Byly otázky ohledně připravenosti Igy Swiateka na Roland Garros. Už se jich nikdo neptá

Uprostřed pondělních maratonských zápasů jste mohli mrknout a postrádat nejdominantnějšího hráče tenisu.Potřebujete hráče, který by udržoval váš turnaj podle plánu? Iga Swiatek je hráč pro vás.Minulé pondělí, poté, co Thiago Seyboth Wild potřeboval čtyři hodiny a 15 minut, aby naštval Daniila Medveděva v Court Philippe Chatrier, Swiatek dostal věci zpět na správnou cestu díky 73minutovému poprášení Cristiny Buscy.Dnes u soudu Suzanne Lenglenová poté, co Beatriz Haddad Maia a Holger Rune potřebovali téměř osm hodin, aby zajistili svá vítězství, Swiatek znovu přišel na pomoc. Vyhrála čtyři rychlé hry, než její soupeřka Lesia Tsurenko musela za stavu 5:1 v prvním setu odstoupit s virovým onemocněním.

Utkání, jak to bylo, trvalo pouhých 31 minut. Ale i kdyby byl Tsurenko zdravý, pravděpodobně by to byla pokřivená záležitost. Když hráli loni na antuce v Římě, Swiatek se bleskově propracovala k výhře 6:2, 6:0.Výsledkem je, že obhájce titulu je ve čtvrtfinále – tedy obchodním konci – Roland Garros. Vyhrála 41 her a prohrála jen devět. Čtyři ze sedmi setů, které odehrála, skončily 6:0. Na kurtu strávila celkem čtyři hodiny a čtyři minuty, což je zhruba doba, za kterou Rune v pondělí vyhrál čtvrtfinále. Pro Swiateka na terre battue může být největší výzvou, jak se vyhnout ztrátě koncentrace nebo motivace, když se nacházíte uprostřed obrovské výhry.

Pro Swiateka na terre battue může být největší výzvou, jak se vyhnout ztrátě koncentrace nebo motivace, když se nacházíte uprostřed obrovské výhry.Není divu, že Swiatek byla dotázána, zda to v Paříži není příliš snadné a zda by nemusela být připravena na výzvu, až se to stane. Ale pokud je někdo zvyklý procházet losováním Roland Garros, aniž by byl někdy vážně zpochybněn, je to Swiatek. V roce 2020 vyhrála turnaj bez ztráty setu; loni na cestě za titulem uklouzla a o jednu přišla.'Nemám pocit, že by to pro mě byl problém, protože... takových zápasů jsem měl mnoho,' řekl Swiatek poté, co v sobotu porazil Xinyu Wanga. „Ale snažím se brát co nejvíce pozitivních věcí, jako je sebevědomí a pocit, že můžu hrát svůj tenis. Ale také se trochu odreagovat od všech ostatních věcí a očekávání a jít do dalšího zápasu, jako by byl nový.'

Po tomto vítězství byl Swiatek obzvláště šťastný ze „způsobu, jakým jsem se během celého zápasu soustředil“.

Pro Swiateka na terre battue to může být ta největší výzva: Jak se vyhnout ztrátě koncentrace nebo motivace, když jste uprostřed bouřlivého vítězství.

Nic z toho není překvapením, ale ani před týdnem nic z toho nebylo samozřejmé. Swiatek přišla na Roland Garros poté, co odstoupila ze svého posledního zápasu v Římě s potenciálním zraněním nohy a není si zcela jistá, zda bude schopna obhájit titul v Paříži. Nyní je ve čtvrtfinále a obě ženy, které se zdály být největší překážkou její poloviny, soupeřka Elena Rybakina a bývalá francouzská šampionka Barbora Krejčíková, jsou obě venku. Její další soupeřka, Coco Gauffová, se snaží od ní získat hry, natož sety nebo zápasy. A většinou se vyhýbala politickým otázkám, které zneklidnily nasazenou dvojku Arynu Sabalenku a způsobily, že se v místnosti pro rozhovory neobjevila.

'Vím, že se každým dnem cítím lépe a lépe a přesně toho jsem chtěl na tomto turnaji dosáhnout,' říká Swiatek. 'Jsem rád, že cítím rytmus o trochu lépe v každém zápase.'

Mezi pondělními maratonskými zápasy v Lenglenu jste mohli mrknout a chybět nejdominantnější hráčka tenisu. Ale takhle to Swiatek dělá na Roland Garros. Je pravděpodobné, že koncem tohoto týdne ji uvidíme mnohem víc.

Populární Problémy

Jak vyrůst z Buzzcutu. Buzzcut vypadá skvěle a snadno se udržuje, ale vyrůst může být frustrující. Můžete očekávat, že vám vlasy porostou zhruba za měsíc, takže když čekáte, až vám narostou, vyzkoušejte pár nových účesů a experimentujte ...

Mike Leach a WSU budou uvedeni v nejnovější epizodě HBO '24/7 College Football' ve středu. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

„Cradle Did Fall“, další celoživotní skutečný kriminální film, má premiéru v neděli. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování online, pokud nemáte kabel.

Skuteční Belieberové projevují svou lásku a věrnost Justinu Bieberovi mnoha způsoby. Jedním z těchto způsobů je oblékat se jako Justin Bieber! Pokud se chcete oblékat jako True Belieber, musíte zachytit Justinův vzhled. Pohoď tričko. V poslední době byl Justin ...