Jak se stát dobře zaobleným teenagerem

Být dobře zaobleným teenagerem je vyvážením. Představte si, že jste v cirkuse a jedete na jednokolce. Ringmaster vám hodí jednu kouli a pak dvě, pak tři a čtyři, což se od vás očekává, že budete žonglovat najednou - při jízdě na jednokolce. Je to těžká věc, a proto tolik lidí hledá vedení během dospívání. Pokud se chcete znovu zmocnit svého života a být tou osobou vy chcete být, zde je několik pokynů.pohon sloužit

Metoda 1 ze 7: Ve škole se má dobře

 1. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 1

  1 Dávej pozor ve třídě a získat dobré známky. Škola se může zdát nudná, ale je důležité snažit se ji dělat dobře. Dobré známky vám v budoucnu poskytnou více možností. Jakmile je dostanete, nezapomeňte si poznamenat všechny domácí úkoly nebo testovací termíny, abyste je nezapomněli vyplnit a upřednostnit termíny studia. Když se doporučuje psát si poznámky z hodin, pište poznámky , protože toto je jeden z nejlepších způsobů, jak informovat o revizi před psaním esejů a skládáním zkoušek.
  • Pokud něčemu nerozumíte, zeptejte se někoho! Přečtěte si to znovu pozorně a pak, pokud vám to stále nedochází, zeptejte se kamaráda nebo učitele. Navzdory tomu, co by lidé mohli naznačovat, nikdy neexistuje něco jako hloupá otázka; je lepší získat jasnost, než dusit ve tmě, neosvíceně.
  • Až přijdete ze školy, udělejte si krátkou rekapitulaci toho, co jste se ten den naučili. To vám pomůže, když to potřebujete zrevidovat, protože to posiluje denní učení, a je to mnohem snazší než nacpat se na poslední chvíli. A i když se to teď možná nezdá, průběžné učení vytváří dlouhodobé vzpomínání, zatímco nacpávání trénuje pouze krátkodobou paměť a brání vám skutečně se učit a mít v budoucnu přístup k těmto informacím.
 2. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 2

  2 Udělej si domácí úkol . Zní to jako samozřejmost, ale dělat si domácí úkoly efektivně neznamená jen lajdácky si něco zapsat a odevzdat. Udělejte maximum pro každé zadání, a jak již bylo řečeno, pokládejte otázky, když něčemu nerozumíte. Naplánujte si domácí úkol abyste se nedostali do časové tísně.
 3. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 3

  3 Budujte dobré vztahy se svými učiteli. To je zvláště důležité na střední škole, protože možná budete muset požádat několik svých oblíbených učitelů, aby napsali doporučení pro vaše vysokoškolské aplikace. Čím lépe vás budou znát, tím lepší budou tato doporučení. Ale víc než to, tito lidé mohou sloužit jako mentoři a průvodci, když procházíte střední školou, a můžete se hodně naučit z jejich znalostí a zkušeností. reklama

Metoda 2 ze 7: Trávit čas s přáteli

 1. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 4

  1 Udělejte si čas na nalezení správných přátel . Nejlepší přátelé jsou přátelé, se kterými se cítíte dobře, když s nimi flákáte a myslíte to vážně. Neměli byste měnit svoji osobnost, abyste je potěšili. Najít dobré přátele může být těžké, takže pamatujte na to, že není neobvyklé během dospívání několikrát změnit skupinu přátel.
 2. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 5

  2 Dávejte si pozor na tlak vrstevníků . Mnoho lidí experimentuje se spoustou věcí na střední a střední škole a je důležité naučit se říkat ne všemu, co vám není příjemné. Poslouchejte své instinkty a dělejte to, co je správné.
  • Někdy lidé předstírají, že jsou přátelé, jen aby vás přiměli udělat něco, co sami nechtějí, například krást věci, kupovat drogy nebo podvádět. Žádná z těchto věcí nemá cenu navazovat vztah, a pokud jste přistiženi, jste to vy, kdo se dostane do problémů a zjistíte, že takzvané přátelství okamžitě selže.
  reklama

