Pandemie COVID-19 by mohla Rafaela Nadala stát Grand Slam, říká strýc Toni

Rafael NadalTenis mohl být zastaven pandemií koronaviru, ale Rafael Nadal je zpět na cvičných kurtech a připravuje se na obnovení sezóny 2020. S pouhým necelým měsícem na restartování turné ATP se světová dvojka udržuje aktivní tím, že pravidelně trénuje v akademii Rafa Nadala na Mallorce.

Španělův strýc a bývalý trenér Toni Nadal , v rozhovoru pro španělský deník ' Důvod “nyní odhalil, jak se devatenáctinásobný grandslamový šampion vyrovnává s náročnou situací. Toni také hovořil o tom, jak velký dopad mělo pozastavení tenisového turné na 34letého Rafaela Nadala.Toni Nadal přiznal, že posledních několik měsíců bylo docela obtížných, zvláště když pravidelné tenisové turné zůstalo pozastaveno. Dodal však, že Rafael Nadal je nyní v dobré kondici a těší se na návrat na turné.

„Čas strávený v izolaci byl docela dlouhý a komplikovaný. Stále nevíme, kdy tato situace skončí nebo kdy se vrátíme do normálního života. Pomalu, pomalu směřujeme k normálu. Začali jsme trénovat. Přinejmenším máme pocit, že můžeme pracovat a hodně nám to pomáhá. Rafa začal trénovat. Všechno dělá postupně, den za dnem, ale vypadá dobře, “řekla Toni Nadal.

Přestože Rafael Nadal potvrdil účast na nadcházejících Madrid Masters a French Open, tenisový svět ještě není z krize. Ve skutečnosti od chvíle, kdy se Adria Tour Novaka Djokoviče dostala do katastrofy, se tento sport dostal do prekérní situace.Prohlídka ATP, která plánuje restart od 14. srpna, by mohla být ohrožena důsledky Adria Tour. Toni Nadal však vyjádřil naději, že se věci brzy stanou „normálními“ a že se hráči mohou vrátit k tomu, co dělají nejlépe.

'Problém je, co se stane po tomto období.' Jak začne rekonstrukce a vrátí se do normálního života, “dodala Toni Nadal.

12násobný šampion French Open Rafael Nadal

Mnozí věří, že pandemie bude obzvláště těžká pro lidi jako Rafael Nadal, Roger Federer a Novak Djokovic, kterým je už přes třicet. Ale Toni věří, že to bude mít také negativní dopad na mladé lidi, protože musí začít znovu, když turné pokračuje.'Nemyslím si, že by z tohoto období měl někdo prospěch,' řekla Toni. „Nejlepší hráči zmeškali téměř rok, ve kterém mohli vyhrát turnaje. Všichni jsou v nevýhodě, není prostor pro diskusi. Ti, kteří byli připraveni udělat skok, byli nyní staženi zpět. '

Pro velkou trojku je věk zásadním faktorem a Toni Nadal si plně uvědomuje, co to znamená pro jeho synovce Rafaela Nadala. Čas pro ně není nejlepší přítel, protože jejich roky na turné jsou nyní sečteny - což pozastavení turnajů ještě zhoršuje.

„Vzpomeňte si na Rafu, když byl malý a byl na 70. místě na světě, nebyl příliš ovlivněn, pokud se to stalo. Ale teď ho toto období může stát grandslamový turnaj. Myslete na to, že Djokovič, Federer nebo Nadal jsou ve věku, kdy nemají mnoho možností, “poznamenal bývalý trenér Toni Nadal.

Rafael Nadal nikdy v životě nezlomil raketu: Toni Nadal

Rafael Nadal

Přestože je herní styl Rafaela Nadala závislý na moci, Mallorcan se nikdy na hřišti nezúčastnil žádného zjevně agresivního chování. Toni Nadal, který devatenáctinásobného grandslamového šampiona trénoval po většinu své mimořádně úspěšné kariéry, prozradil, že už jako dítě Rafa nikdy nenechával svou frustraci na raketě.

'Rafa nikdy nezlomil raketu a v dospívání neměl vzpurnou fázi,' řekla Toni. 'Byl to vzdělané dítě, které se chovalo normálně.' Je jich tolik, nemyslete si, že je to jen Rafa. Ve světě tenisu je však jen málo těch, kteří nikdy nezlomili raketu. Nemůžete říci, že ten člověk není vzdělaný, ale že měl chvíli, kdy ztratil kontrolu. '

Na rozdíl od Rogera Federera jehož raná léta na turné byla docela drsná , Rafael Nadal se nikdy nedostal do trapných situací. Možná to bylo způsobeno poučením od Toni; senior Nadal vycvičil svého synovce přísnou rukou, připravil ho čelit jakékoli překážce a posílil jeho mentální schopnosti pro těžké zápasy.

'Ano, ale byl jsem tvrdý, protože si myslím, že člověk musí být připraven na každou situaci, zvláště na ty těžké.' Nemůžete se občas rozhodovat, pokud nejste připraveni trochu tvrději. Myslím, že cítil, že jsem tvrdý, ale chápal, že to bylo pro jeho vlastní dobro, “přiznal Toni Nadal.

Populární Problémy

Roger Federer a Novak Djokovic zůstávají na French Open v kurzu, když vyhráli své zápasy 3. kola proti Dmitriji Tursunovovi a Marinovi Cilicovi.

Silná obrana ve třetím setu pomohla Šarapovové k postupu vpřed v turnaji.

Jak na Ollie. Každý skateboardista vám řekne, že ollie je nejzákladnější skateboardový trik. Ve skutečnosti je to pravděpodobně první trik, který se na svém skateboardu naučíte. Jsou skvělé pro překonávání překážek, pohyb po ...

V sobotu se Columbia a Princeton sejdou na otvíráku fotbalových zápasů Ivy League 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online.