Federer a Nadal se připravovali na vysněné finále Wimbledonu

FILE FOTO: Rafaela Nadala ze Španělska (R) objímá Roger Federer ze Švýcarska poté, co ho porazil ve svém finálovém zápase na tenisovém mistrovství Wimbledonu v Londýně, Británie, 6. července 2008. REUTERS/Pool/Soubor FotoOd Alison Williams

LONDÝN (Reuters) - Roger Federer a Rafael Nadal se letos podělili o grandslamovou kořist a bylo by těžké srdce nedoufat v pohádkovou odvetu příští měsíc jejich epického finále ve Wimbledonu 2008.Tenisové boty converse na zakázku

Pětatřicetiletý Federer zvítězil ve své pětisetové bitvě v Austrálii, aby vyhrál rekordní 18. slam, ale odseděl si antukovou sezónu, ve které se 31letý Nadal zapsal do vlastní historie ziskem 10. titulu French Open-„La Decima “ - a 15. slam.

V roce 2008 bylo Nadalovi teprve 22. Přežil dvě přestávky v dešti a fascinující Federerův boj, aby ukončil pětileté panování Švýcarky jako wimbledonského šampiona a nakonec triumfoval 6-4 6-4 6-7 (5) 6-7 (8) 9-7 po porážkách ve finále 2006 a 2007.

Zápas se čtyřmi hodinami a 48 minutami je stále nejdelším finále v historii Wimbledonu. Přivítali ho učenci, hráči i fanoušci, přičemž sedminásobný grandslamový šampion John McEnroe to popsal jako největší zápas, jaký kdy viděl.Očkování Wimbledonu, které bude potvrzeno ve středu, a páteční losování určí, zda by se titáni mohli poprvé setkat na Centrálním dvorci ve finále turnaje, které probíhá od 3. do 16. července, poprvé od tohoto zápasu.

Ale pro ty, kteří věří v znamení, Nadal, pak všichni piráti, kteří se pyšní dlouhými šortkami, dlouhými vlasy a košilemi bez rukávů, získali titul Wimbledonu v roce 2008 poté, co anektovali French Open, aniž by shodili set - výkon, který zopakoval dříve v červnu.

„Půjde do Wimbledonu s takovou jistotou. Pro mě je oblíbený u Federera, ale Federer nebude mít jistotu, že přijde jako šampion French Open, “řekl agentuře Reuters Mats Wilander, trojnásobný šampion French Open a hostitel Eurosportu.Nadal, světová dvojka, vystoupil z tradičního zahřívacího turnaje na trávě, Aegon Championships v londýnském klubu Queen's Club, aby si během přípravy na rodné Mallorce odpočinul při své výzvě na třetí wimbledonský titul.

„VELMI MOTIVOVANÝ“

Minulý rok Wimbledon vynechal se zraněním zápěstí a od té doby, co prohrál s Novakem Djokovičem ve finále 2011, měl Nadal velmi zdrcující průběh, přičemž každá z jeho čtyř následných návštěv skončila porážkou hráče se 100 nebo nižším postavením.

Po vítězství v Paříži však Nadal na svůj záměr upozornil.

„Jsem motivován. Tráva není moje specialita, ale jsem velmi motivovaný, “řekl novinářům.

Federer, jehož sezóna 2016 se náhle skončila poté, co prohrál ve semifinále Wimbledonu s vicemistrem Milošem Raonicem, zahájil senzační začátek roku.

V lednu zvítězil ve 35. kapitole svého soupeření s Nadalem, aby si zajistil Australian Open - svůj první grandslamový titul od Wimbledonu v roce 2012 - a poté trumfl Španěla na cestě k získání titulů v Indian Wells a Miami.

Tento běh se vzpíral logice, protože Federer strávil posledních šest měsíců roku 2016 na okraji zotavení ze zranění kolena, které si vyžádalo operaci dříve v sezóně.

Poté odpustil nemilosrdným kurtům Roland Garros, aby se soustředili na Wimbledon a hardcourtovou houpačku.

Zatímco návrat trávníku na sedminásobek wimbledonského šampiona v prvním kole ve Stuttgartu pokulhával a prohrál s německým veteránem Tommym Haasem, Federer byl v neděli panovačný, protože získal devátý titul v Halle, aniž by celý týden shodil set.

'Přiznávám, že jsem o sobě trochu pochyboval, protože prohrát (v úvodním) kole poprvé po 15 letech na trávě se mnou vždy trochu zatřáslo, a to také ano,' řekl Federer na turné mužů ATP. webová stránka.

'Takže jsem rád, že hned zareaguji a nechám na to zapomenout a skutečně se pohnu dál a připomenu si, že na trávě vlastně umím dobře hrát.'

A pokud Federer také potřebuje talisman ze statistik, když míří do Londýna, co na tom, že v letech, kdy vyhrál svá první čtyři finále - 2004, 2005 a 2012 - také vyhrál Wimbledon?

Mohl by nyní velký muž udělat totéž v roce 2017?

(Úpravy Ian Chadband)

Populární Problémy

Dominic Thiem se chopil Ivana Rakitiče v sérii výzev, během kterých odhalil své myšlenky na veganství. Thiem během interakce také hovořil o svém polarizačním blonďatém účesu a lásce k fotbalu.

Po náročném školním roce není nic špatného na tom, když se vyspíte pozdě a budete celý den sledovat televizi nebo hrát videohry - alespoň první týden nebo dva letní prázdniny. Pokud je oddalování nudné, možná je načase vymanit se z ...

Zde je návod, jak sledovat novou sérii Showtime „On Becoming a God in Central Florida“ online bez kabelu.

PR manažer Larry Stefanki a Rafael Nadal diskutovali o finále Wimbledonu 2008 mezi Španělem a Rogerem Federerem. Stefanki vyzdvihl taktiku, kterou přijal Nadal, zatímco Perez-Barbadillo poskytl vhled do mentální stránky věci

Jak připravit kočku na operaci. Pokud vlastníte kočku, je pravděpodobné, že bude alespoň jednou v životě potřebovat operaci - kastraci. Od kastrace přes traumatickou operaci až po odstranění hrudek však mnohokrát váš mazlíček ...