Jak se stát instruktorem snowboardingu

Pokud máte rádi snowboarding, stát se instruktorem nabízí skvělý způsob, jak trávit čas učením druhých o něčem, co máte rádi, a zároveň vám to pomůže stát se lepším snowboardistou. Kromě toho se můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí a ušetřit peníze za náklady na vybavení a lístky na lanovku. I když to může znít jako splněný sen, stát se instruktorem zpočátku vyžaduje čas, úsilí a velké finanční investice. Pokud se chcete stát instruktorem snowboardingu, věnujte čas tomu, abyste se seznámili s hledáním školy a hledáním práce.

Část 1 ze 3: Hledání školy

 1. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 1

  1 Najděte příslušné vzdělávací organizace. Po celém světě existuje několik různých řídících orgánů. V USA je řídícím orgánem The Professional Ski Instructors of America - American Association of Snowboard Instructors (PSIA -AASI).
  • V Kanadě je řídící orgán známý jako Kanadská asociace instruktorů snowboardingu (CASI). Japonsko také používá CASI jako svůj řídící orgán.
  • Na Novém Zélandu se řídící orgán jmenuje Snow Board Instruction of New Zealand (SBINZ).
  • Švýcarsko uznává dva řídící orgány. První je The British Association of Snowsport Instructors (BASI), stejně jako The New Zealand Snow Sports Instructors Alliance (NZSIA).


 2. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 2

  2 Hledejte kurzy na internetu. Po celém světě existuje mnoho různých vzdělávacích kurzů. Vyhledávání na internetu pomocí výrazů „Staňte se instruktorem snowboardingu“ a názvu země vám poskytne seznam různých vzdělávacích kurzů. Kurzy se mohou pohybovat kdekoli od několika stovek do několika tisíc dolarů v závislosti na tom, kde se kurz koná a ubytování, která jsou v kurzu zahrnuta. Pokud se však podíváte dostatečně tvrdě, možná budete moci najít placené stáže, které fungují také jako certifikační kurz. Budete muset zaplatit programový poplatek, ale během kurzu vyděláte peníze, což by mohlo pomoci kompenzovat vaše náklady.
  • Bylo by moudré absolvovat kurz v zemi, kde plánujete být instruktorem. Tak budete mít jistotu, že vaše certifikace je platná tam, kde plánujete učit.
  • Před přihlášením do školy si zkontrolujte, zda vás škola může certifikovat podle řídícího orgánu vaší země nebo země, kde plánujete učit. Pokud tyto informace nejsou na webu snadno dostupné, zavolejte jim a zeptejte se jich přímo.
  • Pokud bydlíte poblíž lyžařského střediska, můžete si také ověřit, zda nabízejí školení instruktorů. To vám může ušetřit spoustu peněz na cestovních a ubytovacích nákladech.
 3. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 3

  3 Získejte certifikaci úrovně 1. Chcete -li získat certifikaci úrovně 1 ve Spojených státech, budete muset prokázat svou schopnost jezdit na snowboardu a také porozumět metodám výuky AASI. Budete si muset procvičit své snowboardové dovednosti, ale také budete muset strávit čas učením se o poslání a hodnotách AASI.
  • Jednou z nejdůležitějších věcí, o kterých se musíte dozvědět, je bezpečnost na sjezdovkách. Budete například muset pochopit, jak zajistit bezpečí svých studentů. Budete se také muset dozvědět, jak mohou povětrnostní podmínky ovlivnit například studenty.
  • Hodně z toho, co budete potřebovat k certifikaci úrovně 1, se můžete dozvědět na kurzu instruktora snowboardingu, ale není na škodu udělat si nějaké další studium na vlastní pěst.
 4. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 4

  4 Získejte certifikaci úrovně 2. Abyste získali certifikaci úrovně 2, budete muset nějaký čas pracovat jako instruktor úrovně 1. Do této doby zdokonalíte své učitelské a snowboardové dovednosti a nyní budete připraveni učit náročnější dovednosti pokročilejších snowboardistů.
  • V tomto okamžiku budete také kvalifikovaní učit snowboardisty, jak se vypořádat s náročnějšími podmínkami.
  • Existuje třídenní zkušební proces, který musí instruktor snowboardu absolvovat, aby dosáhl úrovně 3.
 5. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 5

