Porazit Rafaela Nadala na French Open? Jedním slovem - nemožné

Rafael Nadal slaví po vítězství na French Open 2014Je to unavený argument. Je to těžkopádné, kontraproduktivní, dělící a podle všeho zbytečné. Sakra, dokonce bych řekl, že je to ta tenisová diskuse, která je zaručena zanechat špatnou chuť v ústech každého jednotlivého účastníka. Ale s každým vítězstvím, které Rafael Nadal dosáhne ve své již tak třpytivé kariéře, s každou překážkou, kterou cílevědomě zbourá na tenisovém kurtu nikdy předtím, s každým jeho krokem k nesmrtelnosti, nemůžete si pomoci, ale nechat se vtáhnout do toho největšího. debata o nich všech. Je Nadal největším tenistou všech dob?

Samotný fakt, že si nyní klademe otázku, zda je spíše největším „hráčem“ než největším „antukovým kurtem“, naznačuje obrovské přírůstky, které muž v posledních letech ke svému odkazu udělal. Že je největším hliněným vrtulníkem v historii, je dnes nezpochybnitelný fakt. Nechal všechny ostatní, včetně velkého Bjorna Borga, utíkat za ním; s devíti tituly French Open, absurdní bilancí 66-1 v Paříži a ohromujícím rekordem 92,86% na povrchu není nikdo-a tím myslím ani nikdo-, kdo by se dokonce přiblížil. A díky dnešnímu vítězství 3-6, 7-5, 6-2, 6-4 nad úhlavním rivalem Novakem Djokovičem ve finále French Open zvýšil Nadal své pověření v antuce na ještě mýtičtější rozměry-pokud by to bylo vůbec možné .těžká tenisová raketa

Tenisový svět každoročně zahajuje sezonu kolektivním přemýšlením, zda někdo bude mít páteř k vyzvání Nadala na Roland Garros. Během celého desetiletí sahajícího do roku 2005 se podezřelí různí, ale v posledních letech se zúžili pouze na jednoho muže - jistého serendipitous Serb. Starosti Nadalových fanoušků a naděje Nadalových nenávistníků se stoprocentně pohybují kolem Djokoviče, muže, který se chce hlásit o svou oprávněnou vládu nad jedinou zemí, která nebyla poražena údery jeho raketové beranicí rakety. Každý rok si mezi sebou vyměňujeme vážné komentáře a přemýšlíme o osudu Djokoviče v Paříži a často si klademe rétorickou otázku: Určitě Djokovič vyhraje French Open někdy ? Každý rok si myslíme nebo si myslíme, že „nějaký den“ přijde právě letos na jaře.

Ale pokud je 10 let, kdy Nadal drží pevnost s jakousi velkolepou tvrdohlavostí, něco, co se dá projít, pak se ten „jeden den“ ve skutečnosti nikdy nestane. Možná bychom si všichni mohli ušetřit spoustu stresu pouhým proměněním v univerzální pravdu? Řečeno čtyřmi slovy - nelze to udělat. Tady je Ne šance na prohru Nadala na French Open. Nula. Zilch. Naďa.

Samozřejmě je tu ta malá věc, že ​​Nadal ve skutečnosti prohrál zápas na Roland Garros, legendárnímu Robinu Soderlingovi v roce 2009. Ale to lze snadno vysvětlit tím, že ho kolena celou tu ztrátu trápila, a on vlastně vytáhl z dalšího Slamu - Wimbledonu - přestože tam byl obhájcem titulu. S trochou vylepšení by ale univerzální pravda stále platila - porazit plně fit Nadala na French Open prostě není možné.V rané fázi jeho kariéry-a že v tom hrála velkou roli ztráta v roce 2009-se hodně spekulovalo o tom, že Nadalovo tělo náchylné ke zranění zkracuje jeho kariéru. Ale teď to všechno zní jako prase. Dnes je mu 28 a stále hraje stejně dobře jako kdykoli předtím. Jeho forhend má stále stejné podivuhodné žihadlo, jeho obrana je stále úžasně nedobytná a jeho pohyb na hlíně stále pravidelně vyvolává v davu nevěru. A pak je tu jeho mysl.