Metoda 3 ze 7: Trávit čas s rodinou

 1. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 6

  1 Vybudujte si vztah se svými rodiči . Ačkoli to často vypadá, že vás neberou vážně, nechat rodiče vědět, že vám mohou věřit, obvykle povede k větší svobodě.
  • Uvědomte si, že pro vaše rodiče je to těžké období. Pamatujte si, že nejsou mimo, aby vám znepříjemnili život - zatímco vy máte pocit, že by se s vámi mělo zacházet jako s dospělými, vaši rodiče zápasí s tím, že už nejste jejich dítě. Je také pravděpodobné, že budou mít problémy s prací, splácením hypotéky, vychováváním vašich sourozenců i vás a dělají vše pro to, aby byli dobrými rodiči. Není to jednoduchá práce, ale můžete si ji usnadnit tím, že budete chápaví a přátelští.
 2. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 7

  2 Poznejte své sourozence . Vaše malá sestra se teď může zdát jako nejotravnější osoba na světě, ale pravděpodobně s ní strávíte zbytek života. Navíc být doma bude mnohem zábavnější, když je každá noc jako spánek s vaším nejlepším přítelem.
 3. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 8

  3 Pomoc kolem domu . Některé práce trvají méně než pět minut, když je na ně aplikováno mnoho rukou, a vaši rodiče a sourozenci budou mít mnohem lepší náladu, pokud pro ně bude stačit ještě jedna věc. Můžete dokonce přeměnit domácí práce na zábavný způsob, jak trávit čas se svou rodinou, a proměnit je v soutěž. Vyzkoušejte hudbu, kterou si každý užije, nebo si při práci pěkně popovídejte a stanovte si časové limity pro dokončení. Pokud máte vítěze za řádně dokončené práce, ceny mohou zahrnovat například výběr DVD nebo filmu, který budete sledovat jako rodinu, nebo výběr toho, co se na ten večer uvaří k večeři.
  • Až budete vyzváni k provedení úkolu, udělejte to. To může ušetřit mnoho hádek po celém domě, a když jsou práce hotové, můžete si dělat, co chcete! Hádání může zabrat spoustu času a vytváří emocionální tření, které nikdo nechce cítit.
  reklama

Metoda 4 ze 7: Trávit čas sám se sebou

 1. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 9

  1 Naplánujte si nějaký čas. Jako teenager může být život docela zaneprázdněný, ale je důležité, abyste trávili čas také sami se sebou.
 2. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 10

  2 Zjistěte své koníčky a zájmy. Najděte si něco, co máte rádi, a dělejte to pravidelně. To vám umožní být svěží a šťastní, pokud jde o jiné části vašeho života. Nenechte se překvapit, pokud se vaše zájmy během měsíců nebo let změní; to je přirozené, když stále řešíte, co vás nejvíce baví, ale příliš se nesnažte. Jednoduše sledujte své zájmy, abyste viděli, kam vedou, a zůstaňte otevřeni i novým možnostem.
 3. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 11

  3 Pobyt šťastný . Deprese je velmi běžný stav, který se obvykle projevuje ve vašich nedospělých nebo dospívajících letech. Pokud ano, vyhledejte odbornou pomoc myslíte, že můžete být v depresi . Můžete nebo nemusíte získat podporu rodiny, která vám pomůže (v závislosti na vašich rodinných poměrech), ale nedovolte, aby vám nedostatek takové podpory zabránil v péči o vaše duševní zdraví; vždy se najde někdo, kdo vám pomůže vyřešit depresivní nebo negativní pocity a problémy a čím dříve se s vámi bude zacházet, tím snazší bude zotavit se a získat sebevědomí i odolnost vůči šťastnější budoucnosti.
  • Dovolte si čas od času zablbnout. Vždy, když se snažíte být vážní nebo soustředění, můžete se cítit nešťastní. Dejte si prostor k tomu, abyste pravidelně dělali zábavné věci, abyste vyrovnali své studium, aktivity a vztahy.
 4. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 12

  4 Poslouchat hudbu . To vám může pomoci uvolnit se a zbavit se stresu z náročného dne ve škole nebo s přáteli. Hudba je také dobrý způsob, jak se vyjádřit - pokud ještě nevíte, jak hrát na nástroj, zvažte, že se nyní naučíte, jako je kytara, klavír nebo klávesnice. A nezapomeňte, že váš hlas je také nástroj!
 5. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 13

  5 Naučte se způsoby užij si samotu . Naučit se užívat si čas strávený o samotě je důležitou součástí uvědomění si, že jste bez jiné osoby celý. To může pomoci zabránit rozvoji spoluzávislých vztahů nebo snažit se udělat z jiného člověka zdroj vašeho životního štěstí. Samota vám také pomůže dozvědět se více o tom, co vás jako člověka tiká a jaké jsou vaše životní hodnoty. Některé způsoby, jak najít efektivní a příjemnou samotu, zahrnují meditaci, procházky sami, psaní do deníku a trávení času s domácími mazlíčky. reklama

