Krátká historie zlaté éry mužského tenisu

The Big 4 at ATP World Tour Finals

The Big 4 at ATP World Tour Finals

Tenisová sezóna je opět v plném proudu, Australian Open 2019 se blíží do druhého týdne. Nejvýznamnější zprávou z prvního týdne mistrovství byl Andy Murray, který naznačoval, že vede poraženou válku proti zranění kyčle. Nebude -li se po druhé operaci kyčle pozoruhodně zotavovat, pokud by se touto cestou vydal, pravděpodobně bude letos nucen odejít do důchodu.

To by signalizovalo konec éry Velké 4, jak ji známe. A pokud je to skutečně způsob, jakým se věci nakonec projeví, historie pravděpodobně zaznamená rok 2017 jako konec éry Velké čtyřky, vzhledem k tomu, že Murrayovo zranění v roce 2018 sužovalo.

Je nesmírně smutné, že Murray s největší pravděpodobností nebude schopen klanět se podle svých vlastních představ a že zranění kyčle si opravdu začalo vybírat daň v době, kdy byl světovou jedničkou 1. To je pozoruhodný výkon vzhledem k tomu, že byl proti třem z pěti (nebo šesti) největších mužských tenistů všech dob.

Přestože se éra Velké čtyřky pomalu chýlí ke konci, zlatá éra mužského tenisu je stále dárkem, který stále dává, do semifinále vstupují Novak Djokovič a Rafael Nadal a vypadají dobře na další grandslamové závěrečné zúčtování. Na tomto pozadí je to jako vhodný čas znovu navštívit vývoj této neuvěřitelně dlouhé zlaté éry.

Byl to GEM!

Tato zlatá éra mužského tenisu (nyní tomu budu říkat GEM a slovo „tenis“, které se od nynějška používá, bude odkazovat na mužský tenis) trvala téměř patnáct let a počítání. Tuto éru by bylo možné rozdělit na několik „dílčích epoch“, z nichž každá by byla považována za jednu z největších tenisových dob všech dob.

Mladý šampion Federer - Australian Open (2004)

Mladý šampion Federer - Australian Open (2004)

Emergence of a Giant (2003-2005)

Než GEM začal, bylo to všechno o Federerovi. Federer je hedvábně hladký. Tenis vypadá krásně a bez námahy. Jeho výstřel vyráží dech; jeho soudní hnutí je ztělesněním efektivního minimalismu.

tenisová loketní kytara

Jeho průlom nastal v roce 2003, kdy vyhrál svého prvního majora a zakončil rok na patách Andymu Roddickovi jako světovému č. 2. Tím se připravila půda pro historický běh.

Během následujících dvou let vyhrál pět majorů a v letech 2004-2005 dosáhl na Grand Slamy neuvěřitelných 46: 3. Mohl by někdo předpokládat, že taková dominance v moderním tenise bude ještě někdy vidět?

V letech 2006-2007 vyhrál Federer šest Majors, na grandslamových turnajích neskutečných 53: 2 a během tohoto období odehráli všech osm velkých finále. Jeho jediné dvě porážky byly Nadal, ve finále French Open 2006 a 2007.

naučit se stolní tenis
Šampion French Open (2005), když byl ještě teenager

Šampion French Open (2005), když byl ještě teenager

Big Two: The Fedal Duopoly (2005-09) | Vznik dvou dalších (2008 - 2010)

Nadal je v mnoha ohledech protikladem Federera: neustálý svazek neutuchající energie na kurtu. Je levák s kladivem forhendu a ocelovým bekhendem; antukový kurt maven.

Stejně jako Federer se však zapíše do historie s legitimním případem, který bude považován za největší, který tuto hru hrál.

Že se v době Peak Federera vynořil, prospíval a rozkvétal, je obrovská zásluha na Nadalově síle a navždy bude součástí jeho odkazu. Během této fáze (2004 - 2007) se stal jasným celkovým číslem 2 a `` králem jílu '', později v roce 2008 vystoupil na světovou jedničku a etabloval se jako nejvyšší hráč na všech površích (2008 - 2010).

Ve věku 24 let se stal nejmladším hráčem v otevřené éře, který dosáhl kariérního grandslamu. Nesoutěžil jen s Federerem; na vzájemném souboji byl a stále zůstává, jeden na jednoho pravděpodobně největší tenista všech dob.

„Fedal“ mezi nimi vyhrál 11 po sobě jdoucích Majorů během jednoho úseku této „sub-éry“. V letech 2005 až 2010 skončily každý rok jako dva nejlepší světoví hráči.

Zatímco v tomto pětiletém úseku dominovala Velká dvojka, ve druhé polovině období došlo ke vzniku „Druhých dvou“, kdy se Djokovič a Murray oddělili od zbytku smečky ve snaze o Fedala.

Abych byl spravedlivý, Djokovič v těchto letech vyzýval Fedal mnohem více než Murray, ale Murray postupem času učinil přesvědčivý případ, který měl být uznán jako čtvrtý člen „Velké 4“. To znamená, že mezi úspěchy ostatních členů tohoto klubu a něj je nepochybně malá propast.

Na Australian Open 2008 vyhrál Djokovič svého prvního majora, když v semifinále porazil Federera. Na konci roku 2008 byli Big 4 světovými čtyřmi nejlepšími hráči.

V roce 2009 držela Velká čtyřka první čtyři místa v žebříčku pro celý kalendářní rok poprvé. Také v roce 2009 Murray vystoupil na světovou č. 2 v srpnu a po čtyřech letech skončil duální duo Fedal Top Two.

