Denis Shapovalov zvažuje snížení prize money a říká: „Není motivující hrát každý týden“

Denis Shapovalov

Denis Shapovalov

podpora mueller tenisového lokte s gelovou podložkou

Během své tiskové konference poté, co ve čtvrtfinále Dubaje porazil Jeremyho Chardyho, Denis Shapovalov dlouze hovořil o snížení peněz na tenisové ceny v důsledku pandemie COVID-19. Shapovalov věří, že současná peněžní odměna nabízená hráčům na neslamových akcích není dostatečně motivující, a proto mnoho starších kluků sedělo.

Denis Shapovalov měl na mysli zejména nadcházející Miami Masters, který oznámil ohromné ​​66% (přibližně) snížení celkového prize poolu. Vítěz edice 2021 si odnese domů poměrně mizernou částku kolem 300 110 $, zatímco vítěz roku 2019 - Roger Federer - si domů odnesl výhry 1,35 milionu $.

Tato relativně nízká finanční odměna v letošním roce spolu s celkovým trápením při cestování napříč kontinenty za přísných pravidel karantény vedla k tomu, že se z Miami Masters stáhla řada špičkových hráčů. To zahrnuje hvězdy jako Rafael Nadal, Dominic Thiem, Roger Federer , Nick Kyrgios, Gael Monfils a Jo-Wilfried Tsonga, abychom jmenovali alespoň některé.

V této souvislosti Denis Shapovalov tvrdil, že to bude pravděpodobně běžným pravidlem na neslamových akcích, pokud budou finanční odměny nižší než obvykle. Podle Kanaďana není hraní na každém turnaji dostatečně motivující, protože se špatně platí, zvláště ve srovnání se Slamy.

'Rozhodně si myslím, že bude hodně výběrů a hodně lidí nebude chodit na turnaje,' řekl Shapovalov. „Souhlasím s tím, že prize money jsou nízké a není motivující hrát každý týden a hrát všechny velké turnaje. V tuto chvíli toho pro nás kromě Slamů není mnoho, které platí stejně nebo lépe. '
Na Miami Masters budou chybět Rafael Nadal a Dominic Thiem

Na Miami Masters budou chybět Rafael Nadal a Dominic Thiem

materiál raketového míče

Denis Shapovalov dále vyjádřil naději, že ATP brzy udělá něco pro nápravu situace. Shapovalov také poukázal na to, že několik hráčů prostě hraje, protože jim to smlouvy se svými sponzory „zavazují“.

'Doufejme, že ATP nebo někdo může udělat něco pro zlepšení odměn a jejich návrat k tomu, co bylo,' řekl Shapovalov. `` Ale je to tak, jak to teď je, víš. Máme tedy další závazky od sponzorů, smlouvy, které nás zavazují také hrát. Takže je to určitě jeden z důvodů, proč stále hraje hodně hráčů, protože jinak mám pocit, že spousta hráčů prostě nechce vůbec hrát. '

Denis Shapovalov věří, že události Masters 1000 již nejsou atraktivní nabídkou pro špičkové hráče, protože takové turnaje již mnohokrát vyhráli.

podpěrná opěrka předloktí
'Myslím, že pro větší kluky to není moc motivující (hrát 500s a Masters),' pokračoval Kanaďan. 'Byli tam, vyhráli Masters, vyhráli Slamy, takže nemají důvod jít hrát.'

Více šancí vyhrát tituly Masters s vytaženými velkými kluky: Denis Shapovalov

Denis Shapovalov v akci v Dubaji

Denis Shapovalov v akci v Dubaji

Od roku 2018 došlo pouze k šesti případům, kdy hráč mimo Big 3 získal titul Masters 1000 - Alexander Zverev (Madrid 2018), Karen Khachanov (Paříž 2018), Dominic Thiem (Indian Wells 2019) a Daniil Medvedev (Shanghai 2018 , Cincinnati 2018 a Paris 2020).

Denis Shapovalov věří, že tento rekord by se mohl zlepšit, když se nejlepší hvězdy pravidelně odhlásily z akcí Masters. Kanaďan tvrdil, že mladší hráči, jako je on, budou mít v blízké budoucnosti větší šanci vztáhnout ruce na stříbro.

'Vytahuje se mnohem víc kluků a než kdy jindy v Masters, takže rozhodně více šancí na vítězství,' řekl Shapovalov. 'A určitě více příležitostí určitě.' Takže je to dobré pro mladé lidi, jako jsem já. '

Populární Problémy

Když získáte rovnátka, vaše zuby a rovnátka budou vyžadovat zvláštní péči, aby byly šťastné. Například budete muset dávat pozor na to, co jíte, protože některá jídla poškozují vaše rovnátka. Budete také muset pravidelně čistit zuby a rovnátka, abyste ...

Překvapivý běh Danielle Collinsové na Australian Open pokračuje semifinálovým zápasem proti Petře Kvitové. Zde je návod, jak sledovat zápas.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos všech přípravných zápasů UFC 240 online.

Podle významného italského novináře Lucy Fiorina vydělají muži a ženy ve dvouhře na grandslamovém turnaji Australian Open 2021 o 33% méně než šampioni 2020.

Fotbal Harvard a Princeton se v sobotu setkají v bitvě neporažených týmů ve hře Ivy League. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.