Metoda 5 ze 7: Péče o sebe

 1. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 14

  1 Opatruj se . Umyjte si obličej, pravidelně se sprchujte, jezte domácí jídla místo hotových atd.
  • Vždy si čistěte zuby 2–3krát denně. Díky tomu zůstanou čisté a váš dech krásně voní.
 2. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 15

  2 Cvičení . Nemusíte se zbláznit, ale trocha fyzické aktivity každý den, například jízda na kole do školy, pomůže udržet vaše tělo i mysl zdravé.
 3. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 16

  3 Jezte dobře . Jíst příliš mnoho nebo příliš málo ztěžuje soustředění a způsobí, že se vám bude špatně dařit v jiných oblastech.
 4. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 174 Nabažit spát . Asi 9 hodin spánku je nejlepší, i přes víkendy; připraví vás do školy a následující ráno se budete cítit lépe. Zkuste si každý týden naplánovat, abyste měli domácí úkoly hotové v rozumnou hodinu. Pokud víte, že v daný večer budete mít hodně, promluvte si se svým učitelem o získání prodloužení, nebo ještě lépe o jeho včasném předání. Vaše tělo si tak bude lépe uvědomovat, co se děje, a zmizí všechny hrozné váčky pod očima!
 5. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 18

  5 Vzbudit včas. Před začátkem školy se ujistěte, že máte dostatek času na snídani, umytí obličeje, osprchování atd.
  • Když si večer sbalíte tašku a zavěsíte oblečení/uniformu, vše bude mnohem rychlejší a organizovanější. Nezapomeňte také rozložit čistý pár ponožek, spodního prádla a pár bot!
  reklama

Metoda 6 ze 7: Připojení k mimoškolní aktivitě

 1. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 191 Připojte se k skautům/skautkám/4-H nebo podobným programům a držte se toho. Tyto programy vám poskytnou pocit komunity a naučí vás životní dovednosti. Otevírají také řadu příležitostí, které nemusí být nabízeny ve škole nebo prostřednictvím vašich sociálních sítí, například řečnictví, drama, životní nebo outdoorové dovednosti atd.
 2. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager, krok 20

  2 Přidejte se do klubu. Školní kluby jsou skvělý způsob, jak se zapojit, aniž byste obětovali věci, pro které máte vášeň. Mohou vám také pomoci zjistit, jaké druhy koníčků a zájmů vás nejvíce baví. Vyzkoušejte si několik v dospívajících letech a nebojte se přiznat, že vám jeden nevyhovuje, a hledat dál.
 3. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager, krok 213 Zkuste sportovní tým . To vás naučí pracovat v týmu a stanete se dobrými přáteli se členy svého týmu. Případně, pokud to kolektivní sporty nedělají za vás, najděte si alespoň sport, který vás zajímá, ať už jde o atletiku, triatlon, plavání, tenis, cyklistiku nebo jiné individuálnější, ale stále vynikající sporty. I jednotlivé sporty mají týmové prvky, když hrajete jménem své školy nebo regionu.
  • Bojová umění mohou být dalším vynikajícím východiskem pro fyzický a duševní vývoj. Jsou také dobrým způsobem, jak rozvíjet sebekázeň. I když je dobré začít v jednom bojovém sportu, je možné se věnovat více než jednomu, jakmile ovládáte své první bojové umění.
 4. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 22

  4 Zvážit dobrovolnictví . Další mimoškolní aktivitou, která prospívá vám i ostatním, je dobrovolnictví. Vyberte si něco, co vás baví, a stanovte si pravidelné časy, kdy vám pomůžete. Může to být něco, co zapadá do sportu nebo aktivity, kterou také milujete, takže to nemusí být o nadměrném natahování. reklama

Metoda 7 ze 7: Hledání práce

 1. Obrázek s názvem Buď dobře zaoblený teenager Krok 231 I když je získání práce skvělý způsob, jak trávit čas navíc, neberte to tak, že byste to potřebovali. Věci diskutované výše jsou na prvním místě - vztahy, studie a mimoškolní aktivity. Práce nestojí za to obětovat žádný z těchto aspektů vašich dospívajících let a je velmi těžké zvládnout spoustu různých povinností s prací. Na druhou stranu, pokud máte pocit, že se vám podaří pracovat na částečný úvazek s jinými aktivitami, získání zaměstnání pomůže ukázat vašim rodičům, že jste zodpovědní, a může vám dát peníze na spoření nebo nákup věcí, které vaši rodiče nelze ušetřit peníze. Mezi některé běžné práce pro mládež patří:
  • Hlídání dětí. Pokud máte malé sourozence, můžete je hlídat. Pokud ne, umístěte značky nad domy, kde žije někdo mladší 12 let. Hlídáním dětí si obvykle můžete docela dobře vydělat, a to je dobrá víkendová práce, která vám stále umožní studovat nebo volat telefonem přátelům, jakmile si děti lehnou do postele.