  5 Získejte certifikaci úrovně 3. Pokud si přejete, můžete získat certifikaci úrovně 3 a stát se plně certifikovaným instruktorem. Abyste dosáhli této úrovně, budete se muset zúčastnit čtyřdenního certifikačního kurzu a poté úspěšně složit zkoušku na konci.
  • Tuto zkoušku zvládne na první pokus jen asi 10–20% instruktorů.
  • I když je to náročné, stát se instruktorem úrovně 3 může otevřít mnoho profesionálních dveří.
  reklama

Část 2 ze 3: Získání zaměstnání

 1. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 6

  1 Připojte se k profesnímu sdružení vaší země. Pokud jste v USA, měli byste vážně zvážit připojení k PSIA-AASI. I když ještě nejste certifikovaným instruktorem, můžete se připojit. Jakmile získáte certifikaci, můžete se stát certifikovaným instruktorem PSIA-AASI.
  • Připojením získáte přístup k síti dalších instruktorů.
  • Jako člen profesního sdružení ve vaší zemi budete moci potenciálním zaměstnavatelům ukázat, že jste oddaný a profesionální instruktor.
 2. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 7

  2 Dávejte pozor na platovou stupnici. Pokud jste nezkušený instruktor úrovně 1, můžete pravděpodobně očekávat, že vyděláte asi 7,50 $ za hodinu. Pokud jste zkušený instruktor úrovně 3, můžete vydělat až 15 $ za hodinu. Individuální lekce budou obvykle nejlukrativnější a můžete si vydělat další peníze na spropitném.
  • Některá střediska vám platí pouze za hodiny skutečně strávené výukou, zatímco jiné vám mohou zaplatit za čas strávený výukou a za další činnosti, jako je pomoc při zřízení a údržbě střediska.
  • Mějte na paměti, že instruktáž je sezónní práce. Nebudete moci být instruktorem snowboardingu po celý rok.
  • Mnoho instruktorů má v resortu druhou práci, kterou dělají, když neučí. To pomáhá vydělat trochu peněz navíc.
 3. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 8

  3 Zlepšete své dovednosti. I když si myslíte, že jste ve snowboardingu profíci, vždy se máte co učit. Jako instruktor budete muset umět pomáhat ostatním porozumět pohybům a technikám, které snowboarding zahrnuje. Při zlepšování svých dovedností se tedy můžete více soustředit na pochopení pohybů spojených se snowboardingem, než se jen naučit, jak dělat skvělé triky.
  • Vyhledejte instruktora, který je minimálně instruktorem úrovně 3. Vysvětlete jim, že jste na cestě stát se instruktorem snowboardingu sami a že se chcete naučit být dobrým instruktorem a zároveň zdokonalovat své vlastní dovednosti.
  • Nemusíte být zkušeným snowboardistou, abyste byli dobrým učitelem, ale musíte to umět dostatečně dobře, abyste to mohli vysvětlit ostatním. Pokud s instruktorem teprve začínáte, důraz bude kladen na vaši schopnost učit. Zlepšení vaší schopnosti snowboardingu však bude prospěšné i pro vaši výuku.
 4. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 9

  4 Zvažte možnost stáže. Najít práci jako instruktor snowboardingu může být náročné, zvláště pokud nemáte žádné předchozí pracovní zkušenosti. Pokud si to můžete dovolit, zvažte hledání stáže, kde budete pracovat jako instruktor, abyste získali nějaké zkušenosti.
  • Některé vzdělávací kurzy (za které si musíte zaplatit) zahrnují stáž jako součást kurzu. To vám umožní získat certifikaci a zároveň získat pracovní zkušenosti.
 5. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 10

  5 Požádat o zaměstnání. Většina lyžařských a snowboardových středisek najímá v letních měsících, ne několik týdnů před začátkem sezóny. Neodkládejte své žádosti, protože mnoho resortů má datum ukončení a ani se na vaši žádost nepodívá, pokud ji nepodáte včas.
  • Uvědomte si, že pokud máte pouze certifikaci úrovně 1, může být téměř nemožné najít práci, protože střediska dávají přednost najímání lidí s certifikací alespoň úrovně 2. Možná však najdete resort, který vám umožní pracovat a zároveň pracovat na certifikaci úrovně 2.
  • Být členem řídícího orgánu vaší země může být také užitečné při hledání zaměstnání.
  • Zkuste si vyhledat na internetu „práce instruktora snowboardingu“ a najdete několik webových stránek, na které střediska zveřejňují nabídky práce.
  reklama

