Může Rafael Nadal zabránit Novakovi Djokovičovi v překonání rekordu Rogera Federera z většiny týdnů na č. 1? Pohled na všechny scénáře

Novak Djokovič a Rafael Nadal

Novak Djokovič a Rafael Nadal

naučit se badminton

Očekává se, že Rafael Nadal zahájí sezónu 2021 na poháru ATP, než zamíří na Australian Open, které má údajně začít od 8. února. Novák Djokovic má podobný rozvrh „První dva měsíce roku 2021 však pro něj mají mimořádný význam vzhledem k tomu, jak blízko je k dosažení jednoho ze svých největších kariérních cílů.Zatímco Nadal bude v Melbourne usilovat o to, aby se mu v Melbourne dobře dařilo, když se ucházel o vítězství na svém prvním Australian Open od roku 2009, Španěl je, co se žebříčku týče, stále ve stínu světové jedničky Djokoviče. V pondělí Srb oficiálně dosáhl hranice 300 týdnů jako hráč číslo 1 na světě .Novak Djokovič je nyní připraven překonat historický rekord Rogera Federera 310 týdnů na vrcholu. Třiatřicetiletý hráč musí zůstat na pozici č. 1 pouze do 8. března 2021, aby pro sebe získal historický rekord.

Možná by si Federer přál, aby jeho dobrý přítel Nadal zastavil Srba, než dosáhne velkolepého výkonu.Djokovič a Nadal se naposledy účastnili rvačky o první místo v roce 2019, než Nadal nakonec ve finále ATP zvítězil o 840 bodů. I tentokrát je Španěl jediným hráčem na světě, který má dokonce matematickou šanci předjet Djokoviče.Světová trojka Dominic Thiem je příliš daleko - s mankem téměř 3 000 bodů - na to, aby se před antukovou sezónou dostal kamkoli blízko žebříčku č. 1.

To znamená, že bodový rozdíl mezi Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem je poměrně velký a činí 2 180 bodů. Nadal má před sebou velmi těžký úkol, pokud hodlá sesadit z trůnu Djokoviče dříve, než Srb překoná historický rekord na většinu týdnů na místě světové jedničky.Rafael Nadal potřebuje vyhrát ATP Cup a Australian Open a navíc dosáhnout QF na jiné akci, a to za každou šanci předjet Novaka Djokoviče v žebříčku do 8. března

Novák Djokovic

Novák DjokovicRafael Nadal i Novak Djokovič byli potvrzeni na dvou turnajích: ATP Cup a Australian Open. Zatímco ATP Cup je naplánován na první týden v únoru, Melbourne Slam začne od 8. února.

V tuto chvíli stojí Novak Djokovič vysoko s obrovským počtem 12 030 bodů, což je náskok před Rafaelem Nadalem, který má 9 850 bodů.

Loni se Nadal dostal do finále na Poháru ATP (kde ve finále prohrál se samotným Djokovičem) a do čtvrtfinále na Australian Open, když získal 610 bodů. Španěl nemůže ztratit tyto body bez ohledu na to, jak si v roce 2021 vede, vzhledem k novému systému hodnocení upravenému o COVID, který přijala ATP. Může ale potenciálně přidat dostatek bodů, aby se přiblížil Djokovičově shodě - pokud vyhraje pohár ATP i Australian Open.

Rafael Nadal ve finále ATP 2020

Rafael Nadal ve finále ATP 2020

Vítězství v poháru ATP by Rafaelovi Nadalovi poskytlo 750 bodů, zatímco triumf v Melbourne by mu vynesl 2 000. Celkem 610 by pak bylo odečteno z celkových 2 750, což mu přineslo čistý zisk 2 140 bodů.

To by Španělovi evidentně stále nestačilo na skok Novaka Djokoviče, protože rozdíl je nyní 2 180 bodů. Aby vyrovnal deficit, bude muset Rafael Nadal změnit svůj rozvrh a zúčastnit se jednoho z lednových turnajů ATP 250 (Delray Beach nebo Antalya), nebo jednoho z dosud nerozhodnutých turnajů, které se budou konat po únorovém Australian Open.

Pokud Nadal na jedné z těchto akcí dosáhne čtvrtfinále nebo lépe, získal by o 45 bodů více - a teoreticky tak předběhl Djokoviče před 8. březnem.

Srb samozřejmě loni vyhrál pohár ATP i Australian Open, takže na žádné akci v roce 2021 nemůže přidat žádné body. Může se však zúčastnit turnaje po Australian Open v nepravděpodobné události, kterou Nadal zametá vše v Melbourne a žebříčku číslo 1 se zdá být ohroženo.

Není třeba říkat, že pokud Novak Djokovic odehraje událost po Australian Open a vyhraje ji, bude mít zaručené nejlepší místo do 8. března bez ohledu na to, co dělá Rafael Nadal.

Vzhledem ke všem scénářům je zcela jasné, že šance Rafaela Nadala na předjetí Novaka Djokoviče před 8. březnem jsou přinejlepším velmi nepravděpodobné a v horším případě směšné. I když Djokovič prohraje všechny své zápasy v Melbourne a Nadal vyhraje všechny, Španěl by přesto musel udělat divoce bezprecedentní krok a zúčastnit se malého turnaje o mizerných 45 bodů do žebříčku.

Přátelství Rogera Federera pravděpodobně není natolik silné, aby přimělo Rafaela Nadala jít do takových délek. Jak to nyní vypadá, zdá se, že Novak Djokovic má téměř zaručený rekord po většinu týdnů v 1. místě, 8. března.

Populární Problémy

No. 2 Oklahoma gymnastika trvá na Západní Virginii v pátek večer. Zde je návod, jak se dívat.

Nejlepší osivo dosáhlo čtvrtfinále Montreal Masters.

Jak vyrazit na Half Dome. Half Dome je skalní útvar, který se tyčí v kalifornském národním parku Yosemite. Ačkoli je známo, že je to velmi náročná túra, je také populární, což znamená, že stezky jsou po celé léto zaneprázdněné ....