The Big 4 Era (2010 - 2016) | Age of the Djoker (2014 - 2016)

Šest z osmi finalistů Grand Slamu v roce 2010 bylo členy soutěže Big 4. Rok 2011 byl bezpochyby rokem Djokera, když vyhrál 3 Majors a 10 titulů a vytvořil jednu z největších tenisových sezón, jaké kdy byly k vidění.

disney plus bude na hoře

2012 by se dal popsat jako Peak Big 4, protože každý z nich vyhrál jeden z grandslamů. V roce 2013 znovu vyhráli všechny grandslamy.

Cementing jeho dědictví: Wimbledonský šampion (2015)

Cementing jeho dědictví: Wimbledonský šampion (2015)

Djokovič je možná nejkompletnějším tenistou vůbec - tím myslím, že v jeho hře není žádná rozpoznatelná slabina. V některých ohledech překonal Federera a Nadala. Proti oběma má vítěznou bilanci hlava-nehlava.

Zatímco Nadal se musel vypořádat s Peakem Federerem, Djokovič se musel vypořádat s Peak Big 4. Pokud jste pro tenis přijali a přizpůsobili systém Elo (ten, který se používá v šachu), což odpovídá síle soupeřů, proti nimž vyhrál, Djokovič dosáhl špičkové hodnocení, které právě zastiňuje vrcholy Borga a Federera, vůbec nejvyšší.

S rizikem, že to bude znít směšně, stejně jako Federer a Nadal, věřím, že v době, kdy opona spadne na jeho kariéru, bude mít také pádný případ, který bude považován za vůbec největší.

V letech 2014–2016 vyhrál Djokovič šest velkých šampionátů, přičemž v tomto úseku se v grandslamovém tenise zúčastnil 70–6. A během tohoto běhu také vyhrál 14 titulů série Masters. Rovněž dosáhl nejvyššího celkového počtu bodů v žebříčku ATP, kterého bylo kdy dosaženo, a upevnil tak jeho dědictví jako všech dob.

Heartbeat of a nation - wimbledonský šampion (2016)

Heartbeat of a nation - wimbledonský šampion (2016)

Andy Murray - začněme tím, že načasování Murrayovy tenisové kariéry bylo, mírně řečeno, nešťastné. Abych použil golfovou analogii, Murray musel během své kariéry vyhrát tituly a bojovat proti ekvivalentu Tigera Woodse, Jacka Nicklause a Bobbyho Jonese.

V mnoha jiných dobách by Murray přiblížení se k dvouciferným titulům Major nebylo nepředstavitelné. V roce 2016 vyhrál svůj druhý Wimbledon, druhé olympijské zlato a vystoupil na světovou jedničku, čímž upevnil své zařazení do Velké čtyřky v této zlaté éře.

V letech 2015-16 také Federer a Nadal prošli značným poklesem, pronásledováni zraněními; ani jeden nevyhrál majora.

Nekonečný klenot: Zlatá éra, která stále dává (2017 - současnost)

V životě a zvláště ve sportu zůstává otec Time neporažen. Několik nadaných ho však může v některých případech držet na uzdě déle, než mohou obyčejní smrtelníci.

jak sledovat platbu za zhlédnutí na firestick

Rok 2017 byl návratem (s lehkým zvratem) do éry Big 2 Fedal, počínaje pohádkovým Federerovým oživením v Austrálii. Spolu s omlazeným a znovu oživeným Nadalem smetli všechny čtyři majory, každý vyhrál dva.

Nadal vyhrál US Open a byl zařazen na konci roku číslo 1.

Mírným zvratem v tomto hodu bylo, že se Federer a Nadal v roce 2017 setkali čtyřikrát a Federer porazil svého nepřítele čtyřikrát. Pro Federera to byl bezprecedentní výkon. Nadal stále dominuje jejich kariéře head-to-head, ale marže je nyní úctyhodnějších 23-15.

Výbuch z minulosti, který byl v roce 2017, pokračoval i rok poté. V roce 2018 Velká 3 znovu zametla grandslamy. Murray ztratil kvůli zranění téměř celou sezónu 2018 a na začátku tohoto měsíce (leden 2019) emocionálně oznámil, že může být nucen do důchodu.

Zatímco příští generace v letošním prvním Slamu zanechala trochu stopy, přičemž dva mladíci v semifinále a Stefanos Tsitsipas vyloučili Federera, čím více se věci mění, tím více se zdá, že zůstávají stejné. Je pravděpodobné, že se Nadal v neděli znovu utká s Djokovičem ve finále grandslamu.

Zlatá éra pokračuje a lesk jen stěží může být jasnější. Ať to tak pokračuje.

Populární Problémy

NASCAR míří v neděli do Charlotte na Coca-Cola 600. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat závod naživo online.

Dnes večer má premiéru osmá a poslední sezóna uznávané komedie Brooklyn Nine-Nine. Zde je několik způsobů, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak zabránit vypouklému disku. Vaše páteř obsahuje řadu meziobratlových plotének, které jsou naskládány mezi kostmi a při běžných každodenních činnostech fungují jako tlumiče nárazů. Vypouklý disk, známý také jako herniovaný disk, ...

Gojowczyk může mít proti Federerovi šanci, pokud na zápas přivede svoji hru A a švýcarský maestro bude mírně spokojený.

Tři zápasy od neporažené základní části pořádá San Diego State v sobotu UNLV. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Tenis: Marin Cilic vs Sam Querrey - profily hráčů