Djokovič kráčí dál i přes obavy z kyčlí

novakdjokovic - oříznutý

Novak Djokovič v akci proti Albertu Ramosovi-Vinolasovi

Novak Djokovič oprášil Alberta Ramose-Vinolase, aby postoupil do čtvrtého kola Australian Open, ale kondice Srbska je důvodem k obavám, protože bojoval se zraněním kyčle.

Šestinásobný šampion v Melbourne Parku se vrátil do akce až na začátku tohoto turnaje kvůli problému s loktem, který ho trápí od Wimbledonu, a nová obava o zranění hrozí vykolejením jeho nabídky na titul v roce 2018.

I přes znatelný problém na jeho levé straně dokázal Djokovič probojovat bariéru bolesti, aby za dvě hodiny a 21 minut dohlédl na Ramose-Vinolase, bývalá světová jednička zvítězila 6-2 6-3 6-3.

Zpočátku to vypadalo, že Ramos-Vinolas by mohl Djokovic utéct o své peníze na Margaret Court Arena několika silnými střelami od základní čáry, ale když měl otvory, 21. semeno je nedokázalo vzít.

Dvakrát ve svých prvních třech servisních hrách musel Djokovič šetřit brejkboly, ale poté, co se ujal vedení 3: 2, se nikdy neohlédl a další tři hry se odrazil, aby získal první set, jeho bekhend a dotek na síti ukazovaly slibné náznaky .

Djokovič pravidelně používal maskovanou střelu k rozbití základní bitvy a občas si pohrával s Ramosem-Vinolasem.

Jeho pravý loket byl po celou dobu střetnutí připoután, ale nezdálo se, že by to 30letému muži bránilo, nicméně ve druhé sadě potřeboval lékařský časový limit pro pozornost na levém boku.

Djokovič se po ošetření vrátil, ale vypadal, že ho tento problém brzdí, a nápadně ho chytil za bok a kulhal po většině bodů - zvláště když ho donutil spustit jeho španělský soupeř.

Přesto se mu nějak podařilo najít nový převodový stupeň, stříkající střely do všech rohů od základní čáry, když pochodoval směrem ke dvousetovému vedení.

To byl Djokovičův 12. set v řadě proti Ramosu-Vinolasovi a rychle se stal 13, když prolomil hru třetího setu, přičemž Srb těžil z chybně umístěného forhendu svého soupeře, který ořízl síť a spadl.

Jak zápas pokračoval, Djokovič se začal pohybovat trochu volněji a dokázal zajistit čtvrtý zápas s vycházející hvězdou Hyeonem Chungem pátou přestávkou zápasu díky dvojchybě Ramos-Vinolas.

STATISTICKÉ ROZDĚLENÍ
Djokovič [14] bt Ramos Vinolas [21] 6-2 6-3 6-3

VÍTĚZI/NEVYVOLANÉ CHYBY
Djokovič - 37/42
Ramos -Vinolas - 21/34

ACES/DVOJNÁSOBKY
Djokovič - 2/3
Ramos -Vinolas - 3/3

ZLOMENÉ BODY VYHRÁLY
Djokovič - 5/12
Ramos -Vinolas - 0/6

PRVNÍ PROCES PRVNÍ SLUŽBY
Djokovič - 63
Ramos -Vinolas - 59

PERCENTA BODŮ VYHRAJE NA PRVNÍ/DRUHÉ SLUŽBĚ
Djokovič - 80/50
Ramos -Vinolas - 60/51

CELKEM BODŮ
Djokovič - 102
Ramos -Vinolas - 81

Populární Problémy

Speciální programy „MTV Movie & TV Awards: Greatest of All Time“ se konají v neděli večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

Rafael Nadal nedávno odstoupil z Miami Masters 2021 kvůli pokračujícímu zranění zad.

Stefanos Tsitsipas dohnal Nicka Kyrgia v krátkém videochatu na Instagramu. Tsitsipas nedávno sdílel Kyrgiovo číslo na platformě sociálních médií a tento žert v rozhovoru dominoval.

Jak zabránit kořenovému kanálu. Pokud vám zubař doporučil kořenový kanál, snažte se nepanikařit. Samotný postup není tak hrozný, jak byste čekali, a někdy je to jediný způsob, jak zachránit mrtvý zub, aniž byste ...

Vzestup Dominica Thiema za posledních několik let provázela jedna stálost - ocenění jeho tvrdé práce a intenzity, od odborníků i od jeho vrstevníků.

Tomic dostal pokutu 10 000 $ za výbuch US Open u hecklera