  • Domácí posezení. Pokud se necítíte dobře zodpovědní za jinou osobu, může být způsob, jak začít, domácí zvíře. Promluvte si se svými sousedy a rodinnými přáteli s domácími mazlíčky a dejte jim vědět, že se rádi podíváte na domácí mazlíčky, když jedou na dovolenou. Krása této práce spočívá v tom, že bude obvykle pravidelná, nikoli každý den. Pokud žijete v zemi, nezapomeňte, že sousedé farmářů by mohli skočit po příležitosti příležitosti udělat si malou přestávku na přestávku s vědomím, že se staráte o jejich farmu a zvířata.
  • Doučování. Pokud existuje předmět, ve kterém vynikáte, můžete vydělat peníze tím, že ho naučíte ostatní. Zveřejněte po městě cedule se svými kontaktními údaji, promluvte si se svými přáteli a jejich mladšími sourozenci nebo se zeptejte svého starého učitele/učitelek, zda vás může doporučit rodičům bojujících dětí.

  • Být táborovým poradcem. Obraťte se na YMCA nebo ředitele svého oblíbeného dětského letního tábora a zeptejte se, kdy najme táborového poradce a zda se můžete přihlásit. Lidé obvykle začínají najímat na příští léto zhruba od ledna do března nebo dubna, podle velikosti tábora.
  • Pokud můžete legálně získat pracovní povolení, požádejte o zaměstnání v místní firmě. Podívejte se na to, že jste hostitel/hostitelka restaurace, pracujete v maloobchodě nebo pomáháte trénovat sport.

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vždy se snažte být a pozitivní teenager.
 • Ujistěte se, že je vše připraveno noc předtím, a že máte spoustu času a ráno nevynecháte snídani.
 • Vyhněte se konfliktům s přáteli. Pokud máte pocit, že se vám dostává negativní pozornosti od jedné osoby, zkuste se na chvíli od nich držet stranou a nechte je vychladnout.
 • Nemyslete si, že nemůžete nic udělat. Zkuste to, co můžete, a možná jen budete mít úspěch.
 • Vezměte si do školy láhev vody na rychlý doušek v hodinách. Voda vás udrží hydratovanou, a proto soustředěnou a energickou. Je to mnohem zdravější a pro vaše zuby lepší než cola, šumivý pop atd.
 • Poslouchejte své rodiče a učitele. Byli tam, kde už jste, a existují věci, které vám mohou pomoci naučit se místo „znovuobjevení kola“.
 • Vždy myslete pozitivně a obklopte se pozitivními lidmi!
 • Vždy se můžete podělit o svá tajemství se svými rodiči, budou vám více důvěřovat a umožní vám dělat více aktivit, které jste dříve nemohli!
 • Nebojte se říci svým učitelům, pokud máte potíže s nějakým předmětem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud máte potíže se školními úkoly, promluvte si s příslušnými učiteli a požádejte o pomoc.
 • Pokud zažíváte negativní pocity nebo jste vystaveni zneužívání (emocionálnímu, fyzickému nebo verbálnímu), požádejte o pomoc někoho, jako je učitel, rodič, přítel, poradce nebo jiná neutrální strana. Pokud jsou doma problémy, vyhledejte pomoc poradce nebo někoho jiného, ​​komu důvěřujete mimo domov. Netrpte v tichosti; nikdo si nezaslouží být v centru neustálé újmy.
reklama

Populární Problémy

Zde je kompletní návod, jak sledovat UFC 260 PPV na iPhonu nebo iPadu.

Nadalův výkon na Barcelona Open odpoví na spoustu otázek kolem jeho formy v jílovém kurtu.

Vitalia Diatchenko o sobě dobře podala zprávu, ale nakonec nevydržela tempo proti Sereně Williamsové na French Open.Televizní premiéra „Hot Ones: The Game Show“ je 18. února na TruTV. Pokud nemáte kabel, můžete bezplatně sledovat sérii online.