Včera jsem mluvil o tom, že Maria Šarapovová odmítla ustoupit a jak to z ní dělá tak velkou šampionku. Ale u Šarapovové získáte pocit, že když je zatlačena do kouta, hodí vše na hřiště, hodí kostkami a doufá, že štěstí zvýhodní odvážné. Nadal to naopak dělá o několik kroků dále; když je v rohu, Nadal to nejen vyhodí na kurt, ale také zajistí, že to udělá se zdravou dávkou praktičnosti. Španěl při rozhovoru často působí jako pesimista, ale ve skutečnosti je dokonalým realistou. I když je dole a venku, dokonce i když se zoufale potácí tváří v tvář jisté katastrofě, zajišťuje, že svůj osud ovládá pouze on. Nevzdá se, to ne, ale také zatraceně zajistí, že soupeř dostane každou příležitost hodit ručník. Donutí vás hrát příslovečná koule navíc, a obvykle vás k tomu donutí z nepříjemné pozice na hřišti.

jak učit tenis

A to nakonec vedlo k pádu všech těch bezpočtu uchazečů, kteří se odvážili zpochybnit Rafovu vládu na hlíně, a zejména ke kolapsu Djokoviče dnes. Svými odvážnými údery by Djokovič převzal kontrolu nad nesčetnými shromážděními, ale Nadal nějak dostat míč zpět do hry, vyvolání chyby ze srbské rakety. Djokovič by smekl return přímo k Nadalovým nohám, ale Španěl nějak přesměroval míč na neutrální místo na hřišti. Djokovič by vzal první sadu s brilantní kombinací útoku a zarputilé obrany, ale Nadal to pouze vytlačil z mysli, zpřísnil hru a vrátil se do práce. Djokovič by po celý zápas neustále pálil velké sekundy po T a ven, aby spoutal Nadala, ale Španěl by klidně vrátil míč zpět na hřiště téměř pokaždé, nakonec by vymyslel dvojchybu ze Srbska na mečbol .Pravděpodobně jsem to v minulosti řekl mnohokrát, ale na Nadalu se na antuce prostě není kam schovat. Může prohrát příležitostný zápas ze tří setů na povrchu, jako letos dvakrát. Ale přes pět setů na největším antukovém hřišti na světě mu nemůžete ublížit natolik, aby skutečně vyhrál zápas. Můžete běžet tak rychle jako on a zasáhnout tvrději než on, ale jednoduše ho nemůžete přežít; dříve nebo později, on vůle nosit tě dolů Porazit Rafaela Nadala na French Open může být nejtěžší úkol v moderním sportu. Žádné čekání, poškrábejte to; porazit Rafaela Nadala na French Open je pouze nemožný úkol v moderním sportu.

tendonitis band loket

Takže ano, jak jsem řekl na začátku tohoto sloupku, neexistuje žádný argument, že Nadal je největším antukovým kurtem všech dob. Ale když má nyní na kontě 14 Slamů, rekord 23: 10 proti dalšímu nejsilnějšímu kandidátovi GOAT a pozoruhodný obrat v jeho soupeření s jeho domnělou nemesis (Nadal nyní vyhrál poslední čtyři grandslamové zápasy proti Djokovicovi ), opravdu potřebuje dosáhnout té magické postavy 17, aby byl označen za největšího hráče všech dob?

To je unavený argument a také možná nikdy nekončící (nebo alespoň dokud se Nadal skutečně nedostane na č. 17). Jsem si jistý, že Nadal o tom právě teď nepřemýšlí, takže možná bychom neměli ani my, jakkoli lákavé to může vypadat. Místo toho bychom se možná měli škrábat v hlavách a pokusit se najít odpověď na toto: je vítězství Rafaela Nadala na French Open více jisté než smrt a daně?

Populární Problémy

Subkutánní injekce je injekce podaná do tukové oblasti těsně pod kůži. Protože poskytují pomalejší a postupnější uvolňování než intravenózní injekce, subkutánní injekce se často používají jako způsob podávání ...

23násobná grandslamová šampionka Serena Williamsová nedávno zasáhla cvičné kurty v Adelaide a v závěsu je její tříletá dcera Olympia.

Petra Kvitová se vrací na turné na Western & Southern Open proti krajance Marie Bouzkové. Dvojnásobný vítěz Major má působivou bilanci proti českým kolegům.

Jak zachránit blednoucí novorozené štěně. Chcete -li získat nejlepší šance na záchranu blednoucího štěněte, obraťte se na veterináře při prvních známkách potíží, jako je nadměrný pláč nebo potíže s kojením. Zajistit, aby štěňata kojila, udržovat své tělo ...