Může Rafael Nadal získat další grandslamový titul mimo French Open?

2017 US Open Tennis Championships -Poslední hlavní titul Rafaela Nadala mimo French OpenNa nedávno skončené akci Masters 1000 v Montrealu Rafael Nadal ve finále komplexně proletěl kolem svého ruského vyzyvatele Daniila Medveděva 6-3, 6-0 za pouhých 70 minut, aby si zajistil rekordní 35. titul Masters 1000. Přitom zaznamenal také své páté vítězství v titulu Canadian Masters, čímž poprvé v kariéře úspěšně obhájil titul v hardcourt.

Španěl následně odstoupil z Western a Southern Open v Cincinnati po svém vítězství na Rogers Cupu ve snaze udržet se svěží a zdravý před důležitým finálovým grandslamem roku-US Open.Díky tomu, že Novak Djokovič letos vyhrál Australian Open a senzačně překonal Rogera Federera, aby vyhrál wimbledonský šampionát, Srb nashromáždil 16 majorů a nyní se dotýká vzdálenosti Nadalova a Federerova součtu 18 a 20 grandslamových triumfů.

Jako nejmladší člen „velké 3“ a s obrovskou mentální odolností, kterou Srb zobrazuje, má Djokovič ve srovnání se svými soupeři určitě větší šance na získání grandslamových titulů. Určitě by se chtěl stát držitelem nejvyššího počtu grandslamových titulů ve dvouhře v historii mužského tenisu, než se rozhodne tomu říkat den.

Pokud jde o Nadala, jeho 12 triumfů na rudé pařížské špíně se již stalo součástí nejen tenisové historie, ale je to také monumentální a epický úspěch v historii sportu obecně.Zatímco Španěl byl na French Open neporazitelný, na všech ostatních grandslamech bojoval se svými úhlavními rivaly Djokovičem a Federerem a pokaždé v nedávné minulosti proti nim padl agonizačně krátký.

Vzhledem k tomu, že Djokovič letos vyhrál opět čtyři z posledních pěti majorů a Nadal drží firmu s korunou French Open, nebyl třícestný závod o zisk nejvyššího počtu grandslamových titulů dvouhry mužů nikdy tak tantalizačně blízko. A tato podmanivá a fascinující honba za dosažením největšího titulu všech dob bude znovu obnovena, až „velká 3“ mužského tenisu zasáhne poslední Major roku 2019 na hardcourts Flushing Meadows v New Yorku.

Jedním z faktorů, které drží esa o bohatství této rasy a mohou do značné míry definovat výsledek, je to, zda „král jílu“ Rafael Nadal může vyhrát jakýkoli grandslam mimo svou pevnost Roland Garros.V roce 2010, ve věku 24 let, Nadal vyhrál French Open, Wimbledon a US Open v jednom roce a během toho také dokončil svou kariéru Grand Slam po svém vůbec prvním triumfu na US Open, když ve finále zlepšil Djokoviče na stadionu Arthura Ashe.

Ale od té doby se Španělovi podařilo získat jen dva další grandslamové tituly mimo Roland Garros - US Open v letech 2013 a 2017.

jak léčit bolest tenisového lokte

Při analýze vzorců, jak si Nadal vedl na Majors, zvláště od jeho návratu do formy na Australian Open, v roce 2017, je evidentní, že i když dosáhl ohromného úspěchu proti všem ostatním hráčům, bez ohledu na povrch, 18. čas grandslamový šampion v krátkých fázích turnaje opět proti Federerovi a Djokovic.

Nejkřiklavějšími a nejnovějšími příklady byly Wimbledon a Australian Open 2019, kde Španěl před semifinálovými a finálovými střety proti Federerovi a Djokovičovi hrál neuvěřitelný tenis, ale svým soupeřům podlehl, čímž jeho konec skončil. doufá ve vítězství na Grand Slamu mimo French Open.

Navíc obecně, mimo antuku, měl Nadal v nedávné minulosti hrozný běh proti Federerovi i Djokovic. Zatímco Nadalovo poslední vítězství nad Djokovičem na ne-antukových površích se vrátilo před šesti lety, když Španěl porazil Djokoviče, aby získal svou 2. korunu US Open v roce 2013, naposledy vyhrál proti Federerovi na jiném než antukovém povrchu na Australian Open v roce 2014.

Od začátku roku 2017 Nadal dvakrát utrpěl bolestivé porážky na grandslamových akcích v rukou Djokoviče a Federera, zvláště proti Srbovi, a vypadal Španěl bezradně ve své ponižující porážce ve dvou setech ve finále Australian Open dříve. tento rok.

Španěl, ve věku 33 let, je náchylný ke zranění jako nikdy předtím a s fyzicky náročným herním stylem, který přináší ke stolu, může být pro Nadala extrémně obtížné získat majora mimo Roland Garros, pokud bude muset jít prostřednictvím Djokoviče nebo Federera.

Možná však bude mít reálnou šanci vyhrát grandslamový titul jiný než French Open, pokud se na cestě za titulem nepotká s Federerem nebo Djokovičem.

Bylo by zajímavé být opět svědky cest 'Velké 3' na nadcházejícím US Open. Nemůže Španěl už nějakou dobu na tvrdém hřišti porazit ani Federera, ani Djokoviče, může zkrotit Španěl své největší rivaly, aby napsal scénář fascinujícího příběhu o svém 4. triumfu na US Open?

Člověk se nemůže dočkat, až začne US Open 2019!

Populární Problémy

Jak pracovat na svém jádru. Udržování silného jádra je zásadní součástí dobře naplánovaného fitness režimu. Čím silnější je vaše jádro, tím menší je pravděpodobnost, že budete bojovat se špatným držením těla, zraněním mnoha různých typů a bolestí v dolní části ...

Medvědi se v pondělí večer utkají s Redskins. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zálohování oblíbených položek v aplikaci Internet Explorer je stejně snadné jako ruční zkopírování a vložení souboru jinam nebo jeho export do nového cíle. Tento článek se bude podrobně věnovat oběma metodám a zároveň bude diskutovat o některých variacích mezi ...

Ať už chcete sledovat Super Bowl LV (Chiefs vs Bucs) na svém PS4 nebo PS5, existuje několik různých způsobů, jak to udělat. Zde je přehled vašich možností.