Daniil Medvedev nazývá Huberta Hurkacze „jedním z nejhezčích kluků“, říká, že by svého soupeře neobjal, kdyby ztratil způsob, jakým Hurkacz prošel

Daniil MedveděvDaniil Medveděv přežil s kůží zubů proti Hubertu Hurkaczovi ve čtvrtečním čtvrtfinále Národní banky otevřeného v roce 2021 v pátek. Medveděv vyhrál 2: 6, 7: 6 (6), 7: 6 (5) a se v semifinále utká s Johnem Isnerem v sobotu.

Pro Hurkacze, který vypadal jako dominantní hráč po většinu střetnutí, to byla srdcervoucí ztráta. Polák ale po zápase předvedl skvělé sportovní výkony tím, že Medveděva vřele objal u sítě, což bylo gesto, které Rus zdůraznil během svého lisu.Medveděv prokázal v pátek obrovskou odolnost, přestože byl v první polovině zápasu přehráván. V jednom okamžiku se pohyboval 2: 6, 2, 3, 15: 40 a v rozhodující sadě dokonce čelil několika zlomovým bodům.

Ale s pomocí 38 vítězů, včetně mamutího 23 es, se nejvyšší semeno vrátilo zpět a zajistilo si nepravděpodobné vítězství.

Když Medveděv po svém vítězství promluvil do médií, sklidil na Hurkacze bohatou chválu za jeho laskavost při porážce. Rus s odvoláním na těsnou povahu zápasu poznamenal, že kdyby takovým způsobem prohrál, nebyl by tak sportovní jako Polák.'Je to (Hubert Hurkacz) pravděpodobně jeden z nejhezčích kluků na turné,' řekl Daniil Medvedev. „Když jsem takhle prohrál zápas, mluvím o sobě, asi bych byl opravdu zklamaný. Řekl bych tomu chlapovi „gratuluji“, ale pravděpodobně bych ho neobejmul nebo co; Prostě bych šel do šatny a plakal tam. Ne doslova, ale tak nějak. '

Daniil Medvedev zápas přirovnal ke střetu proti Hubertu Hurkaczovi ve Wimbledonu, který se konal před pár týdny. V ten den byl Rus pravděpodobně lepším hráčem a dokonce vedl dva sety k jednomu, ale nakonec skončil na straně poražených.

'Jo, rozhodně těžký zápas (ten v Torontu),' řekl Daniil Medvedev. „Mám pocit, že ve Wimbledonu jsem byl mnohem blíže k vítězství v zápase, zejména první den. Mám pocit, že jsem to měl zavřít do tří sad. Stále si pamatuji několik bodů. '

Medveděv poukázal na blízkost pátečního čtvrtfinálového střetu a tvrdil, že se v takových případech jedná o hod 50–50 mincí.'Ano, byla to otázka několika bodů,' řekl Daniil Medveděv. „Když vidíte skóre a neviděli jste zápas hned, řeknete si: Páni, jaké skóre. Je dobré vyhrát takové zápasy. '
'Víš, myslím, že za 10 let budu mít možná 50 takto prohraných zápasů, 50 takových zápasů vyhrál,' dodal. „Budete se muset pokusit vyhrát co nejvíce. Když je vyhrajete, je to dobrý pocit. '

„Jako každý se cítím v důležitých bodech napjatý“ - Daniil Medveděv

Daniil Medveděv

Během závěrečného tajbrejku setu Daniil Medvedev zaujal neobvykle agresivní přístup. Rus dobil síť v pravděpodobně nejdůležitější fázi střetnutí, která mu dala mečbol.

Na otázku, zda se během důležitých bodů vědomě stává agresivnějším, Medveděv odpověděl, že svůj přístup rozhoduje na základě situace a protivníka.

Podle 25letého muže by Hurkacz možná diktoval pointu, kdyby se posadil za základní čáru, a proto věří, že musel být proaktivní.

'To závisí na okamžiku,' řekl Medveděv. „To závisí na soupeři. Víte, cítil jsem, že Hubert dnes hraje opravdu dobře i v důležitých bodech. Měla jsem pocit, že když zůstanu vzadu, udělá něco šíleného, ​​zvláštního, dav začne šílet. Takže se mu musím pokusit zabránit v tom. '

Medveděv dále vysvětlil, proč je důležité zachovat si klid ve velkých chvílích, a poukázal na to, jak vás stres často nutí jednat unáhleně.

'Samozřejmě, jako každý, cítím se napjatý v důležitých bodech,' řekl Daniil Medvedev. 'Snažím se držet nervy.' Někdy je snazší řešení, ale musíte si být jisti, že to neděláte, abyste unikli stresu. Svým způsobem ano, ale také se pokusit, ano, ne uniknout stresu, ale skutečně s tím udělat něco dobrého. '

Populární Problémy

Roger Federer v neděli oslavil čtyřicáté narozeniny a podle očekávání se ze všech stran tenisového bratrstva valila přání, počínaje úhlavním rivalem Novakem Djokovičem.

Abby's je nový komediální seriál od Mika Schura. Zde je návod, jak sledovat online streamování epizod, pokud nemáte kabelové přihlášení.

Bývalý trenér Del Potro Franco Davin řekl, že nebyl překvapen činy Novaka Djokoviče během Adria Tour. Davin také hovořil o postoji Srba a jeho rodiny s tím, že to nikdy nebylo zvlášť pozitivní.