Může Rafael Nadal získat další grandslamový titul mimo French Open?

2017 US Open Tennis Championships -Rafael Nadal

2017 US Open Tennis Championships -Poslední hlavní titul Rafaela Nadala mimo French Open

Na nedávno skončené akci Masters 1000 v Montrealu Rafael Nadal ve finále komplexně proletěl kolem svého ruského vyzyvatele Daniila Medveděva 6-3, 6-0 za pouhých 70 minut, aby si zajistil rekordní 35. titul Masters 1000. Přitom zaznamenal také své páté vítězství v titulu Canadian Masters, čímž poprvé v kariéře úspěšně obhájil titul v hardcourt.

Španěl následně odstoupil z Western a Southern Open v Cincinnati po svém vítězství na Rogers Cupu ve snaze udržet se svěží a zdravý před důležitým finálovým grandslamem roku-US Open.

Díky tomu, že Novak Djokovič letos vyhrál Australian Open a senzačně překonal Rogera Federera, aby vyhrál wimbledonský šampionát, Srb nashromáždil 16 majorů a nyní se dotýká vzdálenosti Nadalova a Federerova součtu 18 a 20 grandslamových triumfů.

Jako nejmladší člen „velké 3“ a s obrovskou mentální odolností, kterou Srb zobrazuje, má Djokovič ve srovnání se svými soupeři určitě větší šance na získání grandslamových titulů. Určitě by se chtěl stát držitelem nejvyššího počtu grandslamových titulů ve dvouhře v historii mužského tenisu, než se rozhodne tomu říkat den.

Pokud jde o Nadala, jeho 12 triumfů na rudé pařížské špíně se již stalo součástí nejen tenisové historie, ale je to také monumentální a epický úspěch v historii sportu obecně.

Zatímco Španěl byl na French Open neporazitelný, na všech ostatních grandslamech bojoval se svými úhlavními rivaly Djokovičem a Federerem a pokaždé v nedávné minulosti proti nim padl agonizačně krátký.

Vzhledem k tomu, že Djokovič letos vyhrál opět čtyři z posledních pěti majorů a Nadal drží firmu s korunou French Open, nebyl třícestný závod o zisk nejvyššího počtu grandslamových titulů dvouhry mužů nikdy tak tantalizačně blízko. A tato podmanivá a fascinující honba za dosažením největšího titulu všech dob bude znovu obnovena, až „velká 3“ mužského tenisu zasáhne poslední Major roku 2019 na hardcourts Flushing Meadows v New Yorku.

Jedním z faktorů, které drží esa o bohatství této rasy a mohou do značné míry definovat výsledek, je to, zda „král jílu“ Rafael Nadal může vyhrát jakýkoli grandslam mimo svou pevnost Roland Garros.

V roce 2010, ve věku 24 let, Nadal vyhrál French Open, Wimbledon a US Open v jednom roce a během toho také dokončil svou kariéru Grand Slam po svém vůbec prvním triumfu na US Open, když ve finále zlepšil Djokoviče na stadionu Arthura Ashe.

Ale od té doby se Španělovi podařilo získat jen dva další grandslamové tituly mimo Roland Garros - US Open v letech 2013 a 2017.

modré semišové tenisky

Při analýze vzorců, jak si Nadal vedl na Majors, zvláště od jeho návratu do formy na Australian Open, v roce 2017, je evidentní, že i když dosáhl ohromného úspěchu proti všem ostatním hráčům, bez ohledu na povrch, 18. čas grandslamový šampion v krátkých fázích turnaje opět proti Federerovi a Djokovic.

Nejkřiklavějšími a nejnovějšími příklady byly Wimbledon a Australian Open 2019, kde Španěl před semifinálovými a finálovými střety proti Federerovi a Djokovičovi hrál neuvěřitelný tenis, ale svým soupeřům podlehl, čímž jeho konec skončil. doufá ve vítězství na Grand Slamu mimo French Open.

Navíc obecně, mimo antuku, měl Nadal v nedávné minulosti hrozný běh proti Federerovi i Djokovic. Zatímco Nadalovo poslední vítězství nad Djokovičem na ne-antukových površích se vrátilo před šesti lety, když Španěl porazil Djokoviče, aby získal svou 2. korunu US Open v roce 2013, naposledy vyhrál proti Federerovi na jiném než antukovém povrchu na Australian Open v roce 2014.

Od začátku roku 2017 Nadal dvakrát utrpěl bolestivé porážky na grandslamových akcích v rukou Djokoviče a Federera, zvláště proti Srbovi, a vypadal Španěl bezradně ve své ponižující porážce ve dvou setech ve finále Australian Open dříve. tento rok.

Španěl, ve věku 33 let, je náchylný ke zranění jako nikdy předtím a s fyzicky náročným herním stylem, který přináší ke stolu, může být pro Nadala extrémně obtížné získat majora mimo Roland Garros, pokud bude muset jít prostřednictvím Djokoviče nebo Federera.

Možná však bude mít reálnou šanci vyhrát grandslamový titul jiný než French Open, pokud se na cestě za titulem nepotká s Federerem nebo Djokovičem.

Bylo by zajímavé být opět svědky cest 'Velké 3' na nadcházejícím US Open. Nemůže Španěl už nějakou dobu na tvrdém hřišti porazit ani Federera, ani Djokoviče, může zkrotit Španěl své největší rivaly, aby napsal scénář fascinujícího příběhu o svém 4. triumfu na US Open?

Člověk se nemůže dočkat, až začne US Open 2019!

Populární Problémy

Jak odeslat textovou zprávu a zahájit konverzaci. Odeslání textu je přístupný a neformální způsob, jak zahájit konverzaci se svou zamilovaností. Neustálé volání může způsobit, že budete vypadat příliš dychtivě, a když budete všude tlačeni, může ...

V úterý má premiéru nový spinoff „Deadliest Catch“ s názvem „Deadliest Catch: Bloodline“. Zde je návod, jak sledovat show Discovery Channel online bez kabelu.

Premiéra 9. série „Shahs of Sunset“ má premiéru v neděli 16. května. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat živý přenos show online.

Jak nahrávat video hru bez karty Capture Card. Nahrávání a sdílení hry se stalo pro mnoho hráčů velmi oblíbenou zábavou. Nárůst popularity video serverů, jako jsou YouTube a Twitch, otevřel zcela nové publikum ...

Scheepers vypadl z tenisového turnaje Washington Open

Rafael Nadal se ohlédl za emocionálním okamžikem, kdy Španělsko přivezlo domů mistrovství světa FIFA 2010. Nadal také vysvětlil, jak velký význam má fotbal nejen ve Španělsku, ale v celé Evropě.