Část 3 ze 3: Pochopení požadavků

 1. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 11

  1 Zamyslete se nad tím, jaké úrovně certifikace byste chtěli dosáhnout. Pro instruktory snowboardingu v USA existují 3 úrovně certifikace. Nejnižší úroveň je Úroveň 1 a nejvyšší úroveň je Úroveň 3 certifikace. Vědět, jaké úrovně byste nakonec chtěli dosáhnout, vám může pomoci naplánovat si podle toho svoji budoucnost.
  • Lektor úrovně 1 je například schopen učit pouze začínající a začínající snowboardisty a v některých případech může učit pouze na umělých svazích. Na druhou stranu instruktor úrovně 3 může instruovat velmi technické dovednosti a může také vyškolit nové instruktory snowboardingu.
 2. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 12

  2 Udržujte si certifikaci. Pokud jste certifikováni pomocí PSIA-AASI, budete muset pracovat na udržení certifikace prostřednictvím kreditů dalšího vzdělávání. Abyste si udrželi certifikaci, budete muset každé dva roky získat alespoň 12 kreditů (přibližně 12 hodin) dalšího vzdělávání.
  • Tyto kredity můžete také získat v konkrétnějších oblastech. Pokud vás například baví učit děti, pak můžete trávit čas učením se o tom, jak učit děti a proč je to jiné než učit dospělé.
 3. Obrázek s názvem Staňte se instruktorem snowboardu Krok 13

  3 Uvědomte si realitu být instruktorem. Pokud milujete snowboarding, můžete si myslet, že být instruktorem by byl splněný sen. V mnoha ohledech je to správné. Ve volném čase se dostanete ke snowboardu, kolik chcete, a dostanete zaplaceno za výuku něčeho, co máte rádi. Být instruktorem snowboardingu má však své nevýhody, takže si udělejte čas na zvážení výhod a nevýhod této volby povolání.
  • Většina lidí například najde své první zaměstnání při výuce dětí. Jako instruktor snowboardu to může být obtížnější, protože většina dětí začíná lyžovat, takže je menší poptávka.
  • Někdy bude sníh naprosto dokonalý, ale nebudete ho moci využít, protože budete učit.
  • Někdy budete muset učit za strašného počasí.
  • Zpočátku možná budete muset utratit spoustu peněz, abyste se stali instruktorem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Ve světě snowboardingu jsou komunikace, empatie a trpělivost důležitější než být zkušeným snowboardistou.
 • Profesionalita a bezpečnost jsou nesmírně důležitými aspekty instruktora snowboardingu. Během tréninku je můžete považovat za myšlenky, ale nepodceňujte jejich důležitost.
 • Náklady na různá školení se mohou značně lišit. Důvodem může být umístění kurzu (např. Kurz ve světoznámém lyžařském středisku bude dražší než malé horské středisko). To také závisí na tom, co je zahrnuto v ceně. Některé mohou například zahrnovat ubytování, jídlo a vybavení, zatímco jiné mohou zahrnovat pouze cenu výuky.reklama

Varování

 • Ujistěte se, že máte peníze na zaplacení certifikací. Ačkoli tyto peníze snad vyděláte zpět, lidé se nestanou instruktory, aby zbohatli, takže je důležité vědět, za co si můžete dovolit zaplatit.


reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat film „Conan bez hranic: Grónsko“ online bez kabelu.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o přetahovacích páskách, včetně toho, kdy je vyměnit, jak je nasadit, a našich tipů pro nejlepší.

Zlomený kloub může být velmi bolestivý. Může vám také zkomplikovat život, pokud máte kariéru, která vyžaduje, abyste používali ruce. Někdy je těžké říci, zda je váš kloub skutečně zlomený, nebo je jednoduše pohmožděný. Zatímco ...

Španělský fanoušek Federera Jesus Aparacio se letos probudil poté, co ho nehoda v roce 2004 nechala v kómatu, aby zjistil, že jeho idol stále vládne tenisu.

Alexander Zverev postoupil do třetího kola Roland Garros 2021 s bojem ve středu 7: 6 (4), 6: 3, 7: 6 (1) nad Romanem Safiullinem. Němka čeká další zápas se srbským Laslo Djere.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o tenisovém výpletu, abyste si mohli vybrat správnou velikost pro svou tenisovou raketu a preference.