu, že více než 8 až 9 hodin spánku je z dlouhodobého hlediska příliš mnoho a škodlivé? Neměli by se všichni snaživí sportovci probudit o rozbřesku a začít svůj den s asketickou disciplínou?

Vědci spánku si myslí, že ne; ve skutečnosti dávají palce spánkové rutině Rogera Federera. Řada studií ukázala, že sportovci skutečně potřebují více spánku než průměrný Joe, protože zotavení je pro ně při výkonu na špičkové úrovni zásadní.

Vzhledem k tomu, že se profesionální sportovci v průměrný den tak namáhavě namáhají, trpí jejich tělo více, než je běžný podíl opotřebení a zátěže - což vede k chronickým zánětům. A spát déle než osm hodin vede dlouhou cestu k boji proti tomuto zánětu a pomáhá jednotlivci plně se zotavit do dalšího dne.

Předpokládá se, že Roger Federer v noci spí 10 hodin s dvouhodinovým denním zdřímnutím. Ale i když polovinu každého dne svého života strávil v blaženém spánku, švýcarskému maestrovi se podařilo vyhrát rekordních 20 grandslamů. A nadále je jedním z nejlepších v oboru ve vysoce náročném sportu i ve věku 38 let.

Možná ty hodiny strávené přeskupováním mají něco do činění s jeho úctou vzbuzující dlouhověkostí?

Mnoho dalších skvělých sportovců kromě Rogera Federera hodně spí

Usain Bolt

Usain Bolt

Další certifikovaný šampion a současný držitel světového rekordu ve sprintech na 100 m a 200 m Usain Bolt také spí asi 10 hodin denně. Bývalý sprinter, často považován za největšího sportovce své doby, také během dne házel zdřímnutí, aby měl energii.

'Spánek je pro mě nesmírně důležitý - potřebuji odpočívat a zotavit se, aby trénink, který dělám, byl absorbován mým tělem,' řekl jednou olympijský vítěz.

LeBron James, jeden z největších sportovců, jaké kdy basketbalová hra přinesla, údajně potřebuje 12 hodin spánku, aby mohl pokračovat na elitní úrovni. Čtyřnásobný NBA MVP a trojnásobný vítěz šampionátu je LeBron jedním z nejschopnějších hráčů na hřišti. Možná se mu právě lépe spí než jeho soupeřům!

Pak je tu případ sportovce, který posunul svůj spánkový režim na jinou úroveň. Doslova.

Nejzdobenější olympionik všech dob, Michael Phelps, simulované spaní ve výšce 8500-9000 stop . Výhody jsou zřejmé. S menším množstvím kyslíku je tělo nuceno pracovat tvrději, aby dodalo energii svalům, a tím zlepšilo výkon na hladině moře.

Muselo to fungovat, protože Phelps získal 28 olympijských medailí, než zavěsil plavky a odpočíval si zaslouženě.

Michael Phelps nyní může po 28 olympijských medailích zvednout nohy

Michael Phelps nyní může po 28 olympijských medailích zvednout nohy

Když se vrátíme k tenisu, zdá se, že elitní kolega Rogera Federera, Andy Murray, spal 12 hodin denně během svého vítězného běhu ve Wimbledonu v roce 2013. Skot se stal prvním britským tenistou po 77 letech, který získal korunu.

Maria Sharapova byla také citována, aby milovala svůj spánek.

Na opačném konci spektra je Rafael Nadal, jeden z nejrušnějších hráčů na kurtu a dlouholetý rival Rogera Federera. Nadal není fanouškem nadměrného spánku , ale i on zajišťuje, že těch osm hodin během soutěže dostane.

Pouze čas ukáže, zda jej nároky na jeho vysoce fyzickou hru vyčerpají, nebo zda je schopen vyrovnat se s dlouhověkostí Rogera Federera na největší scéně.

Dieta, cvičení a trénink byly vždy považovány za základní kámen úspěchu sportovce. Ale spánek může být čtvrtým pilířem potřebným k tomu, aby budova stála.

Roger Federer je toho příkladem. Zotavení je pro výkon stejně klíčové jako další tři výše zmíněné faktory a Federerova dlouhověkost v tenise je toho důkazem.

Jak Roger Federer pokračuje v dokonalosti na soumraku své kariéry, udělal by dobře, aby zajistil, že se také dobře vyspí.

Populární Problémy

Státní nepřátelé UT Martin a ETSU se v sobotu setkávají na tvrdém dřevě. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Vzhledem k tomu, že na Nintendo Switch neexistuje žádná aplikace pro Discord, budete potřebovat počítač, aby se vaše obrazovka Switch mohla streamovat a poté přehrávat obrazovku v okně (pomocí VLC nebo jiného přehrávače videa), aby ji Discord zobrazil. Tato wikiHow bude ...

Richard Gasquet věří, že Novak Djokovič není vinen za případy COVID-19, které se objevily na Adria Tour. Gasquet také hovořil o tom, proč je nepravděpodobné, že budou budoucí turnaje zrušeny, i když se objeví několik pozitivních případů.

Jak bezpečně cvičit po angioplastice. Když plaketa začne blokovat průtok krve do vašeho srdce, máte zvýšené riziko bolesti na hrudi, srdečních záchvatů a dalších srdečních příhod. Angioplastika může pomoci zlepšit průtok krve do srdce ....

Výstava psů Beverly Hills 2020 se koná v neděli na stanici NBC. Zde je návod, jak jej sledovat online zdarma, pokud nemáte kabel.